| ioanatomi a întrebat:

Am o dilema destul de mare pentru mine.Azi am facut sex PROTEJAT cu prietenul meu, am folosit prezervativul, inainte de a se terminat cu vreo 10 minute o luat altul nous si lo pus. Am mai continuat si s-a si terminat. Sperma ramase in prezervativ. S-a uitat un pic la el si a vazut ca era in regula, pe urma mi parca imi era putin frica si am mers la baie salunflam cu apa si nu se vedea a fi spart.
Dar va rog ajutati-ma este posibil sa fi fost spart?
Cat la sunt sunt sanse de o sarcina?"
Dar totusi nu as putea face ceva inainte ca sa nu se ajunga la sarcina?
Mentionez ca contraceptie de urgenta nu por sa iau fiindca am doar 14 ani jumate. Orice sfat este bine venit. V-a rog ajutati-ma!
Multumesc frumos!:*

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

La scoala de corectie cu tine ai incalcat regulamentul minorului si meriti pedeapsa de 5 ani de zile dupa gratii.

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. daca l-ati verificat si nu era spart, inseamna ca nu s-a spart.
2. daca nu era spart, sansa de sarcina este mica (0, 02%).
3. nu poti face absolut nimic ca sa o diminuezi. Nu exista metoda contarceptiva 100% sigura.
4. nu uita de vizita la ginecolog obligatorie la varsta ta (insotita de un parinte, desigur).

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Halal de copii!

| IloveME a răspuns:

Nu inteleg dc iti faci probleme cand totul pare a fi in regula!

| Anet a răspuns:

Stai linistita ca nu esti insarcinata daca spui ca prezervativul era ok, asa ca nu iti mai face atatea griji fiindca nu ai de ce atata timp cat ati avut un contact sexual protejattongue

Răspuns utilizator avertizat
| dOody a răspuns:

Pai din moment ce prezervativul era perfect in regula, deci nu era spart, nu prea exista sanse de sarcina. Incearca pilula de a doua zi.

| misu a răspuns:

Parerea mea este sa stai linistita. dupa cum spui nu cred ca s-a spart.

| Patry a răspuns:

Fat-o! Trezeste-te! Suntem in secolul 21 nu in secolu' 5! Cum adica ai facut sex la 14 ani?! Parintii tai macar stiu? Cum nu se pot ocupa de tine unpic?
Trezestete fat-o la realitate! NU pot sa cred asa ceva! ESTI MINORA! Nici cainii nu fac sex cand is puii! Nu as vrea sa o vad cum ar reactiona mama ta! Nu ai putina jena?!?!?!?!?!?!?!?!

| Lexiiii a răspuns:

Pai eu una nu cred ca ai putea fi insarcinata.Si exista pastila de a 2-a zi.
Baftabatting eyelashes

| Deeiutss a răspuns:

@Patry.nam nimic impotriva cuvintelor tale.da mai invata si u sa scriiwinking

| DaianaPiersicutza a răspuns:

Esti o cretina fara suparare. La 14 ani tu faci sex? Moama deci ce o sa mai regreti cand cresti happy. Imi cer scuze ca te-am injurat dar asta e adevaru' big grin

| dinuciprian21 a răspuns:

WOW...la 14 ani abia m-am sarutat prima oara happy
Stai linistita nu s-a intamplat nimic, totul este in regula

| master_5076 a răspuns:

Pai daca nu era spart e in regula dar daca era spart este o dilema!