| roxyema a întrebat:

Vreau sa va aud parerile dar poate si un sfat: O "prietena" pe care eu nu o suport m-a amenintat ca o patesc daca "ii mai dau inca o data cu mingea in cap". Aceeasi "prietena uraste pe o tipa cu care eu in ultima vreme sunt foarte apropiata. A pus pe prietenul ei sa puna pe cineva sa mearga sa ii dea un fel de averitizare tipei aleia pe care o uraste, mai pe scurt cineva i-a pus cutitul la burta tipei pe care "prietena" asta o uraste, si asta s-a intamplat pe strada. Azi prietenul tipei amenintate a luat-o pe " prietena" mea la impins vagoane, iar ea nu a recunoscut nimic. Seara eu am ajuns acasa, iar pe drum am aflat de la o fata apropiata de " prietena" asta ca de fapt ea l-a pus pe tip s-o faca si il are la mana pe tip iar el ar face orice pentru ea. Cand am ajuns acasa am sunat-o pe fata amenintata dar a raspuns prietenul ei si i-am spus lui toata situatia. Ce ar trebui sa fac acum? Eu ii sunt "datoare" "prietenei" mele si nu am de gand s-o las in pace. Trebuie sa ma gandesc ce si cum voi face astfel incat ea sa nu isi dea seama.

1 răspuns:
| Liviu_2320 a răspuns:

Incearca sa ii multumesti cu aceeasi moneda, adica daca sar lua cineva de ea sa ii iei apararea chiar daca sti sau nu cat de vinovata e. Sau daca esti mai "disperata" vorbeste cu un baiat sa thinking nu stiu sa se ia de ea si tu sa fi la momentu si locu potrivit sa ii iei apararea si el sa plece ca un "catel speriat"