| EvaTramell a întrebat:

Am o intrebarehappy. Acum cateva zile am facut 18 anihee hee si inca sunt virgina. este aiurea sa fiu inca desi am 18 ani?:s. Vreau multe raspunsuri. Voi la catzi ani ati avut contact sexual?
Raspunsuri. Dau fundita...

Răspuns Câştigător
| Ina93 a răspuns:

Felicitari tie..sunt prea putine fete care mai ajung pana la varsta ta...:*

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e deloc aiurea si majoritatea fetelor educate sunt virgine macar pana la majorat. Eu mi-am inceput viata sexuala la 24 de ani si nu regret deloc.

| Purec a răspuns:

In primul rand multi inainte. Hai sa iti zic parerea mea... Nu conteaza varsta la care iti incepi viata sexuala. Dar daca pana la 18 ani ti-ai dorit sa o faci, si ceva te-a oprit, parerea mea ca ai pierdut multe. Daca ai iubit si ai simtit ca vrei sa o faci, si din anumite motive ai refuzat sa o faci, a fost probabil o greseala. Candva credeam ca e de laudat sa ramai virgina pana la nu stiu cati ani. Apoi mi-am dat insa seama ca daca iti impui asta e o mare greseala. Avem doar o viata... Daca acum nu facem ceea ce simtim si ceea ce ne dorim, nu vom mai avea altadata ocazia. Nu lasa sa treaca nimic pe langa tine atunci cand iti doresti.

Nu trebuie sa te simti aiurea ca esti inca virgina happy Doar zic ca nu trebuie sa ramai virgina din cauze exteriaore tie ( pentru ca asa e o fata cuminte, pentru ca ce va crede mama, sau ca doar curvele fac sex la varsta asta, etc) Traieste-ti viata, ca ai doar una

| thegatekeeper a răspuns:

Nu este deloc aiurea, ci dimpotriva. Daca nu ai simtit ca este momentul sa faci asta sau daca ai considerat ca nu ai gasit persoana potrivita, atunci este foarte bine ca nu ai facut-o doar ca sa te afli in treaba sau ca sa fii "in randul lumii" (asa ma enerveaza expresia asta!). Consider ca este ceva de apreciat, nu un motiv de bataie de joc, cum am observat ca se intampla sa fie de cele mai multe ori. Si nu, cu siguranta nu esti singura. Mai exista, ce-i drept, un numar destul de mic, persoane la fel, printre care si eu (inca nu am 18, dar ma apropii).

| MasterYoda a răspuns:

Mai pentru secolul in care traim esti cea mai mare looserita dupa parerea mea.....sau poate il astepti pe ***-frumos pe calul alb tongue

| EvaTramell explică (pentru MasterYoda):

Crezi ca daca nu am avut contact sexual deloc inseamna ca sunt o ratata raised eyebrows. eu cel putin nu cred. Si totusi ma bucur si eu ca sunt. Crezi ca daca nu mai esti, te crezi marfa? Eu nu. Si nu astept pe nici un fat frumos pentru ca stii vorba aia, daca o stii laughing) " Ce e al meu e pus deoparte" Si nu are rost sa ma culc cu unu si cu altu ca sa ma dau maretongue.Si totusi nu cred de ce sa fiu o ratata? Doar ca nu m-am culcat cu un baiat? Ma bucur. tongue raised eyebrows

| MasterYoda a răspuns (pentru EvaTramell):

Felicitari!

| Ţepeşu a răspuns:

În clasa a 5a două fete se lăudau că au supt... Lumea e tâmpită, auzi mai tărziu că o fetiţă la grădiniţă are un copil de o lună
./"""""""""""""""""""""""""\
(-_________________-)
.\_________________/
Uite o balenă

| drhotzu a răspuns:

Pai nu ne intreba pe noi daca este aiurea... tu te simti aiurea? cu inceperea vietii sexuale este ceva mai complicat, nu este o varsta pana la care trebuie sa o faci. asa ca stai linistita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Felicitari, nu este deloc aiurea. Normal este sa incepi cat mai tarziu ca doar nu este concurs. Asa ca rabdare ca nu ai pierdut nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm, rar auzi asa ceva in ziua de azi, dar si mai putin apreciaza asa ceva la o fata, eu 1 am chiar respect ca nu esti ca oricare piti care sare la gatul oricarui baiat si dupa ce o foloseste zice ca a fost vina lui... oricum respect si vezi sa nu iti face de cap de acum in colo laughing) tongue

| rutanklan a răspuns:

Eu inca ma pregatesc pentru primul contact. Presimt ca undeva pe la 45 de ani.

Dupa ce te stresezi?

Multe raspunsuri.

| DyaLove a răspuns:

Nu mi se pare deloc aiurea. O poti incepe oricand. Nu te grabeste nimeni. happy

| ananyyo a răspuns:

Felicitari! inseamna ca ai capul pe umeri si ai si neuroni in el! bravo! nu trebuie sa iti pierzi virginitatea pentru ca asa e "cool"!

| tyxuu69 a răspuns:

Eu inca nu vreau sa incep happy Bravo tie ca in lumea asta de perversi ai rezistathee hee. Stii. Anturajuu' te face sa te simti minoritara doar pentru ca tu nu ai facut ce au facut altii. Macar te poti descrie ca fiind diferita/originalahappy. Dupa parerea mea si cred ca a multora nu e aiurea deloc. Ai toata viata inainte big hug

| Anonimus3000 a răspuns:

Estiii okeeeyyyyyyy, sa mor, am fost cu fete care aveau 15 ani, si nu mai erau...aiurea de tot

| KidOfAmerica a răspuns:

Peste 4 zile fac 20 de ani si inca nu am avut pentru ca nu vreau deocamdata!

| Yasmy24 a răspuns:

Eu consider ca trebuie sa iti incepi viata sexuala atunci cand te simti tu pregatita pentru asta.....si cand consideri ca ai gasit persoana potrivita, nu sa te iei dupa ceilalaltilaughing fiecare o incepe cand vreabig grin