| anonim_4396 a întrebat:

.am nevoie de ajutorul vostru:deci am fost impreuna cu o fata un an jumate, ea are 19 eu 20 ani,a fost o dragoste nebuna care chiar si prietenii imi spuneau ca asa dragoste nu au vazut, dar in ultimele luni ne certam prea des, chiar in fiecare zi..ma numea cu vorbe urite, zicea ca nu-i dau nimic, dar care bagam bani in ani in ce vrea si cind vrea.dar acum o luna ne-am despartit eu sint cu alta fata de 23 ani, si ma gindesc in fiecare zi la ce-a fost in trecut...si nu stiu ce alegere sa fac, sa fiu cu aceasta de 23 ani care pur si simplu ma atrage comportamentul ei fata de mine sau sa ma impac cu fosta care o iubesc si ma gindesc zi si noapte la ea,dar ma tem sa nu se repete ce-a fost si va fi mai greu sa ma despart a doua oara...ea era o fata inchisa,mai mult pe acasa.dar acum a zis ca a dat de cluburi, distractii si mai tare ma tem sa ma impac cu ea, ca nu a pretuit nimic ce am facut pentru ea. dati-mi un sfat va rog cine a fost in asa situatie

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu merita sa te intorci, poate e bine cu cine esti acum

| Ofiintă a răspuns:

Buna,
Nu are rost sa te amagesti de unul singur...
Trebuie sa te clarifici in primul rand pe tine. Daca chiar ai nevoie de ea. Spun asta pentru ca in acel timp te-ai putut obisnui cu ea, astfel numai faci diferenta dintre sentimente, iubire si obsesia de a fi alaturi de ea.
Dupa ce te-ai lamurit ar fi bine sa discuti si cu ea. Daca din cauza ei au inceput certurile, e clar ca ea practic se astepta la ceva mai mult de la tine, deci eu din toata povestea asta inteleg ca nu te place. O fata care te place se bucura ca te are, astfel nu te jigneste si nu se asteapta in permanenta sa-i oferi ceva. In ceea ce priveste cluburile, mi se pare normal, ea te-a pierdut iar tu n-ai ezitat si te-ai gasit alta. Ea probabil vrea doar sa uite de tine, astfel se distreazalaughing
Daca o iubesti cu adevarat merita sa o contactezi pentru ca cine stie poate si ei ii este dor de tine dandu-si seama ca nu ar fi trebuit sa te piarda.
Bafta!
pa, pa

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fata isi traieste studentia si foarte bine face este etapa cea mai frumoasa a vietii etapa cand strabati cat mai multe cearsafuri, iesi in club, betii in camin, ieseala cu fetele la agatat, invatat pentru examen, acestea ar trebui sa fie preocuparile voastre nu relatiile serioase, relatii gasiti pe toate gardurile, dar studentia o traiesti o singura data in viata

| RAY a răspuns:

Man prima iubire nu se uita niciodata m tu decizi ce sa faci, eu as alege viitorul nu trecutul

| CristinaSNC a răspuns:

Sa te intreb ceva : De ce te-ai implicat in alta relatie daca tu nu ti-ai incheiat socotelile cu trecutul? Daca tu o alegi pe fosta, te-ai gandit cum se va simti actuala?

| ONE123456789 a răspuns:

Buna! A fost prima ta dragoste, si te inteleg perfect. Dar trecutul, e trecut. Daca nu va mai intelegeati si ati hotarat sa va despartiti, inseamna ca asa ati simtit voi. Si eu ma gandesc des la fostul pentru ca au fost momente frumoase si e inevitabil. Dar daca nu esti sigur sa te impaci cu fosta, atunci nu o fa. Nu numai tu poti fi ranit, ci si actuala ta iubita. Asa ca daca tu simti ca actuala merita, atunci ramai cu ea si dati/va o sansa. De unde stii, ca poate nu te vei indragostii de ea, poate chiar mai tare decat de fosta? Sper ca te/am putut ajuta. Capul sus si multa bafta! P.S. Lasa trecutul, si priveste in viitor!

| 4psiho a răspuns:

Rabdă inimă și taci. Mortul de la groapă nu se mai întoarce.
Ideea e că daca sentimentele dintre voi nu sunt reciproce atunci vei suferi și mai mult când vă veți despărți definitiv (asta in cazul în care vă combinați din nou).

| keepcalm99 a răspuns:

Parerea mea: Nu te uita in spate!

| ionnelaay a răspuns:

Stiu cum este. Dar cel mai bine pentru tine este sa iti urmezi inima. Succes!