| halo a întrebat:

nu stiu cum sa imi incep viata sexuala sunt complexata ca am sani mici... Refuz orice baiat si ma distantez de el cand vine vorba de sex. Nu am avut nici o relatie serioasa desi am 22 de ani :s Cum sa capat increderea asta in mine? Si cum e la incep?thinking Chiar imi e rusine sa am 22 de ani si sa fiu virgina:/

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De unde frica asta?

| RAY a răspuns:

M-am trezit din betie nu am vazut intrebarile
Cum sa capat increderea asta in mine?
pai in primul rand trebuie sa ai incredere in tine in viata,trebuie sa spui da am incredere,draga mea daca in tine nu ai incredere in cine sa ai? e o obligatie fata de tine sa ai incredere in tine,acuma cu alti trebuie sa fi ca o pisica la vanatoare vijilenta de fiecare pas care il faci, increderea se castiga facand lucruri repetabile, de exemplu sti sa faci mancare? fa noi rete, ce sti sa faci? fa mai des si laudatate singura,am putut,asa incepi sa ai incredere in tine cu incetul, Si cum e la incep? eu isi recomand sa o faci cand iubesti nu asa de curiozitate atunci simti raiul ca e pamant, desigur nu te lasi din prima, virginitatea nu-i o garantie, mereu te vor parasi oamenii din jurul tau sa stii, nu crede in cineva 100%,oamenii vin si pleaca din viata fiecaruia, sexul e un dar divin, dar mult mai puternic cand iubesti, sanii mici nu sunt un complex sincer, poate esti amuzanta, poate esti frumoasa la fata, poate ai fund, in viata nu sa ai ce isi doresti mereu sa stii, un barbat nu trebuie sasi vorbeasca despre sex si sa te faca sa vrei asta parerea mea ma intelegi?

Răspuns utilizator avertizat
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Nu e o rusine sa fii virgina la 22 de ani, si eu eram asa. Daca vezi la televizor ca toate adolescentele au incercat, nu e cazul sate simti prost, ba chiar te poti simti superioara ca stii cum sa iti traiesti viata.Nu toti baietii sunt innebuniti de sanii mari. Marimea sanilor nu are de ce sa iti strice viata sexuala, pana la urma, unui baiat nu ii plac doar sanii, ci si modul in care o faci, caracterul, etc. Nu te teme, sanii iti vor mai creste dupa ce faci sex. Bafta!

| Silvia93 a răspuns:

Mai cunosc o prietena care este virgina la 23 de ani deci nu e o rusine.
La inceput nu o sa fie cine stie ce.o sa fie awkward si ciudat, prima luna pana iti cunosti partenerul si pe tine insuti nu o sa ai orgasm.
In legatura cu sanii nu trebuie sa iti faci probleme, sunt tipi carora le plac si sanii mici. Exista cica niste exercitii si alimente care le poti face / manca ca sa iti mai creasca sanii plus ca dupa sex iti vor creste sanii mai mult.
Daca nu, fa cum a facut o prietena, munceste si strange bani de marire de bust si gata happy

| AdeeAdelyna83 a răspuns (pentru Silvia93):

Nu cresc sanii dupa sex! Daca ar fi fost asa pai ar fi mare bucurie.E foarte frumos sa faci sex cu cine merita :-) Asa am fost si eu si sunt inca foarte complexata de sanii mei mici dar daca intalnesti baiatul potrivit care sa te faca sa il doresti nu vei mai tine cont de asta.Degeaba iti vorbeste despre sex daca nu te face sa-l doresti :-J

| Silvia93 a răspuns (pentru AdeeAdelyna83):

Papusa daca te informezi mai bine ai sa vezi ca am dreptate.
Dupa sex corpul se transforma...te maturizezi oarecum fizic, unele se ingrasa mai repede altele raman la fel din cauza hormonilor care ii ai in corp.
Schimba chiar si mentalitatea, atitudinea, comportamentul in sine putin.
Mai multe, cat despre tine lasa ca vei creste si ori iti faci marire de bust ori gasesti pe cineva care te iubeste asa cum e si aia e happy

| AdeeAdelyna83 a răspuns (pentru Silvia93):

