| Aristica a întrebat:

Am mai scris si va multtumesc celor care mati ajutat cu un sfat. Desi simt ca nu pot sa merg mai departe fara el, acum am aflat ca e cu alta fata de 3 zile o colega de munca dea lui. Cum dupa 6 ani a putut sa isi faca pe altcineva nici la o zi dupa despartirea noastra. Oare chiar nu regreta deloc ( de 2 luni imi tot spunea ca vrea sa scape de mine, sa nul mai sun, ca nu ma mai suporta vb care mau ranit ffft mult eu ca o proasta ma umileam si tot il sunam ) si acum imi vine sa il sun. Cum sa ma port pe parcurs, e bine sa imi fac pe altcineva asa repede poate macar asa va regreta putin? Nu ma judecati va rog ajutatima. Va multumesc! Pupici

Răspuns Câştigător
| 1Voineoska1 a răspuns:

Nu merita sa stai in loc pentru cineva care se comporta asa cu tine! Din moment ce el si-a gasit deja pe altcineva, asa de repede, e clar ca aceasta fata nu a aparut din dorinta indeplinita de un pestisor de aur! Era ceva intre ei de mai mult timp! Nu a tinut la tine in ultima vreme, nu?(pana sa va despartiti) Nu a mai facut asta pentru ca isi gasise "alinarea" in bratele celeilalte! Nu merita sa plangi dupa orice prosti care si-au batut joc de tine si te tineau sub papuc! Treci mai departe! Te inteleg si pe de-o parte ca a trecut mult timp de relatie, ca tu mai tii la el...etc,etc. Dar, draga mea, mai sunt multi pesti in ocean!

6 răspunsuri:
| Trolli a răspuns:

Nu ca as avea eu experienta sau sa fiu in masura sa dau sfaturi depre relatii! Dar asta e relatia? Sau a fost?
Daca as fi avut un iubit care sa-mi dea "capace" dupa cap, sa minta, sa-mi spuna ca vrea sa scape de mine, sa-mi zica sa nu-l mai sun, sa-si faca o alta iubita imediat dupa ce ne-am fi despartit. OMG. Pe bune? Chiar daca simt ca inca am sentimente pentru el, nu as mai vrea sa stiu nimic de el. Orgoliul si demnitatea nu m-ar lasa! mai bine m-as ineca in proprile lacrimi...

| Aristica explică (pentru Trolli):

Iti dau dreptate sad

| neutrino a răspuns:

De judecat nu avem acest drept, dar o parere ne putem da. Nu-l mai suna, nu mai are rost, relatia voastra s-a consumat si nici nu mai conteaza motivatia. El a ales calea cea mai practica pentru a merge pe alt drum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omul nu si-a gasit colega peste noapte, evident ca era ceva intre ei de mai mult timp.
Dragoste cu sila nu se poate!
Nu uita asta!
Ai aici un prieten de nadejde oana92 da sfaturi in dragoste la telefon. Ia-ti vidafone si stati la telefon ori de cate ori vrei sa-l suni. E? happy
Refa-ti viata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit astea 4 intrebari ale tale si am inteles asa:ai 23, el la fel, sunteti de la 17 ani impreuna (adica ati fost), el acu` 2 ani te-a inselat cu una` timp de vreo 2 luni, iar tu l-ai iertat, frati-su facea misto de tine, iar maica-sa il sfatuia sa isi gaseasca alta…
Si acum are 3 zile de cand s-a combinat cu o colega de-a lui, la doar o zi dupa ce te-a lasat pe tine…
Si tu spui ca simti ca nu poti merge mai departe fara el, dar in acelasi timp intrebi daca ar fi bine sa iti faci repede pe cineva, ca poate o sa regrete si el putin…
Sper sa nu-ti dea prin cap sa te combini cu frati-su-ala, mistocaru`…
In fine.Eu nu prea dau sfaturi la dragoste si sex,ca nu ma pricep,dar iti zic o chestie asa pentru viitor – cand o sa ai un iubit nou: nu mai umbla cu miloaga cand vezi ca vrea sa te lase (cum ai facut si cu fostul),ca nu rezolvi nimic, ba din contra – daca te va vedea asa disperata isi va bate joc de tine si mai mult, si te faci de ras si in anturajul lui si al tau, si o sa pari o proasta si nimic altceva.
Si nu te mai gandi cum sa-l oftici pe el, mai bine concentreza-te pe cum sa devii tu o fata desteapta si sa te respecti.Ai 23 de ani si esti foarte tanara, deci ai tot timpul de pe lume sa faci asta.Adica sa devii desteapta, ca despre asta-i vorba…
Bine.Hai ca ma opresc aici, au curs apele de pe mine cu sfatul asta, cred ca am dat jos vreo 2 ki`le…

| NameHarris a răspuns:

Daca esti din cluj si nu treci peste 24 de ani anunta-ma sa iti las nr meu sa ma sunilaughingCe poti sa faci gaeste-i repede pe altu si vei trece mai usor peste problemawinking