| anonim_4396 a întrebat:

Heyy TPU :* Dati'mi si mie un sfat: este vorba de 2 baieti. la inceput am fost cu unul din ei (Mihai) timp de 1 luna si putin. asta s-a intamplat in vacanta dintre clasele a8-a si a9-a( acum sunt a10-a) si am tinut destul de mult la el. dupa el m-am combinat cu un coleg (Claudiu) am stat de mai multe ori cu el.Prima data o luna jumate, pauza o luna, doua sapt impreuna, despartire, si ne'am mai impacat pana sa inceapa scoala dar a tinut doar 2 sapt. In tot timpul cand nu eram impreuna vorbeam ca cei mai buni prieteni, am ajuns sa ne cunoastem unul pe altul foarte bine. Saptamana trecuta eu a trebuit sa ma duc la el in sat ca aveam de facut un proiect cu o colega care sta cu el in sat. Dupa ce am terminat am iesit afara si l'am chemat si pe el.El m'a chemat sa mi-o prezinte pe maicasa(voiam de mult sa o cunosc si acum s-a putut). Am cunoscut'o si am vorbit unele lucruri cu ea.a spus ca si el tine la mine si ca o sa isi dea seama mai tarziu,sa nu ma opresc din a'l iubi. etc(el se intelege foarte bine cu maicasa, ii spune tot)ok. dupa asta eu, crezand ca nu mai are niciun rost sa mai lupt pentru el acum, poate in viitor, m-am impacat cu Mihai.El mi-a spus ca tine la mine si ca vrea sa ne impacam. Ne'am impacat..de cateva zile. Merge destul de bine..atat ca el e mai golan..in fine. ieri la liceu am stat putin cu Claudiu si mi-a spus la un moment dat" hai stii ca te iubesc. Mai fac eu greseli dar tu nu te mai supara,stii ca sunt baiat bun,asa ti'a zis si mama!" Asta mi-a dat foarte mult de gandit. oare chiar tine la mine? si ce pot sa fac? sa renunt la Mihai? Mentionez ca la Claudiu mereu am tinut, indiferent cu cine am fost dupa el si ca ma vad cu el si in viitor, cu Mihai nu prea.dar nu ma pot impaca acum cu Claudiu pentru ca nu ne'ar tine, de asta sunt sigura, si mai rau ne'am departa.Heeelllpppp! Ce sa fac?(Fundaa! )

Răspuns Câştigător
| Elyon001 a răspuns:

Pfff...ce situatie grea sad Uite ce zic eu: lasa.i pe aman2 o perioada si vezi cum se comporta fiecare. Cel cu care te vei intelege mai bine in perioada asta de repaus va fi cel mai potrivitwinking Si cred ca Claudiu ar fi cel potrivit din moment ce si tu ti la el. Poate ca si el tine foarte mult la tine dar nu e sigur inca de ceea ce simte. Orice ar fi asculta.ti instinctele si in special inima. Sper ca te.am ajutat acolo putin. Sper sa ma anunti in legatura cu ce s.a intamplat :3 Sunt putin curioasa big grin

| GeutzzaaTha a răspuns (pentru Elyon001):

Pai eu acum sunt cu Mihai. si daca il las sunt sigura ca nu o sa mai vorbim iar eu o sa continui sa vorbesc cu Claudiu.Stiu ca si Claudiu tine la mine, mi-a spus'o si el, si maicasa si toate persoanele care ne vad cum ne comportam cand stam unul langa altul(ca prieteni). Inima mea l'ar alege pe Claudiu dar stiu ca nu ma pot impaca acum cu el, relatia nu ar tine si ne'am departa mai rau. Si da.te voi anunta! :*

| Elyon001 a răspuns (pentru GeutzzaaTha):

Ok. Multumesc :3 Sper sa faci alegerea cea mai buna :3

| GeutzzaaTha a răspuns (pentru Elyon001):

Si eu sper :*

| GeutzzaaTha a răspuns (pentru GeutzzaaTha):

@Elyon001 cred ca soarta a decis ce trebuie sa fac big grin nu mai sunt cu Mihai..Sa vad ce fac cu Claudiu acum pentru ca mi se pare ca vrea sa ne impacam :X mi-a luat cadou de mos :3