| bdsos a întrebat:

am nevoie de o opinie din exterior sa inteleg si eu. Sa va spun pe scurt. Sunt cu iubitul meu de an si doua luni, timp in care am trecut prin multe. Dar sa revin fosta lui tot il cauta si el fiind cu mine cand ea i-a trimis un mesaj il sa vada am cazut de comun acord sa vom merge amandoi. Ajunsi acolo din vorba in vorba domnişoara a inceput sa strige in gura, mare ca eu as fi intretinut relatii sexuale cu un baiat care mi-a fost prieten in copilarie. Tin sa meontionez ca iubitul meu a fost primul barbat din viata mea si doar stie si el asta. Intre timp ne-am despartit. Vorba spusa bine inteles ca s-a dus si au venit anumite persoane sa imi spuna. Bine inteles ca mi-am iesit din fire m-am interesat si am aflat numele baiatului, i-am dat un mesaj pe facebook, nu de pe al meu ca nu am. In aceiasi zi acel baiat il opreşte pe iubitul meu si spune povestea, iubitul meu ma suna de fata cu tipul, ii explic situatia bine inteles ca si da ca o fi zis nu a recunoscut. Intre timp ma impac cu iubitul meu. Acum el imi reproseaza mie ca lumea spune ca sunt o femeie de moravuri usoare deoarece i-am reprosat acelui om vorbele spuse si mai spune ca l-am facut de ras. Chiar asa e?

Răspuns Câştigător
| VictorVictoras a răspuns:

Tu nu ai gresit, ai procedat corect, si iubitul tau nu ar trebui sa fie suparat, pentru ca daca avea incredere in tine ar fi realizat ca erau doar nispe minciuni spuse de fosta, ca voi sa va despartiti. Eu cred ca ai procedat corect, iar iubitul tau ar trebui sa fie mandru ca are o asa iubita care tine capul sus indiferent de ce s-ar spune despre ea, pacat ca el nu te apreciaza sad

12 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Sincer, nu am înţeles absolut nimic din ce ai scris mai sus.

| bdsos explică (pentru FemeiaPisică):

Imi cer scuze eram la munca, si de pe telefon am scris. Am un iubit de un an si doua luni. El a fost primul barbat in viata mea, fosta lui iubita ( desi are o relatie cu baiatul cu care il insela pe actualul meu iubit) l-a chemat la intalnire pe iubitul meu, eu eram langa el cand ea i-a trimis mesaj si ne-am hotarat sa mergem amandoi. Cand ne-am intalnit cu ea, ea a inceput sa stige in gura mare ca eu am avut relatii sexuale cu un prieten din copilarie, lucuru deadevarat. Intre timp eu cu iubitul meu ne-am despartit iar fosta lui iubita a spus tutuor ca eu am avut realtii cu baiatul acela. Intr-un moment de furie i-am trimis acelui baiat un mesaj de pe facebook-ul unei prietene, in care i-am spus ca nu e frumos ca spuna asa ceva. Acel baiat l-a oprit pe iubitul meu pe strada si l-a rugat sa ma sune ca nu stia despre ce e vorba. Iubtiul meu m-a sunat si i-am explicat acelui baiabt povestea iar la dezmintit. M-am impacat cu iubitul meu iar el acum imi reposeaza faptul ca i-am trimis mesaj acelui baiat spunand ca l-am facut de ras si ca acum lumea spune ca sunt o femeie de moravuri usoare. Spune ca daca il iubeam nu ii trimiteam mesaj acelui baiat. Din punctul meu de vedere am procedat corect nu permit nimanui sa vorbesca despre mine mai ales minciuni. De asta am nevoia si de opinia altor persoane pentru ca nu inteleg unde am gresit. Multumesc si sper ca acum m-am facut inteleasa.

| FemeiaPisică a răspuns (pentru bdsos):

Da, acum are înţeles ce ai scris. Păi, prietenul tău este ruşinat de faptul că acea nemernică a spus lucruri neadevărate despre tine. Spune-i că nu trebuie să îi pese de ce crede lumea despre iubita lui, adică despre tine. Amândoi ştiţi care este adevărul şi asta este important. Nu ai greşit cu nimic, nu trebuie să îţi faci griji. Aia este doar o invidioasă şi o nenorocită pentru că nu ştie să rezolve lucrurile într-un stil civilizat.

| Drolja a răspuns:

Nu te supăra, ce vârste aveţi, respectiv tu, iubitul tău, şi ceilalţi doi implicaţi?

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca el nu poate intelege ca o fata a mai avut relatii si cu alti baieti chiar si de natura sexuala inseamna ca este un "incuiat" si din acest motiv consider ca ar fi bine sa incetezi relatia cu el deoarece te va suspiciona toata viata.

| neutrino a răspuns:

Fa-l de ras si lasa-l!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invata sa scrii mai intai, ca sa nu ma chinuii o ora sa inteleg ce vrei sa zici.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

De ce l-ai facut de ras, ca ai tinut sa clarifici situatia si sa-i ceri socoteala unui mincinos? Atunci, spune-i sa ramana cu "lumea"winking
Ce ai facut tu e normal, stai linistita. Eu nu cred ca el tine la tine asa cum ti-ai dori tu. Ce treaba are iubirea pentru el cu faptul ca nu permiti asemenea minciuni la adresa ta?
Nu te supara, dar iubitul tau e un idiot, la fel ca si fosta lui iubita. Se merita unul pe altul.

| MaleficaFaraNume a răspuns:

Incearca sa il faci de ris asta fa fi cea mai buna idee happy succese
o idee ar fi sa spui tutror ca a facut ceva rusinos sau ceva happy

| bdsos explică:

Eram la munca cand am scris, si am am scris de pe telefon si din cauza faptului ca nu imi arata toata pagina am avut unele greseli. E simplu, fosta iubita a iubitului meu a spus ca eu am avut relati cu un alt barbat. Eu i-am reposat acelui baiat vorbele spuse, iar iubitul meu s-a suparat si a spus ca l-am facut de ras.

| bdsos explică:

Toti avem intre 20-21 de ani.

| HappyFaceXoX a răspuns:

Ai porcedat corect si daca te iubeste cu adevarat ar trebui sa aiba incredere in tine.