| Siera_3750 a întrebat:

Buna am nevoie de ajutorcrying. acum 2 zile m`am despartit de prietenul meu, eram de 5 luni impreuna, pur si simplu nu il mai iubeam. m-am daus la el si i-am spun, el a inceput sa faca ca toti dracii si a plecat, de atunci nu nu mai ma baga in seama, nu stiu ce sa fac pentru ca acum il iubesc iar.cum as putea sa ii zic ca vreau sa ma impac cu elcrying? mentionez eu am 16 ani si el 17.va rog niste sfaturi? Dau fundasad

Răspuns Câştigător
| Woofy a răspuns:

Hmmthinking Da cum? atunci nu il mai iubeai, acum il iubescti? nu te inteleg, aveati 5 luni impreunastraight face nu e chiar asa putin si tu pur si simplu te desparti de el, dar dupa iti dai seama ca de fapt il iubestichatterbox. te astepti sa te ierte? ce o sa zica oare? chiar nu te`ai gandit de loc la asta?
Hai ca am luat`o cu filozofiarolling on the floor. Uite parerea mea:
Trimite`i un mesaj in care sa ii spui ca vrei sa te intalnesti cu el, daca te refuza ii expili prin mesaje ca tu de fapt ai facut o mare greseala, ca nu a fost cea ce a parut ca tu inca mai ti la el si ai vrea ca relatia voastra sa continue.si chesti din asteabatting eyelashes

Sper ca te-am ajutat > : d < :*:*

10 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Cheama`l si explica-i motivul pentru care v-ati despartsit. daca nu o sa vrea la inceput poate nu o sa fie ptc nu mai tine la tine ci ptc nu vrea sa-l iei de fraier. explica`i situatsia si spune`i ce simti pentru el si ca a fost o prostie.Si pe viitor astepta sa-ti dai seama ceea ce simtiwinking ca poti face mari prostii.

| Zenithf a răspuns:

Parerea mea ca tu trebuie sa te mai coci inca. La 16 ani nu prea stii ce vrei, poate crezi ca intre voi doi este iubire, dar eu zic ca este doar atractie. Ceea ce simti tu acum este descris foarte bine in poezia "La Steaua". "tot astfel cand al nostru dor pierii in noaptea adanca, lumina stinsului amor ne urmareste inca."
Citeste 1 Corinteni 13, cand vei simti asa ceva pentru cineva, atunci sa stii ca iubesti cu adevarat.

| Flav a răspuns:

Il iubesti, nu-l iubesti. Il iubesti, nu-l iubesti. Bai, dar tu te crezi la ruleta aici? Bine ti-a facut, cu dragostea nu se joaca, sa te inveti minte!

| Floreenofficial a răspuns:

Incearca-ti sansa. spune-i ca inca il placi, trimitandu-i un sms si daca va vrea sa va impacati te va suna, daca nu Domnul sa fie cu tine! happy
bafta! :*

| ATHOS a răspuns:

Crezi ca meriti sa fii bagata in seama?

| TąNyą a răspuns:

Ai putea să ai o discuţie cu el faţă-n faţă şi să-i spui că ai avut o perioadă proastă pentru tine în care nu mai ştiai exact ce vrei, ce simţi şi după ce s-a întâmplat asta ai suferit mult şi ţi-ai dat seama cât de mult îl iubeşti.

Ok poate primesc stupid, nefolositor sau nu, dar vorbeşte cu el, încearcă şi dovedeşte-i că-l iubeşti.

FantaSZy.

| blue-star a răspuns:

Salut!
Asa era sa patesc si eu.Simti ca nu il iubesti atunci cand esti cu el, iar dupa ce te desparti de el simti ca nu poti sa faci nimic fara el.
Vorbeste cu el si explica-i cum sta treaba.Arata-i ca il iubesti cu adevarat si spune-i ca a fost o greseala sa faci ce ai facut.
Spune-i sa iti dea o a 2-a sansa, pentru ca nu va regreta si pentru ca o sa fie si mai fericit decat inainte.
Dar, sincera sa fiu, tu nu il iubesti cu adevarat.Acum u simti parerea de rau si crezi ca e iubire.
Daca te impaci cu el, lipsa sentimentului de iubire o sa-si faca prezenta din nou, dar de fapt, tu alegi ce faci.
Succes si take care!
funda?

| YqLmX a răspuns:

Zii si tu ca erai intr-o stare nervoasa si ti-ai descarcat nervii pe el sau ca a fost o gluma si roaga-l sa te ierte! Funda?big grin
P. S:Crede-ma eu fac mai rau cand ma paraseste cinevalaughing

| Mjdolhfi a răspuns:

Nu il meriti.Cum adica acum 2 zile nu il iubeai si acum il iubesti. Dar crezi ca lui ii place sa te joci asa cu el? Are si el sentimente. Oricum incearca sa vorbesti cu el, sa ii explici ce s-a intamplat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E imposibil ca acum 2 zile sa fii vrut sa te desparti de el, iar acum sa il iubesti. Incearca sa te gandesti putin la ceea ce simti cu adevarat, nu te arunca cu capul inainte. Probabil nu il iubesti, dar si-a facut aparitia "simtul proprietatii", te obisnuisei sa-l stii al tau. Pe tine te deranjeaza ca nu te baga in seama, nu ca nu mai esti cu el. Mai lasa ceva timp sa treaca, sa-ti dai seama de sentimentele tale reale. Un lucru atat de profund cum e iubirea nu vine si trece in 2 zile.

Succeshappy