| JasminNoir a întrebat:

Am intalnit un baiat, care sta la sute de km de mine, practic la celalalt capat al tarii. Am vorbit 2 luni, ne-am atasat unul de altul, a inceput sa imi fie drag, si eu lui. Eram atat de obisnuita cu el si felul lui de a vorbi, m-am deschis in fata lui. Am cazut de acord la inceput ca, in cazul in care unul din noi se va plictisi, va cere o pauza. Nici nu ma gandeam prea mult la asta, avand in vedere ca ne simteam atat de bine impreuna.
Dar acum 2 zile mi-a dat un ultimarum, "vreau sa luam o pauza". Eram socata, ranita si confuza, asa ca nu i-am mai cerut nicio explicatie, i-am respectat decizia si nu i-am mai vorbit. Acum ma simt ca o proasta, aveam dreptul sa cer o explicatie, sa intreb de ce, sa vad daca pauza asta e definitiva. Simt ca ma macina toate gandurile in care imi fac tot felul de scenarii prostesti cum ca ar fi intalnit o alta fata, sau nu mai simte nimic pentru mine. Mi-e greu sa cred asta, avand in vedere ca era atat de dragastos, si voia sa ne intalnim chiar acum la sfarsitul lunii, cand am fi fost amandoi liberi. Acum 3 zile imi spunea ca ii sunt draga si ma vrea atat de mult, iar o zi mai tarziu vrea pauza. Vreau sa stiu de ce. Si mi-e atat de dor de el, incat nu mai stiu cum sa gestionez situatia. Nu stiu daca pauza lui e definitiva, nu stiu nimic. Si vreau atat de mult sa-i zic ca mi-e dor de el, sa-i zic ca simt un gol in piept de fiecare data cand ma gandesc la el. Sunt gata sa-i arat partile mele vulnerabile si sa imi calc pe orgoliu, sa-i spun tot ce simt, dar mi-e frica ca o sa par disperata si cu prea multa nevoie de el. Nu stiu ce sa fac. Voi ce ziceti? Are rost sa mai insist? Sau daca nu, ce sa fac sa trec peste? Am stiut prea multe ca sa uit usor.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Relatie la distanta =pierdere de timp.iluzi,dezamagire si atat
nu inteleg de ce complicati cu relati la distanta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca s-a speriat de intalnire. Cine stie, suna-l si vorbeste cu el. De ce a ales asa daca mai are sens sa astepti sau iti vezi de viata ta. Nu te agata de relatii la distanta, cel mult lasa-le la stadiul de prietenie pentru ca de multe ori ele sunt sortite esecului. E greu sa intretii o astfel de relatie la propriu pentru ca-ti trebuie bani, doar cu distanta si vorbitul la telefon nu merge. Una e sa poata sa vina la tine la orice ora cand ai nevoie si alta sa fie la un telefon distanta.

| JasminNoir explică (pentru anonim_4396):

Nu e speriat de intalnire. Inca tot insista si facea tot felul de planuri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru JasminNoir):

Vorbeste macar cu el sa te lamureasca, sa-ti iei un pitic de pe creier. Si nu trebuie sa idealizezi atat de mult relatia asta, nici macar nu v-ati vazut, n-ai de ce sa suferi.

| JasminNoir explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, stiu ca nu am de ce sa sufar. Poate am doar orgoliul ranit ca s-a saturat atat de repede de mine, cand totul mergea atat de bine intre noi. Multumesc de sfat happy

| OMFGConrad a răspuns:

"Si vreau atat de mult sa-i zic ca mi-e dor de el, sa-i zic ca simt un gol in piept de fiecare data cand ma gandesc la el." --->Ce te împiedică să faci asta?
"dar mi-e frica ca o sa par disperata si cu prea multa nevoie de el. " --->asta ești deja, nu încerca să pari altcineva.
Sfatul meu: Spune-i tot ce ne-ai spus și nouă, dar după încheie orice contact cu el, iar pe viitor nu te mai agăța de o relație la așa de mare distanță.

| JasminNoir explică (pentru OMFGConrad):

De ce sa-i spun tot ce v-am spus si voua daca oricum dupa as incheia orice contact cu el?