| AntoniaAndreea98 a întrebat:

Am nevoie de un sfat, va rog! Vorbesc cu un tip de ceva timp. Acum 2 zile am postat o poza cu varul meu(de curiozitate sa ii vad reactia), iar el m-a intrebat daca este iubitul meu. I-am spus cine este. L-am intrebat daca vrea sa iesim afara si spus ca daca iese, ma anunta...numai ca l-am vazut pe afara...credeti ca s-a indepartat pentru ca nu ma crede ca este varul meu ( pentru ca nu mai am poze cu el pe online)?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să creezi o relație de durată, loialitatea și sinceritata în probleme majore sunt esențiale. Dacă ai comis o mică minciunică ca aceasta este bine să o corectezi rapid, cu scuza că a fost o glumă.

| Goete a răspuns:

Orice reactie pe care i-ai creat-o unui om, ramane in subconstientul lui asociata cu tine si il influenteaza in masura mai mare sau mai mica.
Numeni nu este soricelulbtau, cu care sa experimentezi - si daca o faci, suporti consecintele.
Bineinteles ca l-ai indepartat

| Denisa0954 a răspuns:

Vorbiti doar de 2 zile, asta nu inseamna ca isi doreste neapărat să si iasa cu tine. A spus că te anunta in caz ca iese, ca sa nu te simti prost. Si nu e ok sa faci chestii de astea, gen sa pui poze cu rude ca sa vezi ce reacție are el. După cum vezi l-a durut in paișpe. Nu asa atragi un băiat și l faci sa fie interesat de tine, asa mai mult in indepartezi

| PegassiDoctorulThau a răspuns:

Eu nu inteleg cu naiba e relație online dacă voi va vedeți pe strada. Wtf

| AntoniaAndreea98 explică:

Eu ies de ceva timp cu el. M-a mai sunat, mi-a mai scris dar au fost si momente de absenta din partea lui. De o luna si putin ne stim si mai iesim, doar ca el acum ceva timp mi-a spus ca nu isi doreste o relatie serioasa, doar cu toate astea mi-a m-a sarutat cand am iesit cu el si m-a invitat in oras. Dar acum dupa faza asta, mai nimic...m-a ocolit total...nu stiu daca sa continui sa ii scriu sau nu

| AntoniaAndreea98 explică:

Povestea este mult mai lunga. Noi vorbim de ceva timp, doar ca el la inceput mi-a spus ca nu vrea sa aiba o relatie serioasa, ca vrea sa mai stea asa ceva timp. Cu toate astea a continuat sa vorbim, sa ma sune, sa ma scoata in oras, ma saruta pasional, vorbea cu multe fete in timp ce era afara cu mine. Acum am simtit ca m-a ocolit total, desi i-am spus ca este varul meu. Oricum este distanta intre noi, dar daca isi dorea ma cauta, imi scrie asa o data la 2-3 zile si nu stiu ce sa mai cred, de asta am poatat poza cu varul meu...

| CazanMihai a răspuns:

Incearca sa il convingi ca era de fapt verisorul tau.

| AntoniaAndreea98 explică (pentru CazanMihai):

Nu stiu cum as putea sa fac asta, a trecut momentul. Este penibil sa redeschid subiectul. I-am scris, comunica ca mine, imi raspunde la mesaje, doar ca nu stiu ce sa mai cred, sincer! Voi renunta sa ii mai scriu definitiv, poate nu il interesez si nu vreau sa fiu o povara stresanta.