| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor...menstruatia mea tine de mai mult de 10 zile si nu este in cantitati mari. Iau vitamina C si Corlentor 7, 5. Ar putea fi de la pastile?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca numarul zilelor de scurgere de menstra depaseste cele 6-7 zile ale unei menstruatii mai lungi, intr-un astfel de caz se considera ca situatia incepe sa devina anormala si drept urmare se impune in regim de urgenta vizita si probabil si consultatia ginecologica. Nu are rost sa te amagesti singura cu presupuneri nefondare doar cu scopul de a nu te prezenta la medicul ginecolog. Sunt convins ca nu ar exista atata reticienta si te-ai prezenta de urgenta la spital/clinica/dispensar daca ar fi vorba de o alta afectiune medicala. Incearca sa gandesti rational si sa lasi rusinea la o parte. Multa sanatate!

| mikis a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Luni merg. Multumesc frumos!

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Desteapta pamantului care esti de ce iei corlentor care e pentru inima si tu ai probleme cu menstruatia? halele maica sfanta

| GAMER11 a răspuns:

Ai nevoie de mai multa ****.

| mikis a răspuns (pentru GAMER11):

Decat sa vorbesti prostii mai bine taci din gura. Eu una nu am jignit pe nimeni in intrebarea mea. Daca ti s-a parut una prosteasca, puteai sari peste ea si era ok. Dar daca o luam cum vrei tu, eu consider ca singurul de aici care are nevoie de ceva esti tu.winking

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru GAMER11):

Bine zis frate

| mikis a răspuns:

Iau corlentor pentru ca am probleme cu inimawinking