| OchiiDinUmbra a întrebat:

Sunt baiat.am intrebat cea mai buna prietena daca vrea sa avem o relatie.eram convins ca e indragostita de mine si asa a fost.ea ma amanat vreo 3 saptamana apoi s-a produs o greseala.ea era foarte emotionata,a facut o prostie, si ma ranit, apoi inca una si am zis ca nu o mai iert never.si am aflat apoi ca a facut totul pentru ca era indragostita de mine, ea a recunoscut. problema este ca in timpul cat eram suparat i-am trimis niste mesaje in care o faceam profitoare, prefacuta etc.dar cu motiv! si ea daca ar fi fost in locul meu ar fi facut acelasi lucru.prietenii mi-au spus ca am fost prea bland la ce greseala a facut.si cand am iertato am intrebat-o daca vrea sa avem o relatie si ea a spus ca nu vrea dupa ce am scris in mesajele alea.si eu mi-am cerut si eu scuze, i-am spus ca amandoi am gresit neintentionat si ca ar trebui sa trecem peste.si a doua zi, mi-a spus sa ne intalnim ca avem multe de vorbit.si cand ne-am intalnit afara, cu tot cu gasca, ea l-a luat pe prietenul meu cel mai bun si i-a spus ca vrea sa ramanem prieteni.ca ea este cu alt baiat.un baiat care fara sa ma laud, este mai fraier decat mine in toate punctele de vedere si nu este posibil sal placa.(nu doar parerea mea, prietenul meu a inceput sa rada cand ea i-a spus ca il alege pe el in locul meu)si eu nu mai stiu ce sa mai fac.tin foarte mult la easad.

20 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Pai cred ca ea l-a ales deja pe baiatul acela. Sau cel putin e clar ca nu isi doreste o relatie cu tine.
Cred ca ai facut deja cam tot ce se putea. Daca continui risti ca pari disperat.

| GrosuPatrisia a răspuns:

Complicata situatia ta:-

| neutrino a răspuns:

Mai fraier decat tine? Dar daca el stie putina gramatica, ce zici? In legatura cu fata, eu cred ca stie ce face!

| OchiiDinUmbra explică (pentru neutrino):

Deci mai fraiere..nu ma lua u pe mine cu gramatica ca team urmarit dea lungul timpului pe TPU si esti cel mai mare tampit...tot timpu comentezi la misto si ca sa te afli in treaba.si daca vrei sa stii dc am zis eu ca e fraier iti zic acum:e pitic,gras, prost, injura toata ziua, isi schimba hainele la o saptamana, n-are ce manca in unele zile etc.deasta am zis si termino cu comentariile ca deja ma enervez cand te vad

| neutrino a răspuns (pentru OchiiDinUmbra):

Nu am inteles ce are gramatica ta de golanas fara scoala, cu raspunsurile mele pe TPU. Amice, esti putin cretin. Nu se poate vindeca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ce-a facut asa de grav?

| OchiiDinUmbra explică (pentru anonim_4396):

I-am trimis un sms romantic in care ii spuneam ca o plac de cand am cunoscuta etc. si ea na zis nimic despre sms pe mess, nu, a zis cand am iesit afara, de fata cu toata gasca si de fata cu vreo 3 proaste cu care ma certam.si facea misto:"alex, marturisesteti dragostea in genunchi" etc..si radea..si am iertato si a doua zi a facut ceva asemanator adica de fata cu toti a inceput sa spuna ce ar schimba ea la mine ca sa fiu mai atragator, si a mai zis ca n-ar mai vrea sa fie cu mine pentru ca i-am trimis mesajele alea.

| OchiiDinUmbra explică (pentru anonim_4396):

I-am trimis un sms romantic in care ii spuneam ca o plac de cand am cunoscuta etc. si ea na zis nimic despre sms pe mess, nu, a zis cand am iesit afara, de fata cu toata gasca si de fata cu vreo 3 proaste cu care ma certam.si facea misto:"alex, marturisesteti dragostea in genunchi" etc..si radea..si am iertato si a doua zi a facut ceva asemanator adica de fata cu toti a inceput sa spuna ce ar schimba ea la mine ca sa fiu mai atragator, si a mai zis ca n-ar mai vrea sa fie cu mine pentru ca i-am trimis mesajele alea.si ma ranit foarte tare deoarece prietenii imi tot spuneau ca ea este asa....proasta,cur*a,imatura etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OchiiDinUmbra):

