| AnaAnaM98 a întrebat:

am cateva intrebari care tot ma macina si nu ma pot concentra nici pe bac din cauza lor.
Deci acum vreo 2 luni am facut sex anal cu iubitul meu cu care am o relatie stabila, am niste parinti severi si vreau sa imi pastrez virginitatea ( a fost prima si ultima data cand am facut sex anal si nici nu vreau sa ma mai implic in alte chestii cu tenta sexuala fiindca nu sunt pregatita ), el a ejaculat inauntru eu fiind pe spate dupa ejaculare s-a scurs o cantitate de sperma care am stres-o imediat, m-am ridicat, m-am imbracat si am plecat acasa. Dupa o saptamana si ceva am facut testul de sarcina fiind negativ. La ceva timp mi-a venit si ciclul dar mai putin cantitativ eu de obicei aveam o menstruatie destul de abundenta ( a durat 4 zile cu cheaguri si culoare normala doar ca era mai putin decat de obicei si la sfarsit am avut scurgeri maronii ).
Intrebarile sunt :
1. Pot ramane gravida astfel mai ales ca mi-a venit ciclul 2 luni la rand dar mai slabut?
2. Pot face analiza pentru depistarea sarcinii daca am 17 ani jumate fara sa afle parintii? Intreb fiindca am auzit ca au fost cazuri in care testele de sarcina au dat gresi.
3. Pot face o ecografie abdominala ca sa ma usurez fara sa prezint buletinul sau sa fie instintati parintii?
va rog sa ma ajutati, desi sunt sigura ca o sa fiu luata la misto, provin dintr-o familie mai stricta si pana la varsta asta n-am avut acces la prea multa informatie legat de sex sau conceptia unui copil.

Răspuns Câştigător
| Marialavinia95 a răspuns:

Stai linistita atata timp cat ti.a venit ciclul nu are nici un rost sa faci teste si prosti. Poate ti se pare ca iti vine mai putin, dar stai linistita.

| AnaAnaM98 explică (pentru Marialavinia95):

Multumesc mult de tot, m-ai linistit. Desi am auzit la multa lume de "ciclul peste sarcina" si m-am cam panicat. Mersi mult :*

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da la toate 3. Deși nu e necesar - cu siguranță nu ești însărcinată.

| Emilian65 a răspuns:

Pentru linistea ta, poti face un test de sarcina care se procura de la orice farmacie si de catre oricine.

| AnaAnaM98 explică (pentru Emilian65):

Exista riscul ca testul de sarcina sa dea gresi?

| Camuflaj2017x a răspuns:

Nu poti ramane insarcinata daca faci sex anal. Doar daca faci in fofoloanca.

| JackTD a răspuns:

Totul e ok, nu iti fa griji parintii tai nu o sa afle...
Dupa cum ai descris nu sunt șanse de a ramane insarcinata

| AnaAnaM98 explică (pentru JackTD):

Multumesc frumos, m-am linistit. Sincera sa fiu nici nu stiam ce sa mai fac ca sa aflu daca sunt sanse sau nu eram foarte speriata. Multumesc din suflet!