| anonim_4396 a întrebat:

sad

Nu de mult m-am despartit de prietenul meu.Nu stiu de ce dar am impresia ca el inca mai tine la mine chiar daca nu zice asta. El are impresia ca eu nu la'm iubit deloc in timpul relatiei noastre.Este foarte fals! L'am iubit si inca il iubesc enorm. Momentan tot se lauda cu actuala lui prietena care a fost si fosta. L'am intrebat de ce imi tot zice ca e cu ea si daca vrea doar sa ma faca geloasa sau sa sufar. El a spus ca vrea ca eu sa sufar cum a suferit el. A avut asta scris si la status impreuna cu o melodie. In melodia era un vers care zicea "I need you by my side". Am nevoie de sfaturi. El mai vrea sa fim impreuna oare? Sau doar mi se pare mie?

P. S: Am mai fost despartit de vreo 2 ori timp in care o facea pe actuala/fosta in toata felurile.Si acum cica o iubeste.

P.S.2 Avem amamdoi 14 ani.

Am nevoie de sfaturi! Va rog!

Promit funda!

Răspuns Câştigător
| Mao a răspuns:

E foarte aiurea situaţia.
Nu ştiu dacă tu ştii, dar era o vorbă "ce are un început, are şi un sfârşit". Nu crezi că ar cam trebui să ai pe altcineva? Îţi complici viaţa de la 14 ani pentru un băiat care e indecis! Poţi fi cu el acum după ce îşi bate joc de fosta prietenă? Oare fata aceea nu are sentimente? Oare nu se joacă cu tine şi cu ea jocul şosetelor? Are două perechi. Când una e folosită, o dă la spălat şi o ia pe cealaltă. Şi tot aşa!
Eu spun că nu merită. Pierzi timp, şi probabil lacrimi pentru nimic. Mai bine ai trece peste. El e unul dintre mulţii prieteni pe care îi vei avea. Deschide ochii şi uită-te în jurul tău. Vei găsi un băiat pe care îl vei place cu adevărat şi care te va place înapoi. Plus că te va respecta. Spre deosebire de "fostul".
Baftă şi numai bine!

5 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Vrea doar sa te faca geloasa asta e clar. si ca sa te impaci cu el a gasit un mod cam urat(dar f intalnit l b).
1ori il lasi il ignori si pana l urm tto se desparte de ea dar s-ar putea sa creada iar ca nu-l iubesti si sa nu stie iar ce sa faca sa creada ca esti indiferenta si ca nu iti pasa ce face
sau 2 sa ii arati ca iti place de el(Adica sa mai lasi si de la tine sa ii demostrei) se desparte de aia si va impacati.
2 ori ii arati

| Sunnyツ a răspuns:

Toate sfaturile m-au ajutat foarte mult! Mersi frumos!

| chiritescu a răspuns:

Eu cred ca vrea doar sa te faca geloasa.sa vada cum actionezi.baiatu mai tine la tine.mai lasa`l un timp si o sa te caute el.parerea mea

| Ziiziii a răspuns:

Bela are dreptate, da-i funda, asa am patit-o si eu

| MarRuSiK a răspuns:

Pai isi qam bate joc de tine... daca vrei da-mi id tauwinking