| Emiliaq123 a întrebat:

Buna,am avut un contact sexual neprotejat, după 21 de zile am făcut un test de sarcina si au ieșit negative. Iar menstruația încă nu mi-a venit. Mă doare foarte tare burta. Ce să fac? Sunt șanse să fiu gravidă?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia un paracetamol si pune-ti un tampon, pentru ca-ti vine menstra.

| corbulalbrosu a răspuns:

Indiferent de tipul, de marca sau producatorul testerului folosit, daca au fost urmate instructiunile precizate in prospectul de utilizare si executarea pasilor prevazuti au fost corect efectuati, in acel caz rezultatul obtinut in acest caz NEGATIV, se apreciaza ca este VALID, VALABIL si CORECT in proportie de peste 98-99%. In cazul tau se poate aprecia ca este vorba de un ciclu menstrual a carei caracteristica principala este aceea de a fi NEREGULATA si din acest motiv de la un ciclu la altul pot sa apara diferente de lungime care sa fie si de mai multe saptamani iar uneori chiar si de cateva luni. Fiindca au aparut si exista dureri intense in zona abdomenului inferior se poate aprecia ca reprezinta simptome premenstruale care de fapt anunta ca pornirea menstruatiei este iminenta sau ca in cel mai rau caz se va produce insa negresit in zilele imediat urmatoare, Multa sanatate!

| Simionescu_Vanessa_1995 a răspuns:

Dacă testul de sarcină e de o calitate bună, nu sunt șanse, dar dacă testul de sarcină era de o calitate care lasă de dorit sunt 85% șanse sa fii gravidă