| Sesese12 a întrebat:

Am si eu o problema. Fac sex protejat cu iubitul meu de 7 luni, luna trecuta mi-a venit menstra pe 12 februarie, mentionez ca am un ciclu neregulat, intre 30 si 35 de zile, suntem in 15 martie si nu mi-a venit, am sanii sensibili si ma dor la atingere si am niste cutite in ovare, asa mi se intampla mereu inainte de menstra, pot fi însărcinată? Repet, nu am facut neprotejat si niciodata nu a ejaculat in interior chiar daca mereu am facut cu prezervativ, am verificat mereu sa nu fie rupt dupa actul sexual. Sa fie doar o dereglare sau o posibila sarcina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca desfasurarea ciclul menstrual se produce destul de neregulat este cat se poate de logic ca toate contactele sexuale intretinute, sa fie mereu protejate printr-o metoda cat mai sigura pentru a fi evitata in totalitate orice posibilitatea de a se forma p sarcina nedorita. Fiindca ai afirmat ca : ''Repet, nu am facut neprotejat si niciodata nu a ejaculat in interior chiar daca mereu am facut cu prezervativ, am verificat mereu sa nu fie rupt dupa actul sexual'' rezulta ca NICIODATA nu a ajuns sperma in vagin si din acest motiv se poate aprecia ca in astfel de conditii este in proportie de 100% exclusa insasi posibilitatea de a se forma o sarcina, cu atat mai mult devine IMPOSIBILA existenta unei sarcini chiar si pur ipotetice. Actualul ciclu menstrual in acest moment a ajuns in cea de a 32-a zi a ciclului (12.02.19 - 15, 03.19 = 32 zile), ceea ce inseamna ca in acest moment NU ar trebui sa manifesti nici cea mai mica ingrijorare din moment ce afirmi de asemenea ca : ''... am sanii sensibili si ma dor la atingere si am niste cutite in ovare, asa mi se intampla mereu inainte de menstra"", In concluzie in acest moment NU poate fi vorba in niciun caz de o dereglare fiindca 32 de zile reprezinta exact perioada de mijloc intre cel mai scurt ciclu cel de 30 de zile si cel mai lung cel de 35 de zile. Menstruatia se poate porni in oricare din urmatoarele 3 zile. Iar existenta unei sarcini este 100% exclusa fiind imposibila in conditiile precizate/prezentate. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Plato a răspuns:

Iubitul tau de 7 luni? Ce te-a atras la el? Isi tinea suzeta senzual? cate face o virgula...
In orice caz, daca a fost protejat nu se poate intampla nimic.