| FrumoasaTa a întrebat:

Buna!
Am nevoie de citeva declaratii de dragoste pentru el.
Va rog mult sa ma ajutati.
Multumesc!

6 răspunsuri:
| BESTNICK a răspuns:

Daca am fi numai noi doi pe o barca si s´ar scufunda iar pe ea s´ar afla doar o singura vesta de salvare mi´ar fi f dor de tine...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-l iubesti doar il placi! happy daca chiar il iubeai nu mai intrebai, iti veneau automat ideile, rimele, declaratiile si toate cele. Crede-ma stiu ce zic.

| motan444 a răspuns:

"Tu esti raza de soare ce-mi incalzeste diminetile si steaua ce-mi vegheaza noptile de-a pururi. Te iubesc!"
„As vrea sa iubesc marea, dar marea nu iubeste oamenii. As vrea sa iubesc ploaia, dar picaturile ei sunt mari si reci. As vrea sa te iubesc pe tine, dar poate tu n-o sa ma iubesti niciodata. Si totusi... am sa iubesc marea si ploaia si pe tine intotdeuna!"
„Toti suntem ingeri, dar cu o singura aripa. Si numai imbratisati putem zbura…Te iubesc, ingerul meu!"Mesaje de dragoste pentru el
„Dragostea din filme nu se compara cu dragostea noastra. Cu toate ca a lor pare mai frumoasa, este ireala!"
„Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste. Atat de pur, total, nepamantesc."
„Sunt intamplari, pe care viata ni le scoate in cale ca sa invatam sa apreciem lucrurile frumoase, simple, pline de sens. Sunt oameni pe care viata ni aduce in dar. Iubitule, sunt fericita ca esti langa mine."
„Mi-ar placea sa-mi spui ca vrei sa-mi fii alaturi un minut … un minut sa se facă o ora … o ora sa se faca o zi … o zi sa se faca o saptamana … o saptamana sa devina o luna … o luna un an. si un an o viata … pentru ca te iubesc!"
„Pentru o lume intreaga esti o singura persoana. Dar pentru mine esti o lume intreaga."
„Te iubesc! Tu esti lumina vietii mele. De cand te-am intalnit am inceput sa cred in miracole. Si cel mai mare miracol pe care il traiesc este iubirea noastra."
„Am vrut sa aflu ce-i iubirea, am cautat in dictionar si am gasit numai cuvinte complicate… am cautat in inima mea si te-am gasit pe tine…

| minnie20 a răspuns:

1. Sunt o picatura de ploaie strivita intre pleoapele tale grele de visuri.Sunt un gand hoinar, ratacit in parul tau, roua diminetii tarzii incediate de soare, secunda boaba de nisip cazuta in clepsidra fara de sfarsit.Sunt firul de iarba peste care treci acum grabit, sunt frunza pe care o tii ingandurat intre degete.Sunt raza de soare care iti mangaie privirea, sunt ultima silaba pe care as dori sa o rostesti inainte de a visa si primul tau gand…Iubitul meu, ochii tai deschid spre mine universuri, zambetul tau ma imbata de o betie cereasca.Atingerea ta e pentru mine curcubeul, sarutul tau…sfarsitul unei lumi si nasterea alteia. Iubitul meu esti vis si … durere. Daca viata mea ar fi o clipa petrecuta alaturi de tine, nu mi-as dori alta. O clipa sa ma privesti, sa imi zambesti, sa ma atingi, sa ma saruti. Te mai astept o viata…Si ce altceva as mai putea sa iti ofer decat doi ochi caprui, frumosi si un zambet cald, care sa iti calauzeasca pasii zi de zi!