| 6ept3mb3r a întrebat:

Am nevoie de un sfat de la voi. daca aveti timp liber vreau sa ma ajutati sa gasesc o rezolvare la problema urmatoare:am un prieten de un an si 3 luni. tin enorm de mult la el, dar de fire sunt f geloasa, fara motiv, caci prietenul mi-e f loial.insa au fost situatii simple cand am putut face fata! azi la sunat o tipa de la locul lui de munca si ia cerut cu insistenta sa se combine cu ea chiar daca prietenul meu i-a zis tipei respective ca are iubita, ca o iubeste si ca de inselat nu se poate in nici un caz... mie chestia mi s-a parut f aiurea si ma tot gandesc ca e posibil ca relatia mea sa se strice f curand pentru ca tipa va insista ceea ce numi pot imagina. Iubitul meu mi-a spus f convingator ca totul e sub control si ca trebuie sa am mai multa incredere in el.Eu in momentul de fata nu prea ma mai simt in stare sa tin situatia in frau, nu stiu cum sa reactionez pentru ca ma vad total neinteresanta pentru el, fara nici un farmec... voi ce sfat imi puteti da sau ce parere aveti despre asta?

12 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Mai. ce virsta ai?/? ori esti copila de 15 16 ani ori cre d ca ai ceva pb.Sincer felul in care te exprimi si cit esti de disperata cred ca nimemi nu va sta cu tine, se vede doar din ce scrii dar sa mai am si o conversatie cu tine. Mai esti posesiva se simte. nu reusesti nimic si asa ceva vei ramnine singura sau ...gindeste te bine

| psihox a răspuns:

Care dintre cele doua fete e mai inteligenta? Daca apare o noua forta, atunci, ori rezisti psihic, ori il parasesti pe prietenul tau. Parca a innebunit colega prietenului tau. E cumva geloasa ca tu ai noroc si ea nu? Vrea obligatoriu cu prietenul tau? Atunci prietenul tau sa va dea un test la amandoua. Sa dispara din viata voastra un timp si voi doua sa scrieti viata voastra intr-o luna. Care e cea mai buna compunere, aceea sa ramana in final cu baiatul. Zis si facut.

| myckey a răspuns:

Mrpitbullro, ea vroia sa spuna ca nu l mai simte pe iubit interesat de ea...sau cel putin eu asa am inteleshee hee
Mah draguta, eu zic sa faci tot posibilu sa l recuceresti si sa i reamintesti ca are langa el o fata care merita tot respectul si toata atentia lui.,... arata i ca iti pasa de el, arata i ca esti cea mai potrivita pentru el...
Cat despre tipa care il tot suna... daca e un barbat cu ceva minte, n o s ai dea importanta...barbatii puternici nu accepta langa ei astfel de femei, care se milogesc, care cersesk un strop de iubire.Bafta multa happy

| mary9524 a răspuns:

Daca tu il iubesti ...cred ca poti avea incredere in el. daca el te iubeste nu va face asta cu toate insistentele acelei fete.ai incredere in tine! pentru el poate esti mai mult decat crezi...

| papushika a răspuns:

Daca ti-a sp ca te iubesti si sa ai incredere in el, daca ti-a demonstrat asta atunci nu ai de ce sa-ti faci griji, daca nu o vrea, nu o vrea orice ar face ea... oricat ar insista, daca era sa o vrea fii sigura ca nu-l mai suna sa mai insiste sa se comb cu el, dar toate astea pot fi si o incercare din partea lui, poate ca vrea sa vada daca faci fata, daca ai incredere in el sau daca il iubesti cu adevarat, multa bafta, ai grija de u

| buna si nebuna a răspuns:

Eu ti as propune sa te duci sa vorbesti cu respectiva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mai esti interesata de el sau nu? il iubesti cu adevarat sau nu? daca il iubesti trebuie sa ai incredere il el. si daca se va combina cu aceea fata nu cred ca va fi din cauza insistentzelor ei ci mai mult din cauza ta ...incearca sa fii mai increzatoare in tine si in relatzia ta si incearca sa mai lasi gelozia pentru ca asta iti va distruge relatzia.nicidecum insistentzele colegei luiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EUSIATIT...cred ca tu esti cel care sta rau la capitolul dragoste. a iubi pe cineva nu inseamna disperare si daca cuvintele mele tiau dat impresia asta sa stii ca e o impresie gresita tare de tot, plus ca nu mai sunt pustoaica de 15 16 ani sa stau in limba dupa un baiat.la varsta aia aveam destui baieti dintre care puteam alege... insa se pare ca tu esti singurul care vede situatia total pe dos si imi pare rau sa-ti spun ca esti prea idiot sa intelegi cuvantul iubire! Reflecteaza si invata! in rest mc la toti de raspuns!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai putin! dar eu sunt combinata cu el, il iubesc, viata e frumoasa suntem impreuna de atat timp si pentru ca se baga alta eu trebuie sa suport ceea ce propui tu? NU! cu siguranta nu pentru ca
aia e un nimeni, o persoana care doar stie sa-si bage nasul in alte relatii si nu este capabila sa isi creeze una.Hmmm tu daca ai avea o iubita si ar interveni altcineva ca in situatia mea tu ai supune-o pe prietena ta la ceea ce spui? nu cred pentru ca daca tu o iubesti o alegi tot pe ea si ignori prostia altora.corect? eu zic ca e corect pentru ca problema mea s-a rezolvat si prietenul meu nu a facut altceva decat sa ma asigure ca doar eu contez pentru el si ca doar pe mine ma iubeste si desigur si eu la fel.si problema s-a rezolvat. oricat de dificila e o problema ceea ce trebuie sa faci este sa astepti si sa ai incredere in tine si in cei de langa tine.

| Aly_8868 a răspuns:

Poti sa il urmaresti, dar ar fi complet nepotrivit si asta ar da dovada de neincredere in el. Daca spune ca te iubeste si daca a spus in fata ta ca nu se poate sa te insele inseamna ca el nu face asta. Dar daca vei continua sa il intrebi incontinuu daca se vede cu ea el te va parasi din cauza ca esti foarte geloasa.Au fost multe cazuri.Deci daca a spus ca te iubeste sigur nu te insala cu ea.

| 6ept3mb3r explică:

EUSIATIT...cand ai sa stii sa faci diferenta intre iubire si joaca de pustani de 15 ani atunci sa mai raspunzi la intrebari de genul asta, plus ca eu al 15 ani imi placea sa vad cum se roaga un baiat de mine sal iubesc.imi pare rau sa-ti spun dar esti prea idiot sa ti dai seama de ce vreau sa spun, deci eu te sfatuiesc sa faci o relevare in sfera dragostei!

| GABRIEL_8943 a răspuns:

Surprindel in fiecare zi cu ceva nou, dar nu cu chestii f evidente, fa-l sa descopere cate din ceea ce faci tu, etc...happy