| Damonana a întrebat:

am o intrebare si sper sa ma puteti ajuta.
Imi place de un tip.E colegul meu de clasa..si ne intelegem destul de ok.Problema mea e ca acum cateva zile i.am trimis un mesaj in care ziceam ca.l iubesc si chestii.dar era o provocare.Ironic este ca se potrivea perfect cu ce i.as fi zis eu.dar el stie ca a fost provocare. Si l.am intrebat ce parere are despre mesaj si mi.a dat seen rolling on the floor. a zis ca nu stie ce sa zica. l.am intrebat:"e asa greu sa zici ca ma vezi ca pe o colega sau ceva?"..si a zis ca el nu zice nimic.
Exista sanse ca el sa ma placa si sa-i fie frica sa imi spuna? Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ti-a dat nimic, ca "seen" inseamna "vazut", deci, a vazut mesajul si nu a raspuns!
Faptul ca nu ti-a raspuns si inca se gandeste, inseamna ca nu este interesat de tine. In plus, multi baieti sunt dezamagiti cand fetele sunt disperate si fac ele treaba de cucerire a baiatului, adica, ele trimit declaartii de dragoste, baiatului neramanadu-i nimic de facut.
daca ai fii avut rabdare... sa primesti provocarea de la el, dar Lasa, inveti tu sa repsecti asta, cand vei vedea si vei intelege ca ceea ce ai facut este total gresit! Nu pui niciodata persoana draga in situatia limita sa-ti raspunda, ca risti sa o pierzi, cum s-a intamplat si cu baiatul asta!

| Damonana explică (pentru Violleta2022):

Da.dar faza e ca a vorbit cu mine toata ziua aia...mai mult ca niciodata:/

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da, recunoasterea poate insemna si expunere si vulnerabilitate, asa ca poate se teme de tot ce il poate face sa sufere.
Incearca sa ii dovedesti ca esti un om de caracter, si atunci poate poate, dar sa arunci asa bomba si sa vrei rezultate minune e chiar prea mult.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ti-a dat un raspuns concret inseamna ca nu este hotarat sa inceapa o relatie cu tine.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Da, e clar ca el te place. Ar trebui sa afli ce pasiuni are si sa gasesti o scuza sa intri in vorba cu el.

| Damonana explică (pentru Ganea_Marian-Dumitru_1972):

Pai intru in vorba cu el.dar nu se intampla nimichappy

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns (pentru Damonana):

Trebuie sa incerci alta metoda, dar dupa un timp de pauza de cateva zile. Poti sa intrebi un prieten comun ce pasiuni are; si asa intri in cercul lui de prieteni( una din pasiunile lui sigur ti se potriveste si tie).

| YoMsG a răspuns:

Pentru mine arata ca un refuz din parte lui dar nu vrea sau nu poate sa ti-o zica, probabil ca nu vrea sa te superi pe el.