| alexa012 a întrebat:

Am nevoie de ajutor si sper sa ma ajutati. Problema mea e ca prietena mea s-a despartit de iubitul ei care este unul dintre cei mai buni prieteni ai mei. Iar eu tin la ambii foarte mult si nu vreau sa ma cert cu nimeni. Ei inca sunt indragostiti unul de altul, dar nu stiu de ce prietena mea nu vrea sa se impace. Cum sa procedez. si ce po face pentru ca ei sa fie din nou impreuna?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ii lasi pe ei sa hotarasca ce au de facut.Indiferent cat de prietena le esti.

| shadow72 a răspuns:

Ii incui intr-o camera pe amandoi

| sofisis a răspuns:

Nu tine de tine sa-i impaci. Daca unul din ei s-a hotarat ca nu mai vrea este dreptul lui/ei si trebuie acceptata decizia.
EL e singurul care o mai poate face sa se razgandeasca, nu tu.

| M25M a răspuns:

Daca s-au despartit inseamna ca au ei motivele lor. Tu tot ce poti sa faci este sa le fii alaturi. Daca inca se iubesc pe bune, vor trece de orgoliu si se vor impaca ei. Ei trebuie sa faca asta nu tu.

| alexa012 explică (pentru M25M):

Pai si eu stiu asta dar nu vreau sa ma cert macar cu unul dintre ei.

| M25M a răspuns (pentru alexa012):

Inteleg ca tii la ei si ca vrei sa ii impaci, insa tine cont ca poate au motivele lor(stiu ca ma repet). Daca unul nu vrea si celalalt vrea vei fi pusa intr-o situatie ciudata cu ca intermediar. Daca nici unul nu vor impacarea atunci nu ai de ce sa te bagi.
Insa hai sa te ajut. In cazul in care inca se iubesc iar motivul sau motivele sunt inepte ai putea sa vorbesti cu fiecare in parte sa afli ce si cum, sa te gandesti bine cum se prezinta situatia si daca ai putea sa ii impaci din ceea ce ai alfat. Ideea sa ii chemi pe fiecare in parte sa se intalneasca nu e tocmai buna. Se pot certa si mai rau si vei cadea prost.

| Danysan a răspuns:

Simplu Ceam-o si pe ea si pe el la tine fara sa stie unu de altu apoi vb cu ei foarte Matur si incearca sa le explici ca se comporta Tampit pentru ca Tin unu la altu si nu trebuie sa fie asa.E aiurea sa Suferi in contextu in care ambii Tin unu la celalat.Asa eu spun ca ai reusii sa ii Impaci.

| Chamberlin a răspuns:

Buna,
Ar trebui sa ii pui fata in fata si sa zica ce au de spus unul despre celalalt si daca se mai iubesc.
Bafta!

| alexa012 explică (pentru Chamberlin):

Iti multumesc mult. La asta nu m-am gindit.

| ElenaDanielaE a răspuns:

A fost alegerea lor cand s-au despartit, eu zic sa nu te bagi ca sa ii impaci. Daca se iubesc, pana la urma vor fi impreuna...
Tu trebuie sa le explici la fiecare im parte ca relatiile tale cu fiecare dintre ei vor ramane la fel, nu este vina ta ca nu mai sunt impreuna! Bafta!