| anonim_4396 a întrebat:

Buna. Am fost pe anticonceptionale pana acum 2 saptamani. De atunci pana acum am intretinut relatii intime cu finalizare in vagin. De cateva zile am o stare de greata, am un apetit crescut si simt mirosul de mancare gatita mult mai intens decat pana acum. Mi-as dori sa fiu insarcinata, dar voi credeti ca ar fi posibil in contextul dat? Mentionez ca menstruatia a intarziat 15 zile(5 saptamani de la prima zi a ultimei menstruatii)

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti insarcinata, ce varsta ai păpușo

| iulia0514 a răspuns:

E posibil sa fie o sarcina dar medicul recomanda sa rămâi însărcinată doar după 4-6 luni de la întreruperea anticoncepționalelor asta pentru a preveni anumite probleme în timpul sarcinii și pentru sănătatea copilului!

| CrisuuuuG a răspuns (pentru iulia0514):

Am facut cu 6 zile in urma un test de sarcina care a iesit negativ, insa de atunci am mai intretinut reltii intime, totcu finalizare. Cand ar trebui sa il refac?

| CrisuuuuG a răspuns (pentru CrisuuuuG):

Relații***
Tot cu**

| iulia0514 a răspuns (pentru CrisuuuuG):

Când ai avut ultima menstruatie?

| CrisuuuuG a răspuns (pentru iulia0514):

29 sept- 5 oct

| iulia0514 a răspuns (pentru CrisuuuuG):

Și până în ce data ai luat anticoncepționale?

| CrisuuuuG a răspuns (pentru iulia0514):

31 oct sau 1 nov, nu imi amintesc cert

| iulia0514 a răspuns (pentru CrisuuuuG):

E prea devreme pentru o sarcina! Cel mai probabil nu ești însărcinată! Refa testul la 21 de zile după ultimul contact sexual!