| 14990391 a întrebat:

Am si eu o nelamurire, sa zic asa. Pe data de 3 luna aceasta am avut cantact sexual cu sotul meu si la final, mi-a curs putina sperma pe langa vagin si eu din greseala, nu am stiut atunci, am bagat inauntru cu degetul. Si la 5 zile, mai exact ieri, am simtit o durere profunda, nesuportabila in partea stanga a ovarelor. Este posibil sa fi ramas insarcinata?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ceea ce spui tu nu prea face sens, atata vreme cat oricum ati facut sex neprotejat si ai sanse sa ramai gravida, daca era in perioada fertila.
Un test de sarcina se face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
In cazul tau, daca nu a mai existat nici o partida dupa 3 oct, ai putea face un test de sarcina in 24 oct.
Cat priveste durerea de ovare, ar putea fi de la altceva, dar in nici un caz de la o sarcina, care la 5 zile este inca in stare celulara.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu se vad semnele sarcinii atat de repede...

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Durerea poate fi de la o infecție. Fă-ți un sumar de urină la orice laborator de analize medicale, costă în jur de 15 lei. Cu rezultatul mergi la un ginecolog.