| 6ept3mb3r a întrebat:

Am nevoie de un sfat de la voi. daca aveti timp liber vreau sa ma ajutati sa gasesc o rezolvare la problema urmatoare:am un prieten de un an si 3 luni. tin enorm de mult la el, dar de fire sunt f geloasa, fara motiv, caci prietenul mi-e f loial.insa au fost situatii simple cand am putut face fata! azi la sunat o tipa de la locul lui de munca si ia cerut cu insistenta sa se combine cu ea chiar daca prietenul meu i-a zis tipei respective ca are iubita, ca o iubeste si ca de inselat nu se poate in nici un caz... mie chestia mi s-a parut f aiurea si ma tot gandesc ca e posibil ca relatia mea sa se strice f curand pentru ca tipa va insista ceea ce numi pot imagina. Iubitul meu mi-a spus f convingator ca totul e sub control si ca trebuie sa am mai multa incredere in el.Eu in momentul de fata nu prea ma mai simt in stare sa tin situatia in frau, nu stiu cum sa reactionez pentru ca ma vad total neinteresanta pentru el, fara nici un farmec... voi ce sfat imi puteti da sau ce parere aveti despre asta?

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, draga mea, ai mai multa incredere in el, dar mai ales in tine, adica ce te simti inferioara, normal ca el te iubeste din moment ce e cu tine si ti-e fidel, din moment ce sti de acea persoana care il place, inseamna ca nu iti ascunde nimic, nu iti face griji, gandeste pozitiv si gandeste-te ca el te iubeste si nu te va lasa pentru ea...intr-o relatie trebuie sa existe multa iubire, comunicare si respect.Fi cu incredere in tine si in calitatile tale, tu esti cu el de atat timp, deci il cunosti, va iubiti, ce ramane de facut? Sa ai incredere, sa iti vezi de relatia ta cu el, arata-i ca il crezi si ca il iubesti, daca acea individa nu inceteaza sa il caute, vb cu ea si spune-i ca e ocupat si sa il lase in pace!

Răspuns utilizator avertizat
| liubuska a răspuns:

Salut, stii eu tot sunt f geloasa, asta e ca o boala, una ce vreau sa-ti zic-fii mai incarezuta in el si in tine la fel, daca esti konvinsa ca el te iubeste si respektiv tia dovedit atunci nu te deranja ca nu mai are el nevoie de tipa ceea, daca tu simti ca pari neinteresanta p/u el atunci incearca ceva nou in relatia voastra sau incearca de fiecare data sal frapezi cu ceva, am in vedere ca sa faci asa ca el din nou sa se indragosteaska de tine, poate schimba ceva la tine, incearca ceva, oricum nu te lasa batuta, mereu gandeste-te la bine fi mai increzuta, lasa gelozia laoparte! 1Succes, sper sa fie totul superr la tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori tipa v-a mai incerca, ori se lasa batuta.Incearca sa aduci ceva nou in relatie, sa incerci sa fie totul ca la inceput, lasa-i putina libertate...schimba ceva la tine, incearca sa-l atragi din ce in ce mai mult.Nu-i da motive sa te insele!