Bine,fie cum spui tu! Eu nu sunt de acord cu tine si eu nu mi-am permis sa-ti spun tie asa deci nu ai de ce sa imi spui tu mie asa.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Pai pot sa ti spun ca mie ca baiat imi plac sanii mici. Imi plac si cei mari dar cred ca imi plac sanii mici mai mult. Nu e o lege ca ne trebuie femei numai cu sanii mari. Cred ca sunt multi barbati care sunt cu mine pe baricada aceasta. Trebuie sa mergi o data pana la capat sa nu ti faci griji de sanii tai. Ai sa vezi ca nu ei sunt cei mai importanti. bafta!winking

| cameleonu05 a răspuns:

Rusinica, auzi la ea 22 si e fata mare. Asa ceva pe cale de disparitie, te iau de nevasta laughing

| crys12 a răspuns:

Bunawinking Din punctul meu de vedere, cine se indragosteste de sufletul tau, de felul tau de a fi, de tine insuti si nu de goliciunea ta, este omul perfect.Consider ca dragostea asa cum este, nebuna, parsiva, perversa si etc, este mult mai importanta decat orice, aceasta reprezinta esenta relatiei, nu sexul. Daca nu simti nimic, niciun sentiment, niciun fior, atunci ce dragoste mai este aceea? Draga mea, incearca sa te distrezi, sa uiti de acest "defect", sa te lasi purtata de val si sa-ti traiesti viata cu o mare intensitate. Numai una ne ofera Dumnezeu si ar trebui sa profitam, pentru ca anii trec repede, iar noi ne trezim in pustietate, fara niciun sprijin emotional, ne trezim singuri si reci, si nimeni nu doreste sa aiba o asfel de experienta. Asa ca, fii mai increzatoare in puterile tale si vei vedea rezultatele mult visate. Multa bafta in continuare!

| robertp1 a răspuns:

Nu are nimic daca ai sanii mici, mie chiar imi plac mai mult sanii mici decat aia mari, sunt mai sexy. Si daca ai sanii mici trebuie sa completezi cu altceva, de exemplu o talie mica si fund lucrat.

| Robeertconstantin a răspuns:

Prima oara o sa imi fie teama iar daca el vrea sa faca sex cu tine inseamna ca lui nu ii pasa ca tu ai sanii mici.

| LuizaLiza98 a răspuns:

Păi fiecare e frumos în felul lui, nu trebuie să-ţi vezi doar defectele sunt sigură că ai mult mai multe calităţiwinkingîncearcă să ieşi, să cunoşti mai mulţi băieţi, să te distrezi mai mult că doar o viaţă ai. încearcă să oferi şansa cuiva de-a fi lângă tine nu să-l faci să fugă de tine. Este ceva normal ca un băiat să îţi vorbească despre sex sau să te intrebe ceva legat de sex şi nu trebuie să te ruşinezi. Nu trebuie să îţi fie ruşine că eşti virgină la 22 de ani este ceva cu care ar trebui să te mândreşti acum e decizia fiecăreia la ce vârstă să îşi înceapă viaţa sexuală şi cu cine! încearcă să-ţi faci o relatie de lungă durată cu cineva pe care într-adevăr il placi /iubeşti; Cred că ar fi cazul să-ţi incepi viaţa sexuală deoarece de la 27 de ani în sus situaţia se agravează şi poţi avea probleme (cunosc pe cineva care la 30 de ani era încă virgină iar din cauza hormonilor o luase un pic cu capul ) Deci ai grijă încearcă să cunosti mai mulţi băieţi poate aşa vei putea să-ţi faci o relaţie serioasă, nu uita nu contează cum arăţi un băiat care te place nu o să se uite că ai sânii mici te v-a place aşa cum eşti tu cu bune şi rele. Mult succes! :*

| Crisan22 a răspuns:

Incearca sa iesi si tu in oras,sa te implici in tot felul de chestii, sa iti faci prieteni si la un moment dat va aparea El. acel baiat cu, care iti vei dori sa faci acest pas, ai rabdare doar, toate cele bune!