| anonim_4396 a întrebat:

Heyy TPU :* Dati'mi si mie un sfat: este vorba de 2 baieti. la inceput am fost cu unul din ei (Mihai) timp de 1 luna si putin. asta s-a intamplat in vacanta dintre clasele a8-a si a9-a( acum sunt a10-a) si am tinut destul de mult la el. dupa el m-am combinat cu un coleg (Claudiu) am stat de mai multe ori cu el.Prima data o luna jumate, pauza o luna, doua sapt impreuna, despartire, si ne'am mai impacat pana sa inceapa scoala dar a tinut doar 2 sapt. In tot timpul cand nu eram impreuna vorbeam ca cei mai buni prieteni, am ajuns sa ne cunoastem unul pe altul foarte bine. Saptamana trecuta eu a trebuit sa ma duc la el in sat ca aveam de facut un proiect cu o colega care sta cu el in sat. Dupa ce am terminat am iesit afara si l'am chemat si pe el.El m'a chemat sa mi-o prezinte pe maicasa(voiam de mult sa o cunosc si acum s-a putut). Am cunoscut'o si am vorbit unele lucruri cu ea.a spus ca si el tine la mine si ca o sa isi dea seama mai tarziu,sa nu ma opresc din a'l iubi. etc(el se intelege foarte bine cu maicasa,ii spune tot)ok. dupa asta eu, crezand ca nu mai are niciun rost sa mai lupt pentru el acum, poate in viitor, m-am impacat cu Mihai.El mi-a spus ca tine la mine si ca vrea sa ne impacam. Ne'am impacat..de cateva zile. Merge destul de bine..atat ca el e mai golan..in fine. ieri la liceu am stat putin cu Claudiu si mi-a spus la un moment dat" hai stii ca te iubesc. Mai fac eu greseli dar tu nu te mai supara,stii ca sunt baiat bun,asa ti'a zis si mama!" Asta mi-a dat foarte mult de gandit. oare chiar tine la mine? si ce pot sa fac? sa renunt la Mihai? Mentionez ca la Claudiu mereu am tinut,indiferent cu cine am fost dupa el si ca ma vad cu el si in viitor, cu Mihai nu prea.dar nu ma pot impaca acum cu Claudiu pentru ca nu ne'ar tine, de asta sunt sigura, si mai rau ne'am departa.Heeelllpppp! Ce sa fac?(Fundaa! )

2 răspunsuri:
| Svetoslava a răspuns:

Daca zici ca la momentul de fata nu ar tine o relatie cu Claudiu, atunci iti ramane sa clarifici ce sentimente ai pentru Mihai, daca nu simti nimic pentru el nu are rost sa fiti impreuna pentru ca "asa e la moda". SUCCES!

| GeutzzaaTha a răspuns (pentru Svetoslava):

Tin si la Mihai, dar nu stiu daca tin la el pentru ce a fost sau pentru ce e...Si nu reusesc sa imi dau seama daca tine la mine sau doar isi bate joc straight face si multumesc! :*