| Anonim0182 a întrebat:

.am nevoie de un sfat...Mie imi place tare de un baiat de catva timp...el m-a observat si la un moment dat m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna. Eu am zis ca da doar daca nu e cu cineva impreuna. Eu ii ziceam tot prietenei mele cele mai bune...stia cat de mult imi place de el...Am fost 2 saptamani impreuna, iar intr-o zi imi trimite un mesaj ca se desparte de mine pentru a fi cu prietena mea cea mai buna ca ei au fost impreuna si au luat o pauza, iar acum vor sa inceapa din nou....atunci mi s-a rupt filmul...cand ieseam cu ei afara, faceau multe chestii pe care le faceam si eu cu el... faceau multe lucruri in fata mea.
Cel mai frustrant lucru este ca prietena mea stia tot ce simt pentru el..nici nu o intereseaza....Cum sa fac sa ma impac cu el, sau macar sa trec peste?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si el si prietena ta sunt niste tradatori eu unu nu as vrea sa am asemenea personaje in viata mea, uita-l si asta e numai pune botul asa usor la toate

| neutrino a răspuns:

Treci peste, dar si peste ea! O prietena adevarata nu face asa ceva!

| sofisis a răspuns:

Obligatoriu iti faci alta prietena. Asta de care vorbesti NU iti e prietena.
Cat despre el...te-a folosit ca sa o faca pe ea geloasa. Deci e un om de nimic. Nu merita nici macar "buna ziua".
Intrerupe orice relatie cu amandoi si evita sa stai in aceleasi locatii ca si ei.
Ai picat la mijloc in jocul lor, probabil s-au si amuzat pe seama ta si a naivitatii tale.

| Oana92 a răspuns:

Da-i in saracie pe amandoi! Sunt oameni de nimic, nu merita nici sa te mai uiti la ei. Cauta sa iti faci alti prieteni si ocupa-ti timpul cu un hobby. Si invata sa nu mai ai incredere absoluta in oameni!

| peperonies a răspuns:

La viata nu poti sa pui pauza.

| Catalina1243 a răspuns:

Pune pe cineva sa-i bata bine de tot ca sa se invete minte laughing sau ignora-i cu aroganta.

| NetworkMaster02 a răspuns:

Daca cei doi ti-au facut asta sunt niste oameni fara inima. Stiu ca e greu sa il uiti, dar vei reusi. Incearca sa cunosti pe altcineva cu care sa te simti bine si sa nu te mai gandesti la el.

| Anonim0182 explică:

Inca un lucru ciudat: Ieri am iesit afara cu ei 2 si cu niste baieti. Ei 2 stateau pe banca si eu stateam langa acel baiat pentru ca nu aveam alt undeva. Mi-a dat mai multe palme la fund.baietii cu care mai eram au luat-o in brate pe prietena mea si mergeau in alta parte iar prietenul ei zicea ca isi gaseste atla. Iar la plecare acel baiat cu care e prietena mea, m-a prins de nas

| AspirinaTha a răspuns:

Incerca sa nu mai iesi cu ei afara...lol