| RoxyOnTPU a întrebat:

Imi trebuie un sfat...stiu ca e mult de citit da va rog ajutati-ma...
De 1 an am un iubit pe care il iubesc mult.Chestia ii ca n-am mai iubit pe nimeni asa mult...si el ma iubeste mult(cel putin asa imi zice)da nu stiu...Acu' vreo 4 luni i-o mai placut de-o fata si m-o parasit pentru ea. Dupa vreo 2 luni o zis ca s-o desp de ea pentru mine.Si chiar ii adevarat pentru ca am vb si eu cu fata aia.Ma rog ne-am impacat.Am fost impr. vreo 4 siintr-o zi l-am intrebat daca m-o inselat vreodata. Mi-a spus ca da. Ii placea de-o fata si intr-o zi statea la scoala pe hol si aia s-o apropiat de el si el o sarutat-o. L-am iertat si pentru asta. Ok am fost certati o vreme da daca ii ziceam sa ne desp zicea cv d genu "o sa te iubesc pentru totdeauna","sa ai grija de tine","sentimentele mele pentru tine vor ramane la fel","sa nu ma uiti" etc. L-am iertat pentru ca in timpu asta in care am fost impr ne-am iubit mult si mi s-o parut k ne-am impacat.Acuma imi mai place de un tip de la cursul de actorie si sunt 99% sigura ca si lui ii place de mine.Imi spune ca sunt draguta, ca am ochi frumosi, se uita la mine intens etc.Am incercat sa uit de el pentru prietenul meu. Dar nu pot...
Acu' cateva zile prietenul meu mi-a cerut parola de mess sa intre pe id-ul meu. I-am dat-o si mi-a dat-o si el.Am intrat pe id-ul lui si am vazut ce conversatii avea cu fetele...La una i-a zis"ne vedem la scoala frumoaso", la una i-a zis ca ii bunoaca, ma rog.Acuma o zis ca ii altfel da nu stiu ce sa cred. O facut-o de trei ori:prima data m-o parasit pentru alta, dupa m-o inselat si acum asta.Ma indepartez cat mai mult de el si ma apropii cat mai mult de celalalt tip.Nush ce sa fac.As vrea sa ma despart de iubitul meu da nu pot. Daca ii zic sa ne despartim atunci o sa zica iar ca o sa ma iubeasca in totdeauna, k n-o sa ma uite, sa nu-l uit si de astea.Si conversatiile cu fetele alea n-or fost demult. Or fost acu vreo luna asa ceva. Dati-mi un sfat...va rog!

Răspuns Câştigător
| ingerashhhh a răspuns:

Lasa-l fato,ce tot mai tragi mata de coada, nu vezi ca nu duce la nimic, eu in locul tau nu il iertam! Bafta ai grija de tine

2 răspunsuri:
| AndreiBox a răspuns:

Buna, pai daca el s-a comportat asa cu tine, fa ce'ti spune inima paraestel si du-te cu baiatul de care iti place, dar totusi e vorba de 1 an, ai grija ce alegere faci poate chiar l'ai schimbat pe actulul prieten in bine. si poate pierzi.

| Ammy93 a răspuns:

Daca deja ti-o facut atatea, poate sa-ti spuna ce o vrea. Nu merita. Nu-ti zic nici sa fugi in bratele celuilalt, de cum te desparti de actualul. Pararseste-l, chiar daca iti spune, ca te va iubi toata viata, sunt sigura ca dupa cateva luni va fi cu alta (ii dau cateva luni, ca sa nu fiu nesimtita). Succes