| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Am si eu o mica dilema happy Plac un tip din liceu, el e a 12a, eu sunt a10a. Intai nu cred ca ma observase desi ne intalneam intamplator prin liceu. Am incercat sa-i atrag atentia. Intr`o pauza l`am vazut ca intra in scoala si am vrut sa am ating usor de el, sa vada ca sunt interesata de persoana lui, dar am intrat destul de tare unul in altul si am auzit un comentariu destul de urat gen` "Mama ce pumn ti-a dat jegoasa" de la un prieten al lui. A fost aiurea pentru ca nu era vorba de niciun pumn, doar o atingere, in fine. M-am chinuit sa aflu numele lui, nr de telefon chiar in acea zi pentru ca ma simteam super aiurea si am vrut sa lamurim. Am mers la el, l-am chemat sa vorbim, si i-am spus ca a fost o neintelegere faza de pe hol, ca nu inteleg ce i s-a parut amicului sau si ca oricum imi cer scuze, si ca de fapt am vrut sa ma ating in treacat de el pentru a-i atrage atentia caci il plac (i-am zis asta direct). I-am spus ca am nr lui de la un prieten comun si daca vrea mai vorbim. A zis un "mai vorbim" asa dezinteresat si apoi nimic. Dupa faza asta i-am dat un sms caci ma simteam aiurea ca am fost asa directa, sms la care nu mi-a raspuns si am vrut sa renunt, gandind ca nu ma place. Acum nu ar fi problema asta, dar o zi nu am fost la scoala si apoi azi(la doua zile dupa ce am vorbit) a venit special la clasa mea, s-a uitat la mine cu coada ochiului si apoi incerca sa atraga atentia fata de el, radea tare, facea glume, merge asa arogant ca sa-l observ laughing. Eu nu l-am privit deloc. A doua pauza s-a "postat" la intrarea in scoala de unde ma urmarea cu privirea (se uita fix). Am trecut pe langa el fara sa intorc capul macar big grin. Apoi, din nou ma privea fix si celelalte pauze sau incerca sa atraga atentia asupra lui cand eram prin preajma. Nu-l inteleg. Ma place? Sau de ce se comporta asa? Eu il plac f mult dar m-a deranjat aroganta lui(faptul ca a zis ca mai vorbim si apoi nu ma mai bagat in seama). Ce as putea eu sa fac? Mersi pentru raspunsuri :*

2 răspunsuri:
| jimime a răspuns:

Ai putea sa mai fii o data directa si sa'l intrebi pe fata de ce a fost arogant cu tine si de ce se uita asa fix dupa tine...sa aleaga, te place sau nu? nu esti jucaria lui...azi te fixeaza din priviri maine nu te baga in seama. Cele bune!

| titza a răspuns:

Te place dar nu vr sa recunoasca big grin