| DeeaElenaaaa a întrebat:

Buna! Am o mică problemă! După naștere, am asteptat cele 6 săptămâni controlul etc, de la 7 săptămâni fara cateva zile am avut contact protejat (prezervativ) nu s-a rupt, am verificat, mai apoi au urmat iar la fel vreo 3 contacte, apoi unul fiind la menstruație (fara sa stiu, a venit asa una doua) am avut menstruație 5 zile, menstruație normala,cu foarte multa sangerare si cheaguri(este normal fiind prima menstruație dupa naștere), toate contactele au fost protejate si prezervativul verificat, era intact mereu. Dupa menstruație nu am mai avut contact deorece a urmat perioada fertila, de atunci nu am mai avut deloc contact..de 2 săptămâni am niste simptome de greata doar dimineata si numai cand fumez pe stomacul gol,am avut ceva tratament cu medicamente de memorie dupa le-am intrerupt neavand niciun efect,am luat a doua zi memo plus, l-am oprit crezand ca imi este rau de la el! Dar tot persista greata, am facut un test de sarcina, evident negativ. Dupa 2 sarcini pot spune ca stiu cum este si nu ar fi posibil sa fi ramas si sa am simptome in doar 3 săptămâni (daca ar fi, Doamne ferestelaughing ) si nu inteleg de la ce sunt greturile, pentru ca sarcina nu cred ca este deoarece nu aveam menstruație si nu are cum daca totul a fost protejat! Care este părerea voastră?

10 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Fa un test de sarcina la 21 de zile de la ultimul act sexual. Acesta iti va indica daca esti sau nu gravida. Dar, daca ti-a venit menstruatia eu, zic ca nu poate fi vorba de vreo sarcina nedorita.

| DeeaElenaaaa explică (pentru Emilian65):

Asta am zis si eu ..nu se leagă, daca era sarcina nu mai apărea menstruația, eu inainte cu prima sarcina nu am avut menstruație peste, si la fel si la a doua, cand am rămas, menstruația a dispărut

| Catrice a răspuns:

"nu ar fi posibil sa fi ramas si sa am simptome in doar 3 săptămâni" ghici ce, un test de sarcina se face după 21 zile de la ultimul fu...contacthee hee

| DeeaElenaaaa explică (pentru Catrice):

Inteleglaughing dar totusi eu am facut unul pentru ca, chiar nu mai imi doresc copii momentan

| AliGab a răspuns:

Alaptezi? Eu am avut astfel de stari dupa ambele sarcini., cateva luni bune Am intrebat medicul ginecolog despre ele si mi-a spus ca poate fi pe fond hormonal. O alta perioada in care am avut stari de greata a fost dupa un chiuretaj al unei sarcini oprite din evolutie.

| DeeaElenaaaa explică (pentru AliGab):

Nu,nu alaptez pentru ca laptele nu a fost tocmai bun dar inca am lapte in sani este foarte acru, nu curge decat daca mulg.

| AliGab a răspuns (pentru DeeaElenaaaa):

Doamne fereste! De unde Dumnezeu ai auzit o asemenea aberatie: ca laptele matern nu-i bun? Este aur pentru bebelusi, este de un milion de ori mai bun ca laptele praf sau de vaca pentru ca pe langa hrana ofera anticorpi copilului. Pot intelege ca unele femei nu vor sa alapteze sau nu pot sa alapteze din cauze medicale sau emotionale, dar sa spui unor mame ca laptele matern nu-i bun este idiotenie. In concluzie, cine ti-a spus asa ceva este idiot/idioata.
Stii ca laptele matern poate face diferenta dintre viata si moarte la un prematur? Ambii mei copii sunt nascuti prematur. Primul a facut necroza intestinala si, daca nu era hranit cu lapte matern, putea muri

| DeeaElenaaaa explică (pentru AliGab):

Dar,stii tu ce problema am avut eu? Nu a fost bun, era acruwinking inainte am alaptat fetița 8 luni pana ce nu am mai avut..nimic nu se compara cu laptele matern dar daca asa a fost situația nu am avut ce face :*, as fi preferat sa alaptez pentru ca iubeam acele momente in care eram doar eu si bebe

| timidu89 a răspuns:

Poate sa fie si de la fiere, ai avut probleme vreodata?

| DeeaElenaaaa explică (pentru timidu89):

Nuu,am avut doar gastrita, bine ideea e ca fumez destul de mult si nu prea mănânc decat o data pe zi ..cafea,cola,apa nu prea, etc etc...:/