| monyk a întrebat:

am fost 2 luni despartita de fostul prieten, apoi ne-am impacat, imi zicea ca ma iubeste si vrea sa fie cu mine din nou.Am fost cu el 3 zile.atat a durat impacarea noastra, am mai fost inainte un an cu el...eu nu am intretinut relatii sexuale cu el, si dupa un an m-a lasat balta, dar ne-am impacat pentru 3 zile... zicea ca nu ne vom mai desparti, dar dupa 3 zile, in care tot ijcerca sa faca sex cu mine, eu l-am refuzat iar, si mi-a zis ca nu mai are rost, ca mai bine ramanem amici, ca noi nu putem avea o relatie serioasa... poate are dreptate ca el are 21 de ani iar eu 16, poate ca a asteptat destul un an, dar daca stia ca nu o fac cu el, nu inteleg de ce m-a amagit, mi-a dat sperante, apoi dupa 3 zile ca nu mai are rost, nu cred a a trebui sa se poarte asa, a mai incercat el a doua zi de la despartire sa ma sune, sa vb cu mine, dar nu i-am raspuns, mi-a tr si sms-uri ca ce fac si ca sa il sun, dar i-am sters nr si nu mai vreau sa stiu de el. Voi ce credeti, si-a batut joc de mine in astea 3 zile, pentru ca el zicea ca s-a impacat cu mine ca ii era dor de mine si ca ma iubeste, iar apoi ca nu mai are rost ca nu poate sa ma tot astepte la nesfarsit, acum nu ma mai cautat ca a vazut ca nu il mai bag in seama, dar nu ii inteleg atitudinea, de ce oare s-a mai impacat cu mine ca stia ca nu o fac cu el, in plus de ce oare a doua zi repede m-a cautat, voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Tessy a răspuns:

Pfff... ce urat din partea lui.Eu nu stiu daca ceilalti au dreptate, un an nu este o saptamana si daca a stat cu tine atat probabil tine la tine.Eu sincer cred ca el vroia ceva serios care sa se bazeze si pe sex... dar daca tu nu vrei nu inteleg de ce a reactionat asa.Pai daca el intr-un an nu a reusit nimic cu tine, a vazut ca tii la el si probabil a fost sigur ca acum va reusi.
Trebuie sa il intelegi si pe el, baietii nu sunt ca fetelesad adica pentru ei chiar e o necesitate, mai ales ca are 21 ani si probabil a mai avut relatii sexuale, nu poate sa stea asa "pe uscat". Sunt sigura ca daca a-i fi cu el si a-i afla ca a fost pe la altele nu ai mai vrea sa auzi de el.Probabil fostul tau prieten vrea sa il intelegi si pe el. dar daca nu vrei sa o faci nu o fa!happy

Poate o sa vb si o sa clarificati lucrurile si in final o sa ajungeti la o intelegere.:*

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu si-a batut joc de tine, dar nu te iubeste. Vrea doar sex de la tine si ti-a aratat asta destul de clar. Daca i-ar pasa cat de cat de tine, s-ar gandi ca ai 16 ani si in nici un caz nu e varsta potrivita pentru sex (nici fizic nici psihic). Sincer, cred ca are ceva inclinatii spre pedofilie, totusi esti prea mica sa trezesti astfel de pofte intr-un barbat normal de 21 de ani. Eu am avut un prieten care avea cam 20 de ani cand eu avea 16 si am fost impreuna 3 ani si jumatate, timp in care niciodata nu m-a presat sa facem sex fiindca a inteles cu nu sunt pregatita. Si nici nu m-a inselat cu altele. Relatia s-a terminat din alte cauze, dar niciodata nu mi-a zis ca m-ar fi asteptat prea mult sau faze din astea. Un barbat caruia ii pasa de tine nu ti-ar permite sa faci sex pana la 18 ani.

| marsy a răspuns:

Da. monyk... toti ti-au dat cele mai bune sfaturi si sunt de akord cu ei... nu merita. o sa gasesti altul. pn k esti deosebita. sh buna la suflet.
te-am pupat.

| oz a răspuns:

Totusi baiatu are 21 de ani...are necesitati pe care tu nu i le poti oferi...sau nu vrei. Daca te iubea, te astepta... dar din pacate nu te iubeste chiar atat de mult.

| Tessy a răspuns:

Sa nu crezi ca a stat un an cu tine pentru asta! Daca intr`adevar statea, incerca o data de doua ori si se plictisea omul.Deci asta e exclusa.

| cary a răspuns:

Mai mult ca sigur a crezut ca o sa ii "pici in plasa" daca te-ai impacat cu el! majoritatea baietilor asta fac...au o relatie de durata cu o fata si daca vad ca nu le iese nimic ii da papucii... apoi daca vede ca ea ar face aproape orice sa se intoarca la el...se gandeste ca poate are norocul sa se si culce cu el... dar cum vede ca nu e asa...renuntza!

| antonius74 a răspuns:

S-a impacat cu tine, deoarece credea ca te-ai razgandit in privinta relatiilor intime. Daca te iubeste cu adevarat nu-ti cerea sa faci asa ceva, stiind bine ca nu vrei...
Zici ca a doua zi te-a cautat...atunci e un mare indecis! Nici el nu mai stie ce vrea, tu mai simti ceva pentru el? Ceva chiar serios?
Daca dupa ce a stat cu tine un an, s-a despartit din cauza sexului, iar acum iar vrea dupa impacare, tipul e cam ciudat...

| mada. a răspuns:

Pai poate a crezut ca acum dupa ce si tie ti'a fost dor de el, o vei face cu el...sau nu stiu, poate a vrut doar sa incerce, oricum nu merita, daca te iubea cu adv astepta oricat, indiferent de varsta lui.

| pysi a răspuns:

BONAA...sa stii ca m-a impresionat povestea intr-un fel sau altul.Deci parerea mea e ca:el asta si isi doreshte de la tine(sex si gata)pe/t ca daca te iubea cu adevarat nu-ti cerea imposibilulu.she ce daca are 21 de ani? asta nu cred ca ar conta in timp ce merge vb despre o iubire adevarata, in plus e mare si anume din aceasta cauza ca tu nu-i dai nimic, cred ca s-ar putea descurka si altfel! hhhh ear la intrebare a duoa, adica de ce te cauta si a 2 zi, iti raspund simplusadsa gindit ca tu il iubeshri, te-ai mai gibdit la propunerea lui si acum poate ii cedez)...bine ai facut ca nu eai dat ni4 un semn, deci fii asa si in continuare...mult succes.

| dyna_1486 a răspuns:

Buna.probabil a crezut ca il iubesti atat d mult incat ai fi in stare d orice pentru a ramane impreuna.asa ca a incercat tot c se putea...parerea mea e ca el nu te-a iubit cu adevaratsad. daca t iubea nu facea asa. a vrut doar sa se culce cu tine. daca motivul pentru care v-ati departit a fost ca nu ai vrut sa intretii relatii sexuale cu el. daca t iubea voia mai mult d atat d la tine.asta ar fi fost p ultimul loc.mai ales ca esti mai mica.ar fi trebuit sa t inteleagasad

| NomberOne a răspuns:

S-a impacat cu tine ca sa faca acel lucru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cel mai bine este să-ți vezi de viața ta, un nou prieten care să te respecte și să te iubească pentru că exiști!
Pa, pa.