| Parpandel0077 a întrebat:

Am 15 ani si am o problema... cand eram mic am facut operatie pentru fimoza (tin sa mentionez ca nu a fost operatie de circumcizie) si nu imi pot decalota penisul in stare erecta deloc, dar in stare flasca as putea dar mi-e frica sa nu fac parafimoza sau ceva de genu.
Ps: i-am zis tatalui meu si a zis ca nu mai am cum sa am fimoza ca am fost operat si ca e de la ata.
Credeti ca poate sa fie fimoza sau chiar e de la ata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, ata nu impiedica decalotarea penisului.
Faptul ca nu poti decalota penisul in stare erecta, deloc, imi spune clar ca fimoza aia, este inca prezenta acolo!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate fii fimoza, daca dupa interventia chirurgicala nu s-au respectat instructiunile de decalotare ale penisului, operatia s-a suturat si fimoza este bine mersi la locul ei.
Un consult la un medic urolog ar elucida cazul tau.

| Parpandel0077 explică (pentru Violleta2022):

Dar exista posibilitatea sa fie de la acea ata?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Parpandel0077):

Nu, ata nu impiedica decalotarea penisului.
Faptul ca nu poti decalota penisul in stare erecta, deloc, imi spune clar ca fimoza aia, este inca prezenta acolo!