| 20156 a întrebat:

Bună,am nevoie de cineva cu experiență în relații,urgent vă rog.
Deci,eu când îi povestesc lui despre trecutul meu adică despre băieți cu care am avut relații,el e gelos și se supără și își pierde dipoziția,adică orice zic despre foștii zice că îi vreau înapoi și chestii de genul dar nu e așa,și a zis că în niciun caz să nu-i mai aduc aminte de foștii. E gelos, foarte gelos...să afle doar că un băiat mă îmbrățișează și devine mai gelos și tot așa. Care e problema lui?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu are incredere in tine si te considera usuratica. Nu e normal sa te umileasca atat de rau, ar trebui sa te respecte si sa aiba incredere in tine, nu sa te trateze ca pe o prostituata care se culca cu oricine.

| Awesom a răspuns:

Trecutul e trecut, lasa-l in urma.Tu nu te-ai supara daca ai fi tot timpul comparata cu fosta.Sa presupunem ca eu sunt iubitul tau si-ti reprosez ca faci mâncare mai proasta ca fosta, ai sânii mai mici si nici nu-ti dai toata silinta când suntem intre cearșafuri. Spune-mi, cum te-ai simti?

| 20156 explică (pentru Awesom):

Aiurea,dar eu nu-l compar cu foștii. Pur și simplu zic de ei, mai rar. Am convenit să vorbim liber despre tot.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 20156):

laughing daca un baiat iti zice ca vrea sa vorbiti liber asta nu inseamna ca trebuie sa ii povesteti despre ex ai tai. macar atat sa te duca capul de acum in colo sa stii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 20156):

El iti zice cum si-a pus-o cu fostele si tu n-ai nicio problema sa inteleg?

| sofisis a răspuns (pentru 20156):

Stupid. Nu mai aduce vorba de altii, in absolut nici un context nu e ok sa ii vorbesti despre fostii. Si daca te intreaba el direct, evita sa raspunzi cuprea multe detalii. E cel mai bine. Aberatia cu "Am convenit să vorbim liber despre tot." sper ca iti dai si tu seama ca e vax albina.
Acum, reactiile lui sunt cam exagerate. E un semnal de alarma.

| Emilian65 a răspuns:

Are dreptate sa fie gelos pe tine, din moment ce tu te lauzi cu fostii. Ce ai zice daca si el ar vorbi de fostele? Cred ca i-ai sari cu mainile in gat si l-ai sugruma. Ca sa nu mai fie gelos, nu-i mai vorbi de fostii tai iubiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema e a ta. N-ai trecut peste fostele tale relatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu exact care e problema lui dar e evident ca are. Probabil nu numai una...

Cel mai bun sfat pe care ti-l poate oferi cineva ar fi sa-i ceri sa-si controleze astfel de porniri si, in caz ca nu reuseste, sa-l parasesti.

| PanaDeIdei69 a răspuns:

-_- pai daca zici asta, cum sa nu se enerveze si sa fie gelos?-_-