| Millis a întrebat:

am fost prieteni buni eu si baiatul de care imi place, dar aseara mi-a spus ca nu vrea sa mai fim prieteni desi nu i-am facut nimic, nu stiu de ce, ce pot sa fac crying(!? Am mare nevoie de ajutorul vostru, va rooog. Si i-a spus prietenei mele cele mai bune ca nu are nimic cu mine, doar ca nu mai vrem sa fim prieteni, eu chiar vreau sa fim prieteni buni (((

4 răspunsuri:
| Catheryne a răspuns:

Poate a aflat de undeva ca-ti place de el si de aceea nu mai vrea sa fiti prieteni(in situatii ca asta unii baieti cam asa reactioneaza). Cel mai bine ar fi sa porti o discutie cu el si sa afli ce l-a determinat sa ia o astfel de hotarare. Mai bine ai vorbi tu cu el decat sa-ti pui prietena sa o faca(este mai sigur asa). Totusi daca va continua cu aceasta atitudine fara sa-ti de-a nicio explicatie mai bine uita de el. Oricum el nu vrea nimic serios cu tine si mai bine cunoaste persoane noi, iesi cu prietenii, distreaza-te. Esti tanara, cu siguranta iti vei gasi pe cineva care sa te merite. Bafta! happy

| catzelushdeplush a răspuns:

Poate el doreste sa se indeparteze de tine deorece stie ca tu il placi si el nu te poate vedea decat doar ca pe o amica si nu vrea sa te faca sa suferi sau sa interpretezi altfel lucrurile. Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el si sa iti spuna adevaratul motiv pentru care nu mai vrea sa fiti prieteni.Mult succes si te-am pupat.

| AndraSweet97 a răspuns:

Daca el nu stia ca iti place de el, poate a aflat de la cineva si s-a suparat si ca sa nu te raneasca nu a mai vrut sa fiti prieteni.ar trebui sa il intrebi de ce a luat hotararea asta asa brusca :8 Sper ca te-am ajutat

| eneadrian a răspuns:

Sigur sunt baiat si stiu ce inseamna. tipului ii place de alta fata