| andreirobert15 a întrebat:

Deci, acum 2 anni in clasa a 7-a am cunoscut o fata, la inceput vorbeam foarte putin, dupa care am inceput sa vorbim din ce in ce mai mult, si acum suntem foarte uniti, suntem la acelasi liceu, clasele difera, faza e ca de 2 saptamani imi place de ea, nu stiu cum sa intamplat, asa dintr-o data, ii zic te iubesc, si ea la fel, nu doar prin mesaje dar si cand ne vedem, da doar atata tot, si cate o data o imbratisare.

Nu stiu cum sa procedez, tocmai d-asta va intreb si pe voi, pentru ca suntem uniti si daca ia-si spune nici nu am idee ce se va intampla, nu vreau nici sa distrug prietenia noasta.

Cum sa procedez?

Funda!

3 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Si doi amici isi pot spune ''te iubesc''. Nu iti face sperante cu ea. Poarta o conversatie intre patru ochi si intreab-o daca si ea are aceleasi sentimente pentru tine. E posibil sa te vada doar ca pe un amic. Eu zic sa mai astepti un pic. Nu de alta dar e mai bine sa fii surprins decat dezamagit!

| Rakanishuu a răspuns:

Este foarte posibil ca intr-o perioada de doi ani ea sa fi prins doar drag de tine (sa te iubeasca ca pe un frate).
Totusi, exista si o a doua varianta - aceea de a te place.
Parerea mea este sa vorbesti cu ea despre alte subiecte, cum ar fi sa o intrebi daca place pe cineva, dar subtil. Poti incerca sa inventezi o barfa cum ca x place pe y, apoi sa o intrebi brusc: "Da chiar ba, tie iti place de cineva? laughing" astfel incat intrebarea sa para a fi spusa in gluma.
In functie de raspunsul ei, iti vei da seama singur daca merita sa iti risti prietenia pentru o relatie sau nu.

| Imiplacunicornii123 a răspuns:

Pai este clar ca te place, dar nu trebuie sa o copleșești cu îmbrățișări și vorbe frumoase pentru ca s-ar putea sa se plictisească la un moment dat. Fa totul cu măsură, da-i atenție și va fi bine. Succes!