| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie si eu de niste pareri. Am avut contact sexual pe data de 4 iulie, 2 mai exact, unul dupa altul, ambele protejat, dar nu stiu daca dupa prima data el s-a spalat. Ziua de ovulatie conform calendarului a fost pe 11 iulie. Am facut 2 teste de sarcina si nu stiu ce sa cred. Primul test a fost facut pe la amiaza si atunci era putin mai intuneric si nu am vazut sa fie 2 linii. In schimb m-am uitat mai spre seara pe el si am vazut ca era si o linie ce se vedea foarte stearsa. Am repetat testul si a doua oara a iesit doar o linie. Ar fi sanse de sarcina? Menstruatia ar trebui sa imi vina pe 25 iulie.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din afirmatia ta rezulta ca ciclul tau menstrual este REGULAT, deoarece doar in acel caz poate fi folosita aplicatia amintita si numai in acel caz informatia afisata pe telefon privind data OVULATIEI si implicit PERIOADA FERTILA sunt VALABILE si CORECTE.
In cazul in care OVULATIA s-a produs in data de 11 Iulie, reiese ca PERIOADA FERTILA a actualului ciclu menstrual s-a suprapus peste intervalul zilelor situate intre 7 si 12 Iulie (7, 8, 9, 10 + 11 + 12), astfel ca cele 2 reprize de sex din data de 4 Iulie au fost intretinute cu circa 3 zile INAINTE de a incepe perioada fertila, altfel spus intr-o zi din PERIOADA INFERTILITATII RELATIVE a acestui ciclu menstrual. Mai pe intelesul tau, partida de sex a avut loc intr-o zi in care formarea sarcinii era IMPOSIBILA in proportie de peste 97-98% chiar si daca NU s-ar fi folosit prezervativul si sperma ar fi fost ejaculata in vagin de fiecare data.
Daca cele 2 teste de sarcina au fost efectuate astazi 19 Iulie, dupa trecerea a 15 zile de la data la care a fost intretinuta partida sexuala, in acel caz efectuarea lor a fost cu totul INUTILA, fiindca chiar si daca ar exista o sarcina instalata in uter, in acest moment probabilitatea de a arata rezultatul corect ar fi EXTREM de mica de doar cateva procente. Rezultatul obtinut a fost NEGATIV fiindca in urma acelor acte sexuale a fost ABSOLUT IMPOSIBIL sa se poata forma o sarcina, chiar si una cu totul ipotetica. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi dacă au fost protejate de ce îți faci griji?! sau tu prin protejat te referi că ați făcut fără da nu s-a terminat?! că nu înțeleg unde e problema

| Maya1512 a răspuns (pentru Adry05):

Protejate cu prezervativ. Dar sunt din fire paranoica si nici nu stiu intre cele 2 cum s-a spalat. Daca a ramas sperma?

| Adry05 a răspuns (pentru Maya1512):

Și ce treabă are dacă a rămas spermă când oricum ați folosit prezervativ wtf? Nici nu era nevoie să spele și tot nu rămâneai din moment CE AȚI FOLOSIT PREZERVATIV AMBELE DĂȚI

| BotezanDaniel a răspuns:

Hey! Mergi la un ginecolog! big grin (eventual, cel mult un medic de familie) Keep smile! happy Funda?