| Larissa7763 a întrebat:

As vrea sa primesc si eu un sfat de la voi...eu si prietenul meu am fost impreuna 7 luni in care ne-am inteles foarte bine, apoi el a fost nevoit sa plece in alt oras, la inceput dupa ce a plecat ne sunam aproape zilnic imi spunea ca ii e dor de mine, ca abia asteapta sa merg acolo, insa usor usor s-a schimbat, cand il intrebam daca are pe altcineva spunea ca nu, apoi cand eu am mers acolo nu a putut sa ne vedem baga diferite motive ca are treaba, ca are probleme, dar sa nu ma supar ca el ma iubeste mult si tot asa. I-am spus ca mai bine o lasam asa, ca imi pare bine ca l-am cunoscut...imi este foarte greu sa-l uitsad Ce sa inteleg din comportamentul lui?

Răspuns Câştigător
| ClaraZ a răspuns:

Eu cred ca a cunoscut pe altcineva.Nu vreau sa te ranesc, dar la inceput te suna foarte des, iti spunea ca te iubeste si deodata s-a schimbat. Poate s-a indragostit de altcineva sau ii este greu ca nu va mai vedeti asa de des si considera ca e mai bine sa va despartiti dar nu stie cum sa iti spuna.Noi nu putem sa te ajutam in legatura cu asta, nu putem sa stim ce gandeste el, de ce s-a schimbat. Pot exista o mie de motive.Pe care ti le-am spus le-am intalnit si eu. El ce a spus cand i-ai zis "ca mai bine o lasam asa, ca imi pare bine ca l-am cunoscut"? Si din raspunsul lui ne putem da seama de ce s-a schimbat, daca a cunoscut pe altcineva etc. Te inteleg ca iti este foarte greu sa il uiti, totusi sunt 7 luni si totul s-a terminat asa de brusc.Baieti sunt cat vezi cu ochii, iar daca el s-a schimbat fara sa iti dea vreo explicatie inseamna ca nu te merita.Asa ca nu te mai gandi la el, incearca o noua relatie.Bafta:*

8 răspunsuri:
| Damian a răspuns:

Este exact cum arata, nu te mai iubeste dar nu vrea sa-ti spuna sau are pe altcineva, simplu... e un las, eu nu sti cum ii alegeti voi... da niciodata bine!

| deea40 a răspuns:

Poate are pe alta... mai bine incerci sa ti la altcineva sa il uiti incet incet. si va fi imi bine pentru amandoi
sper ca te-am ajutat
BAFTA

| kaya a răspuns:

Vorbeste cu el si spune-i sa nu te mai minta si sa iti puna daca are pe altcineva sau sa iti spuna ce se intampla cu el, din ce cauza sau de ce te evita, ce intelegi din comportamentul lui e ca s-a schimbat mult...si numai el iti poate da o explicatie, spune-i ca e mai bine sa iti spuna adevarul decat sa te minta si sa suferi, vorbeste-i deschis si vei afla adevarul.Numai bine

| Rihanna a răspuns:

Pai ar trebui sa iti explice el.clar are ceva. daca mai vrei o explicatie, cere'i'o lui.doar el stie ce'i cu el. poate nu are pe altcineva, poate are alte probleme, tot ce trebuie sa faceti e sa comunicati

| Didy_4281 a răspuns:

Poate are pe altcineva si ca sa nu iti raneasca sentimentele tale fata de el incepe si te minte. FUNDITA?

| Ianaaable a răspuns:

Hmm. urat din partea lui. ce sa zic. poate intr-adevar avea treaba.este foarte greu sa schimbi orasul, s-o iei de la capat cu tot. o perioada devii dificil pana te obisnuiesti. poate acelasi lucru s-a intamplat si cu el...asta nu inseamna neaparat ca si-a gasit pe altcineva. parerea meahappy

| princess87 a răspuns:

S-a intamplat ceva cu el sigur... ori are pe altcineva ori are probleme. Vorbeste cu el ...trebuie sa iti spuna ce are

| alexa_8913 a răspuns:

Vorbeste cu el si spune-i sa iti spuna adevarul ori cat de dureros ar fi ca doar nu am ai 10 ani ca sa fi dusa cu zaharelul daca el iti spune ca are pe altcineva o sa iti fie greu da macar nu o sa mai fi mintita o sa treci cu bine acceasta situatie si cine stie poate intr-o zi veti reloa relatia cel mai important este sa ramaneti prieteni