| TanyaTanny a întrebat:

am nevoie de ajutor.E un baiat care-mi place enorm.Il plac de 3 ani, e primul de care m-am indragostit.El are 18 ani si eu 14.As avea nevoie de ajutor.Eu,nu stiu ce trebuie sa fac.Am fost cu el 2 luni,el ma iubea,mult din cate mi-am dat seama,mereu avea mare grija de mine,nu lasa pe nimeni sa puna mana pe mine, ce-i drept era destul de gelos, dar stiu ca tinea la mine enorm. Dupa cele 2 luni el mi-a zis ca nu mai putem fi impreuna, ca-s pre micuta.Cu vreo, 2-3 saptamani dupa ce mi-a zis asta,eu l-am invitat la ziua mea de nastere,unde, am dansat cu el pe o muzica lenta se uita in ochii mei si ii venea sa planga. Dupa acea zii eu am mers la mare cu parintii, in timpul ala el a vorbin cu cea mai buna prietena a lui (22ani P.S:e casatorita) care intamplator,e si verisoara mea,si i-a zis ca ar vrea din toata inima dar,nu vrea sa-si na faca sa sufar, sa ma raneasca cu ceva sau sa, isi bata joc de mine.Verisoara mea l-a incurajat spunandu-i ca-l iubesc enorm.Cand m-am intors de la mare el m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna.I-am zis "da".Am fost impreuna timp de o luna jmate dupa care mi-a zis ce vrea sa ne despartim din cauza ca a auzit ceva rau despre mine,l-am intrebat ce dar nu mi-a zis, a zis doar ca varul lui i-a zis.Dar cand l-am intrebat pe acesta ce i-a zis fostului meu prieten, nu avea nici o idee despre ce vorbesc.Mi-a zis ca el nu i-a zis asa ceva.Pana la urma fostul prieten a recunoscut ca nu de asta ne-am despartit, dar nu a vrut sa-mi zica de ce. Dupa ce ne-am despartit el a inceput sa planga dupa mine dar tot nu vroia sa ne impacam.Acum,e e impreuna cu o colega de-a lui de clasa.Dar, imi intreaba toti prietenii daca eu mai simt ceva pentru el si daca nu cumva am prieten.Ei de fiecare data ii zic lui ca eu il iubesc enorm si ca nu am prieten si cand il intreaba pe el de ce i-a intrebat el zice numa ca nu avea idee ce sa zica si ca nu-i mai pasa de loc de mine.M-a sters de pe facebook, la tel nu imi mai raspunde si...nici nu mai imi raspunde la salut cand ne intalnim pe strada.aaaa si era sa uit el i-a zis verisoarei mele ca de fapt e cu colega lui de clasa ca vrea sa faca ceva cu ea si ca-i trebuie fete ceva mai mari si toata lumea imi zice ca el de multe ori vorbeste numai lucruri frumoase despre mine,dar nu stiu cum ca atunci cand vorbesc eu cu el imi zice ca-s nebuna si tot felul. ajutati-ma va rog,cum sa procedez? Ce credeti? el ma mai iubeste? si daca da spune-ti-mi cum sa-l fac sa ma ietre? sau macar sa il fac sa vorbeasca cu mine. Ajutati-ma va rog, ca eu nu mai stiu ce sa fac, as face ori ce pentru el.Multumesc ca -ati ascultat (P.S:dau funda)

Răspuns Câştigător
| Vallerie a răspuns:

Uite,in ciuda comentariilor de aici, eu cred ca totusi mai este o sansa... El nu doreste sa fie cu tine deoarece esti mica, si el are 18 iar tu 14, insa virsta nu conteaza. Incearca sa il faci gelos, sau tu nu ii dovedi atit de mult ca il iubesti, incearca sa fiti simpli amici..Vei vedea el singur va veni la tine! Sper ca te-am ajutat!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Smileygirl23 a răspuns:

Am patit si eu ceva de genul. nici in ziua de azi nu stiu de ce s-a despartit de mine, dar nici nu mai imi pasa. timpul a trecut si intamplator am descoperit ca el regreta mult decizia luata cu atata timp in urma... ce sa-i faci, roata se invarte mereu.

| Adela_Muntean_1997 a răspuns:

Nu il mai baga in seama daca spune ca esti prea mica pentru el.ca daca te-ar iubi nu ar conta varsta.

| theotheuka a răspuns:

Parerea mea este ca chiar daca el zice asa ca nu te iubeste zice asta fara sa stie ce spune si poate ar trebui sa ii dai timp si poate o sa isi dea seama.Eu nu iti pot spune ce sa faci pentru ca nu il cunosc ca sa stiu cum se comporta, daca vrea doar s*x de la tine sau el chiar te iubeste in adancul sufletului sau.Dar sper ca veti reusi sa treceti peste orice problema.Incearca sa porti o discutie serioasa cu el si sincera. Poate iti va spune adevarul si de ce nu mai vrea sa fiti impreuna.Pana la urma sti cum se spune:,, Dragostea nu are varsta'', asa ca Bafta!