Am inteles acum.Ea a vazut ca o iubesti si a facut niste glume deplasate.Ca sa nu zici ca n-ai incercat, ar trebui sa-i mai dai o sansa, dar atrage-i atentia si spune-i sa nu te mai faca sa te simti prost in fata prietenilor.
Bine, asta daca vrea si ea.Din ce ai spus tu, cred ca e orgolioasa si si-ar "sacrifica" iubirea (asta daca te iubeste) doar ca sa nu faca cum vrei tu.
Iar daca nu mai vrea sa se impace cu tine sub nici o forma...las-o,iti bati capul degeaba cu ea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OchiiDinUmbra):

Si nu cred ca s-a "combinat" cu ala pentru ca il place, cred ca vrea doar sa te faca gelos.

| magicianul a răspuns (pentru anonim_4396):

Alea ce a făcut zdreanța, nu sunt glume deplasate.
E o distrusă.Ar trebui să-l sfătuiești pe băiatul ăsta de bine,nu să-l înveți de rău,să se milogească de-o idioată!
Alex,frate, ne zici și nouă cum o cheamă pe fată, dacă tot știm de tine?
DontSpeak, cum era melodia aia...
*O chema Amalia., era din Mangalia*...

| anonim_4396 a răspuns (pentru magicianul):

Scuzeee,dar ti-am explicat faza.
Melodia era Parazitii-O chema...http://www.youtube.com/watch?v=VWMhFrBfieg
Chiar Alex, cum o cheama pe tipa?

| OchiiDinUmbra explică (pentru anonim_4396):

O cheama Dianalaughing

| OchiiDinUmbra explică (pentru anonim_4396):

Nu-mi dai si mie id tau ca unele detalii nu leai inteles dar cred ca ma poti ajuta? ...am o presimtire

| GirlAlexia a răspuns:

Intreab-o cei ii place la celalalt baiat sa te convingi eu sunt fata si stiu cum e pe mine ma place mult un baiat el ma intreaba daca il plac eu am spus nu dar nu s-a uparat si chiar si mie imi place un pic de el dar imi era frica sa ii spun poate avea o reactie mai ciudata imi e greu cu el si ma intalnes cu el in fiecare zi

| Onutzza_8249 a răspuns:

Frate.e complicat.dar creca ai ranit'o foarte mult prin mesajele alea ..asa ca a decis ..sa ofere dragostea ei altei persoane (parerea mea). sper ca ti'am fost de ajutorwinking

| OchiiDinUmbra explică (pentru Onutzza_8249):

Ea tot timpul asta sa comportat ciudat.adica cand eu eram suparat pe ea, nu mi-a spus nicio secunda ca am jignit-o sau ceva.deabia dupa ce i-am spus ca o iert, ea mi-a spus ca e suparata.si eu am crezut ca o zice din orgoliu.mi-am cerut scuze, i-am spus ca a fost doar o greseala si atat.si crede-ma ca INTOTDEAUNA am fost un domn cu ea, si am respectato si i-am vorbit frumos

| Allexandra3 a răspuns:

Dar ce greseala a facut de ai jignit-o in halul ala? waiting

| OannaDummY a răspuns:

Trimite-i mesaje care sa ii arate cat de mult o iubesti, mai multa vreme, (cca. 2 saptamani.), si poate isi va da seama k te iubeste si ea

| byyybyyy a răspuns:

Uhh...destul de greu sa remediezi situatia, arata-i cat de mult o iubesti si astfel ai avea o sansa cu ea, mai ales daca prietenul ei actual e un fraier din toate punctele de vedere, arata-i fetei ca tu o meriti pentru ca o iubesti dar e important sa te iubeasca si ea la fel de mlt. eu iti urez bafta!