| FlavorOfLife a întrebat:

Am fost intr-o relatie 2 ani cu un tip destul de diferit de mine, dar de la o vreme ne certam mult. Teoretic relatia noastra s-a terminat dupa 1 an cand mi-a zis in gluma ca vrea sa se culce cu X, pe moment si eu am luat-o in gluma si am zis ca vreau cu Y. Dar dupa un timp m-a deranjat tare si am inceput sa il suspectez (desi acum nu cred ca aveam de ce) si ne-am certat urat dupa gluma asta si dupa nu mi-a mai prea acordat atentie.Am incercat sa ii zic, sail atrag dar mai mult rau faceam. Am petrecut mult timp impreuna in ultimele 4-5 luni si s-a instalat rutina. Am stat fara sa ne vedem 7zile de 3 ori, in primele zile vorbeam dar dupa nu prea ..si m-am suparat tare.Cu timpul am inceput sa ma comport ca o nebuna din cauza ca nu imi mai acorda atentie si am incercat de toate : am vorbit cu el despre asta, am inceput sa il ignor si eu, nu mai ii povesteam multe in speranta sa il recuperez.I-am zis sa nu ne mai vedem si mi-a zis ca el nu vrea asta (nu o luptat)si mi-a zis ca e gol pe dinauntru, ne-am mai vazut ziua urmatoare. Peste cateva zile l-am cautat din nou sa lamurim situatia ca parca nu ne-am inteles, atunci mi-a zis ca e mai bine sa nu ne mai vedem o perioada si poate in viitor. Credeti ca aceasta relatie ar mai duce undeva? Credeti ca sentimentele o data stinse, se mai pot trezi?

Răspuns Câştigător
| VICTORTPURO a răspuns:

Totul depinde de dorinta reciproca aici, daca o sa ajungeti la un numitor comun si o sa doriti amandoi in aceeasi masura sa reabilitati relatia, atunci da poate sa iasa ceva si sa fie totul bine, daca cineva din voi doi nu mai are acea dorinta atat de mare si starnitoare, atunci nu va mai fi deloc bine, va fi doar chin si neintelegere in continuare, si deja depinde si daca respectivul partener este fidel si nu se culca cu cineva dupa spatele tau, pentru ca nu ai dori sa fii piesa de schimb, iti urez mult success si sa fie cu bine.

| FlavorOfLife explică (pentru VICTORTPURO):

De la o vreme am inceput sa il suspectez ca ma inseala sad ..desi el mi-a zis ca nu... nu mai am incredere in ce zice ca stiu ca m-a mintit de cateva ori (desi minciuni mici dar cine stie ) mersi

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Sunt certuri tipice plictiseli.
Este normal sa te simti aiurea dupa acele glumite si sa intri la banuieli, ca asemenea vorbe nu le arunci nici macar in gluma in fata persoanei iubite.
Poate ca totusi avand in vedere ca aveti atatea suisuri si coborasuri sa accepti sa luati o pauza iar dupa ve-ti vedea daca va mai iubiti si vreti.

| PersonajFictiv a răspuns:

Eu consider normal sa vrei sa le-o tragi si altora, adica sa simti atractie sexuala fata de alte femei dar nu sunt de acord ca trebuie sa inseli.
Pot sa fiu impreuna cu o femeie si apoi sa merg pe strada si sa vad una buna si sa ma uit dupa ea, i-as trage-o sa stii, dar daca sunt intr-o relatie nu are rost sa fac asta pentru ca o ranesc pe tipa cu care sunt si nu o fac pentru ca nu vreau sa imi faca mie cineva asa in caz ca intru intr-o relatie.
Poti sa faci sex daca vrei, cat vrei cu femei care cauta doar sex.
Poti sa faci sex daca vrei, cat vrei cu barbati care cauta doar sex.
Sexul se poate face fara sa tradezi pe cineva.
V-ati certat dintr-o prostie ( umila mea parere ), nu prea sunteti maturi ca ati lasat chestia asta sa distruga relatia.
Ai zis ca te-ai certat totusi din motivul asta dar nu ai zis ce a zis el thinking Banuiesc ca a continuat cu " e o gluma " si poate chiar asa era.
Nu stiu cum sunt altii dar eu nu prea sunt atras de gargara, mi-e scarba sa ma cert cu o femeie proasta pe un motiv prost.Mi-e scarba sa ma cert cu cineva pe un motiv prost.Mi-e scarba sa ma cert in general de fapt.Acum nu te fac proata pe tine, amandoi sunteti prosti la faza asta.Fiecare om e prost intr-o oarecare directie cred eu, cateodata, nu o lua ca pe o jignire.
Ti-a zis ca e gol pe dinauntru pentru ca te iubeste si l-ai ranit probabil, acum vorbeste cu el, spune-i ca il iubesti si ca iti pare rau, ca iti e dor de el si alte bs-uri de astea, cautati amandoi o solutie, CU CALM si poate o sa fie iar bine.

| FlavorOfLife explică (pentru PersonajFictiv):

Mersi de sfaturi, dar si eu am fost profund ranita, mai ales cat timp s-a prefacut ca ma iubeste (de 4 luni e cam absent ) si m-a ignorat in public.m-am simtit ca ultimul om.De ceva vreme nu mai comunicam ...in schimb era tot timpul pe telefon sau vorbeste cu colegele lui sau prieteni dar nu cu mine sad si am renuntat de ai mai scrie (in speranta ca poate poate a incepe el).