| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie si eu de un sfat de la voi, daca ma puteti ajuta., eu am 16 ani prietenul meu are 35 iar mama e inpotriva relatiei noastre dar nici macar nu stie ce fel de persoana este el il iubesc enorm si el ma iubeste mult mai mult ca mine...si familia lui tine la mine enorm, dar mama mea nu vrea sa ma superte nici pe mine de cand me`a murit tatal va rog dati`mi niste sfaturi! multumesc

Răspuns Câştigător
| Maaryyneelaa a răspuns:

Atunci cel mai bine ar fi sa pleci din casa asa! Stiu ca nu e ceva foarte frumos ce am zis, dar nu cred ca se merita sa mai stai in acea casa, daca toata lumea iti vrea raul, mai bine te retragi langa persoanele care te iubesc.Dar de ce tocmai la anul?

15 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Gandeste-te ca atunci cand tu vei fi o tanara femeie, el va intra la andropauza. Fugi, sunt destui baieti pe lumea asta, cauta-ti unul apropiat varstei tale.

| Mary9612 a răspuns (pentru Abh):

Tin prea mult la el ca sa pot renunta la el, si nu vreau pentru ca e tot ce am din partea mamei nu am sprijin dar din partea lui am mare sprijin, imi dau si viata pentru el

| Mary9612 a răspuns (pentru Abh):

Eu nu am avut sprijin niciodata din partea mamei mea spus in fata cat de mult ma uraste si ma enrveaza ca imi interzice atatea lucruri

Abh
| Abh a răspuns:

Chiar daca nu poti renunta la el acum, iti dau un sfat: nu te grabi sa faci copii cu el, astfel incat sa nu fii legata de el definitiv.

| tuGatita a răspuns:

Uite.tu nu te-ai gandit asa vreodata de ce el la 35 de ani, cand altii sunt casatoriti si cu copii, nu are nicio femeie? Poate ca tu il iubesti, ai trecut prin perioade grele si ai gasit un fel de sprijin in el. Dar tu, cand vei avea 25 de ani si vei vrea sa iesi in cluburi, sa te distrezi ca orice tanara, iti iei mosul dupa tine? Ti-ar putea fi tata. Mama ta are dreptate sa nu fie de acord cu relatia voastra, esti totusi mica, la 16 ani nici eu habar nu aveam ce e cu mine(de parca acum amlaughing) dar niciun parinte sanatos la cap nu i-ar permite fetei sa umble cu un barbat de 35 de ani. Nu te gandi la un viitor cu el ca nu se merita, iti va distruge tineretea, plus ca peste vreo 10 ani nu prea va mai putea face nimic, stii la ce ma refer. esti tanara, frumoasa (presupun) ai tot timpul din lume sa iti gasesti perechea. El nu mai are timp, de aceea te-a ales pe tine, sa se simta si el tanar. In fine, nu te critic, asa gandesti tu acum. Daca vrei sa continui relatia cu el, pregateste-e sa suporti ce e mai rau din partea mamei, e si normal. Cum Doamne iarta-ma sa cresc un copil si sa-l vad ca isi distruge practic viata? Asa gandeste si mama ta. Si ai mei au fost impotriva relatiei cu un baiat, cand eu aveam 15 ani, si era numai cu 3 ani mai mare ca mine, daca eram in locul tau nu cred ca ma mai primeau acasa!

| darrio2007 a răspuns:

Nu-ti dai seama ca ti-ar putea fi tata.La varsta lui.Ti-a sucit mintile.Tu esti minora.Chiar esti un copil.El poate avea necazuri.Sexul cu minori se pedepseste.

| Purec a răspuns:

Cum sa stai cu unul de 35 de ani? Esti nebuna? Ce fel de persoana este in ochii tai, ca in rest cine stie ce dracu de pervers e. Cum sa ai 35 de ani si sa te uiti la una de 16? Trebuie sa fii bolnav rau, dar rau de tot ca la 35 de ani sa umbli dupa fete de 16. Scapa cat mai rapid de el ca nu e de tine!

| Maaryyneelaa a răspuns:

