| anonim_4396 a întrebat:

am o problema, este vorba de mine si prietena mea, adica mai exact fosta, pe care o iubesc enorm de mult, si nu vreau sa o pierd, e tot ce am. ne-am despartit exact acum 2 luni, dar in tot acest timp am fost prieteni, prieteni foarte apropiati chiar. vorbim zilnic ne intalnim, vine la mine, se poarta cu mine ca si cum am fi impreuna, sunt primul cu care s-a culcat, si chiar daca suntem despartiti tot se intampla asta. faza este ca eu nu stiu ce sa mai cred, nu stiu daca ma mai vrea sau nu. deci sa intelegeti suntem despartiti din cauza ca eu o cam interogam cateodata, dar ne purtam ca si cum am fi impreuna. nu stiu de ce face asta, va rog sa ma ajutati! Cateodata face si spune unele lucruri, incat imi da de inteles ca vrea sa fie iar cu mine, si asteapta caa eu sa fac sau sa zic unele lucruri in momentele alea, dar eu nu stiu ce, pentru ca daca zic sau fac altceva, decat ceea ce gandeste ea se cam supara, i se duce chefu. sper sa intelegeti ceva din ce am scris, si vreau sa ma ajutati. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| johnyboy a răspuns:

Din ce scrii aici e clar : ce face o femeie cu pasarica nu fac 10 barbati cu capul.in primul rand voi nu sunteti despratiti, ea nu a stiut cum sa-ti spuna s-o lasi mai moale cu interogatoriile si geloziile sa poata si ea iesi cu fetele sau cu colegii fara s-o stresezi tu.e fata desteapta, mai ales ca face ce vrea cu tine si-mi dau seama din ce scrii ca tu nu stii ce sa-i raspunzi ca se supara si-i trece cheful...te-a facut bine de tot.fii si tu mai barbat fii indiferent sa vezi cum se invarte roata(asta daca poti, ca un om disperat n-are cum sa faca asta), ia sa te sune vreo gagica sa te intrebe pur si simplu ceva, sau sa nu dai niciun semn toata ziua sa vezi cum se intoarce roata.Asta nu inseamna ca trebuie s-o minti ca ai fost cu vreuna si ati facut nu stiu ce nebunii, ca e mai nasol, pur si simplu zi-i adevarul ca de ex ai stat in casa sau ca ai fost cu baietii la fotbal sau orice vrei tu si tot asa vreo cateva saptamani fii si tu putin mai rece, refuza de cateva ori sa va intalniti precum ca ai treaba, sa vezi cum isi da interesul...asta daca te iubeste si tine la tine, e si un fel de test.

| Sylwyu a răspuns (pentru johnyboy):

Johnyboy salut! faza este ca ea exagereaza cand zice de interogat, practic eu nu trebuie sa o intreb nimic, daca o intrebam asa ca chestie, unde se duce si cu cine, ea deja incepea sa fac urat. nici macar de ce e suparata, sau de ce plange atunci cand stiam ca nu este din cauza mea.

| Sylwyu a răspuns (pentru johnyboy):

Johnyboy Sa stii ca ai dreptate in mare parte. poate ca am parut in ochii ei disperat, dar dupa parerea mea nu a fost asa, eu doar am incercat sa fac in asa fel incat sa fie bine. ea este si dificila, isi schimba starea la secunda, ma suna si ma alinta vorbea frumos, si dupa jumate de ora o sunam de exemplu ca poate intervenea ceva, si era plina de nervi, dar fara sa o enerveze nimeni asa era faza, si normal ca eu o mai intrebam ce are. prin asta zice ea ca o interoghez

| johnyboy a răspuns (pentru Sylwyu):

Si totusi..nu tragi si tu o concluzie? te joaca cum vrea ea.fii barbat, nu mai accepta faze din astea.ea e suparata ca asa are chef si tu inghiti, ea iese si nici macar nu ai voie sa stii cu cine iese, macar asa ca o informatie? sper sa pui planul in aplicare INDIFERENTAAAA

| Sylwyu a răspuns (pentru johnyboy):

Asta am pus in apicare de aseara, indiferenta, sa vad ce iese. azi am vorbit doar 5 min, si atat, ea m-a sunat.

| capsuniktadulce a răspuns (pentru Sylwyu):

Sa ne spui si noua cum a reactionat la indiferenta tahappy.

14 răspunsuri:
| Maria_7883 a răspuns:

Buna!
Este clarca odata ce ea ti-a daruit tie virginitatea ei, te iubeste.Chiar daca v-ati despartit voi tot continuati sa va purtati ca si cand ati fi impreuna, ba chiar mai mult....continuati sa faceti dragoste.Este clar ca nici ea nu vrea sa te piarda, ceea ce o dovedeste chiar comportamentul ei vis-a-vis de tine ceea ce inseamna ca e de bine.Dar totusi, exista o cauza pentru care v-ati despartit, si asata este faptul ca tu o interogai, o controlai, cum ar veni.Cred ca asta nu i-a placut ei. Oricum, parerea mea este ca ar trebui sa te pregatesti sa i zici cat de mult tii la ea si ca ti-ai mai dori inca o sansa.Pregateste ceva romantic pentru ea, cum ar fi un picnic in 2 cu lucruri preparate de tine sau o seara la lumina lumanarilor in care sa i faci cadou o scrisoare foarte romantica in care sa i destainuiesti cat de mult o iubesti si tii la ea. Poti face atat de multe lucruri...
Sper ca sfatul me ti-a fost de ajutor.Succes!
P.S: daca nu cer prea mult te-as ruga sa imi lasi un mesaj, aici pe TPU in care sa imi povestesti cum au decurs lucrurile intr voi doi.

| Sylwyu a răspuns (pentru Maria_7883):

Maria_7883 multumesc! nu am incercat asta, dar o voi face cat de curand!

| Maria_7883 a răspuns (pentru Sylwyu):

Cu multa placere!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tatutzu uite cum sta treaba termina cu inteogatoriile ca o sperii, genul de persoana cu aceste manifestari denota ca este o persoana geloasa si fetele fug de asa ceva

| capsuniktadulce a răspuns:

Cati ani tu? dar iubita ta? iar johnyboy are dreptate..desi tind sa cred ca nu mai exista baietii ca tine si fete ca ea ci invers.happy

| capsuniktadulce a răspuns:

Sa ne spui si noua cum a reactionat la indiferenta tahappyhappy.

| Roxi160412 a răspuns:

Deci. dupa mine ar trebui sa faci ceea ce simti tu... fa tu primul pas, spune'i sa va impacati, sa va mai da'ti o sansa daca tot va iubiti. chiar daca ea nu o sa vrea cel putin nu o sa iti para rau de nimic pentru ca tu ai incercat happy si ea poate face asa pentru ca in felul ei te mai vrea dar totusi nu big grin adica nu stiu daca ma intelegi. nu vrea nici sa stea cu tine nici tu sa stai cu alta. oricum tu incearca sa vorbesti cu ea. spune'i ca o iubesti desi cred o stie deja si k ai vrea sa o luati iar de la inceputwinking dupa zi'mi si mie cum ti'a merswinking sper ca am reusit sa te ajut cu vreo cv

| Sylwyu a răspuns (pentru Roxi160412):

Roxi160412 am vorbit cu ea de multe ori, nu o stresez, cateodata nu zic nimic ca as vrea sa fiu din nou cu ea, doar fac unele lucruri, i-am spus ca o iubesc, ca o vreau inapoi, i-am declarat tot dar nimic, ea nu vrea