| ioana2200 a întrebat:

am nevoie de sfaturile voastre.
Eu sunt in a9a si imi place foarte mult de un baiat din a12a, niciodata n-am mai simtit pentru un baiat ce simt pentru el.
Nu stiu daca si el simte ceva. Am fost surprinsa cand am aflat ca stie ca-mi place de el doarece prietenul sau a strigat intr-o zi dupa mine, intrebandu-ma daca imi place de el. Iar cand m-am uitat la baiatul de care imi place, mi-a zambit si m-a salutat.
Nu stiu ce sa cred, dupa cateva zile, a inceput sa-i spuna prietenei mele ca-i place de ea si se dadea mereu bine pe langa ea...asa dintr-o data... din senin. Eu pana de curand credeam ca si el ma place, dar dupa cate s-au intamplat chiar nu mai cred nimic. Problema mea ste ca nu stiu cum sa fac sa aflu daca ii place de mine sau de prietena mea, penttru ca se uita mereu dupa mine si imi da atentie. Daca nu simte nimic pentru mine de ce imi mai da sperante? CUM SA AFLU DACA MA PLACE? Va astept sfaturile.happy

1 răspuns:
| liz23 a răspuns:

De multe ori un om vede ce vrea sa vada, interpreateaza o privire sau un zambet dupa cum si-ar dori sa fie nu neaparat cum este.Sunt doua variante,fie el nu ti-a dat nici o speranta si asta vrei tu sa vezi,fie e genu caruia ii place sa flirteze cu orice fata, nu ia pe nici una in serios si totul e o gluma, care pica bine care nu la fel de bine.In ambele cazuri,gandeste-te ca daca lui i-ar placea de tine,te-ar cauta si ar face mult mai mult decat sa zambesca ca sa vezi asta. Sfatul meu este sa nu ii dai atentie,trateaza-l cu un pic de indiferenta si daca ii place de tine vei vedea si rezultate, te va cauta. Daca nu face nimic, tu iti vezi de treaba ta si cu siguranta vei intalni pe viitor pe cineva care sa iti merite atentia.