Cred ca dupa decesul tau,daca mama ta a devenit destul de dificila tu ai cautat refugiul in bratele cuiva,dar totusi e o diferenta extrem de mare,adica are dublul varstei tale si inca ceva ani,intr-adevar acum il iubesti si nu ii poti porunci inimii,dar inca esti mica si nu poti realiza toate aceste lucruri,insa el are o experienta de viata in spate,poate fi oarecum "hot" al inimii,intotdeauna cand barbatul e mai mare si mai trecut prin viata,gandeste altfel, poate pacali o fata usor, dar tu ai cautat sprijin si chair daca l-ai primit, gandeste-te la consecinte, in curand va face 40 de ani,va veni momentul sa va intemeiati si voi o familie,ca el sa poata avea o familie,ar insemna sa te grabesti tu! Totusi ma mira faptul ca el nu e insurat pana acum,adica cred ca are si niste explicatii pentru acest lucru,voi stiti mai bine,din partea ta cu siguranta e o iubire foarte sincera,dar din partea lui e foarte ciudat,adica totusi esti o copila pe langa el,as fi de asemenea curioasa sa va vad pe amandoi impreuna, adica daca se observa diferentele, cat se observa mai bine zis, adica daca te-ai indragostit de el, presupun ca arata foarte bine la varsta lui.Mama ta cu siguranta este foarte bulversata dar sigur iti vrea si binele! Daca consideri ca nu mai poti locui cu mama ta, de ce nu te muti cu el daca va iubiti asa mult si aveti si planuri de viitor? Gandeste-te foarte bine sa nu regreti mai tarziu! E o iubire destul de dificila, dar totusi posibila! Ai mare grija la alegerea ta!

| Mary9612 a răspuns (pentru Maaryyneelaa):

Da ma voi muta cu el dar sper ca la anul pentru ca mama are niste frati care imi vor raul si mil face mereu de asta nu ma mut acum.dar nu as vrea niciodata ca cineva sa fie in situatia mea ce fel de mama am ..si eu am ramas uimita pentru ca nu am vazut la prietenele mele sa aiba asa mama niciodata,e de insuportat,eu am incredere in el si stiu ca ma iubeste, nu ma prea ma intereseaza varsta, imi pare bine ca are o mama care ma iubeste cu adevarat, si o familie care imi vrea binele, iar familia de acasa de la mine imi vrea raul mea zis asta in fata!

| Maaryyneelaa a răspuns (pentru Mary9612):

Si chiar daca va mutati impreuna, sa nu faceti copii acum, pentru ca nu se stie ce iti rezerva viitorul, si vei fi legata de el pentru totdeauna, nu se stie cand va aparea altcineva si se va dovedi ca este iubirea vietii tale!

| Mary9612 a răspuns (pentru Maaryyneelaa):

Lasa-mi id sa vb te rog...sau uite til las pe al meu mary_bella96 vreau sa vb mai multe

| Maaryyneelaa a răspuns (pentru Mary9612):

Te-am adaugat in lista mea. Vorbim mai multe acolo.Te pup

| Maaryyneelaa a răspuns (pentru Mary9612):

Atunci cel mai bine ar fi sa pleci din casa asa! Stiu ca nu e ceva foarte frumos ce am zis, dar nu cred ca se merita sa mai stai in acea casa, daca toata lumea iti vrea raul, mai bine te retragi langa persoanele care te iubesc.Dar de ce tocmai la anul?

| Cosmin1I a răspuns:

Esti sincer intr-o alta lume.Te asigur ca acel barbat SIGUR nu te iubeste, esti doar prea orbita straight face. Recomand sa te desparti de el curand deoarece cunosc anumite cazuri de genul si nu a iesit deloc bine pentru fata.

| Ciocanciprian12 a răspuns:

Eu zic doar atat "dragostea nu are varsta"...tu alegi

| bubu2019 a răspuns:

Sincer te inteleg pentru ca aceeasi poveste am avut si eu, il iubeam si bla bla bla, familia mea pana la urma a fost de acord in ochii lui.
rel a durat 1 an jumate pana cand brusc am cunoscut un baiat de varsta mea si l-am parasit fara nici-o explicatie pentru cel tanar.si la fel ca tine planuiam pe furis ca la 18 ani ne casatorim la primarie.sincer nu se merita sa-ti inchizi frumusetea si tineretea cu unul asa batran, iti zic cu mana pe suflet, pentru ca acum vad ce atunci nu vedeam.
la fel a fost si in cazul meu, daca vrei sa vb mai multe, cauta-ma!:*