| Libelula45 a întrebat:

Am nevoie de un sfat! Sunt foarte complexata ca nu am sani iar chestia asta ma face sa resping baietii.Am o
relatie de 2 luni si din cauza ca nu am sani mi-e rusine sa fac sex cu prietenul meu.Nu,nu am 12-13 ani am 18 dar cum imi e aiurea sa vorbesc cu prietenii sau familia am zis sa intreb aici.Imi e aiurea deoarece nu o sa ii placa de mine fiind asa plata(el nu m-a vazut dezbracata), fosta lui iubita aratand mult mai bine..fostul meu iubit care a fost si primul meu baiat nu a avut o problema dar de actualul imi e aiurea..si de prietene imi e rusine,tot timpul refuz sa merg la strand sa ma schimb de fata cu o fata, lipsa sanilor imi distruge increderea in mine si relatia.ma simt de parca as avea un "handicap" ce sa fac? Fara comentarii urate va rog.

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu te complexa aiurea! Frumuseţea stă în ochii privitorului, iar pentru cel care te place deja, eşti frumoasă exact aşa cum eşti.
...şi apropo, unele dintre cele mai frumoase femei au sânii mici, în stilul acela foarte delicat, artistic, parizian (If you know what I mean).
http://imgur.com/eRGyPYG

| Drimmero a răspuns (pentru NOname):

Divina tipa,, divina!

Aici iti dau dreptate, genul asta de tipe ma atrag foarte mult, chiar sunt delicate si au o feminitate aparte.

| sweetys a răspuns:

Si Afrodita avea sânii mici si totusi este zeița frumuseții. Nu ar trebui sa te simti complexată, fiecare persoana are plusuri si minusuri. Poate lui chiar o sa-i placă. Sunt persoane care preferă sânii mici. Nu te mai lua după stereotipuri. Esti frumoasa asa cum esti. Si el daca te iubeste te va accepta asa cum esti. Nu ar trebui sa te simti inconfortabil nici fata de prietenele tale. Poate chiar mersul la strand și schimbatul in fata lor iti poate oferi mai multa incredere, este un fel de terapie sa vezi ca si alte persoane au parti ale corpului care nu se incadreaza in perfect. Si mie imi era rusine in primele luni de camin sa ma schimb de fata cu colegele de camera, dar cand am vazut ca si ele au probleme si nu au un corp perfect nu am mai avut nici o treaba, anul acesta cand am fost la plaja am făcut toples, cand am vazut ca ele nu au o problemă in a sta dezbrăcat pe plaja am zis de ce nu si eu. Încearcă să uiți de fosta lui si de alte tipe cu sânii mari, ce e al tau e perfect.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu vei avea ce sa faci in afara de a accepta realitatea asa cum este ea de fapt. Nu esti singura fata/femeie in aceasta situatie si la urma urmei ai posibilitatea de a-ti mari bustul prin implanturi de silicon. Poti fi sigura si convinsa ca actualul prieten in mod sigur este constient de faptul ca sanii tai sunt mititei fiindca orice baiat,, vede cu ochii mintii'' aspectul si forma corpului fetei de care-i place si din acest motiv o accepta exact asa cum este ea. Gandeste pozitiv fiindca forma corpului tau din acest punct de vedere se poate corecta/remodela dupa dorinta ta. Multa sanatate!

| T0T a răspuns:

Dar se vede dacă ai sau nu sâni și dacă ești îmbrăcată, deci de ce să îți mai fie rușine? Și nu îmi spune că nu ai deloc, poate ai îndeajuns cât să fie ok pentru om. Eu nu aș avea o problemă neapărată cu asta, dacă măcar sunt puțin și dacă ai și alte calități. Dacă chiar te place trebuie să te placă pentru ceea ce ești, asta e, frica nu e justificabilă.

| LoveSleep a răspuns:

Sunt foarte ciudate astea cu sânii mici. Toți care o să zică că sunt ok, te mint, nimanui nu-i plac.
Asta mă face să îmi amintesc că ieri m-am intalnit cu o prietena de-a mea si am zis că stiu un banc de o fac să-i cadă sânii de râs, dar cand m-am uitat mai bine la ea mi-am dat seama ca deja il povestisem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie să te placă cineva, pentru a te simții frumoasă. Totul este doar în mintea ta. Cum ai vrea să te simți frumoasă, dacă tu îți consideri sânii urâți? Învață să te accepți așa cum ești. Încetează să te compari cu X și Y. Un om nu este un obiect în mai multe exemplare. Nu ești un robot care trebuie să se încadreze în niște șabloane. Nu lăsa ceva mărunt să te limiteze. Ce tu consideri un 'handicap' altcineva crede că este o calitate. Nu o să-ți mai pui în evidență restul formelor, doar, pentru că nu-ți poți accepta sânii? Degeaba ai formele mult visate dacă n-ai un caracter puternic. Nu te lăsa doborâtă de aceste mici 'obstacole'.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai mai ca nu e gras baiatul, nu iti mai bate joc laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba am vazut.o dar nu e el, asta stiu sigur.

| EuDOarSieu a răspuns:

Bună. Nu cred că ar trebui să gândești așa. Știi care sunt cele mai importante lucrui la o femeie? Inteligența, personalitatea și frumusețea interioară. Lipsa sânilor nu este un aspect foarte important. Nu cred că sunt chiar invizibili. Nu ar trebui să-ți fie rușine și să te lași complexată de acest lucru. Multor bărbați le plac sânii mici, deci n-ai de ce să-ți faci probleme din această privință.

| teamleader a răspuns:

Nu cred ca tb sa iti faci probleme pentru ca fiecare barbat ii place o anumita parte a corpului unei femei. Pe mine de exemplu ma incanta ...Sufletul si inteligenta unei femei si ma excita... picioarele! Sunt alti baieti care iubesc sau ii excita alte parti ale corpului unei femei cum ar fi : buzele, fundul, abdomenul, etc. Daca te iubeste cu adevarat te accepta asa cum esti.

| CristinaAnnabella a răspuns:

Daca acel băiat ține la tine si te iubeste nu o sa pună niciodată pret pe formele tale ci mai mult pe ce ai in suflet, nu trebuie sa iti fie rusine de el si nici de ceilalți oameni, sufletul omului contează cel mai mult