| dragalasa123 a întrebat:

am o intrebare acum un an am cunoscut un baiat pe internet si incet incet m-am atasat de el, dupa aia am fost cu el dar nu ne am intalnit! Eu ma cam saturasem de fetele cu care el vorbea si ne am despartit nu a mai vrut sa imi vorbeasca, si eu ma simt foarte rau nu mai stiu nimic de el! Cred ca m-am indragostit de el dar e posibil? nici nu l am vazut am vorbit doar pe internet...

9 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Asta nu inseamna ca ai fost cu el. Ati ars-o virtual, atat.

| mona a răspuns:

Poate asa e mai bine...decat sa fi cu cineva care ii place sa fie cu mai multe mai bine singura

| Vokii a răspuns:

Nici nu te-ai intalnit cu el macar sa vezi cum se comporta cu tine si tu gata te-ai indragostit. Daca ai doar vorbit prin scris, nu e altceva decat dor sa-i vorbesti deschis cuiva pe care nu cunosti sau nu e fata-n fata cu tine. Nu poti sa cunosti pe nimeni asa virtual, fiindca poate fi oricine, chiar si un bosorog care nu are ce face. Mai bine nu ai avea relatii de genul acesta si gaseste-ti pe cineva din lumea reala.
Bafta! ^^

| Exilee a răspuns:

SI mai mult de 14 ani nu ai. Ce 14 ani, mai mult de 10-11 ani nu ai. CUm sa te indragostesti de un necunoscut, mai ales daca NU-i-ai vazut nicio poza? Intelegeam daca L-AI vazut pe el in poza, dar asa ceva n-am mai intalnit. Ai doar o problema emotionala, care cu siguranta ca o vei rezolva daca vei apela la un psiholog ( nu este de glumit cu aceste ''relatii'' intrucat am cunoscut multe persoane care si-au distrus unele sentimente in acest ''joc'').
Vezi-ti de scoala, papusi, familie, prieteni ca dupa 18 ani te vei putea indragosti nu o data, ci de 100 de ori.

| Exilee a răspuns:

In fond, ai grija. In ziua de astazi, toti pedofilii, criminalii, cei mai sadici si mai perversi oameni merita sa aiba si ei un ''gram de Internet''. Asculta-ma ce-ti spun, ca te invat de bine. Nu-l mai baga-n seama! De ce? Daca el iti spune ca are 13 ani, dar in realitate este adult in toata firea? Sau vreun pedofil? Sa fi precauta si FOARTE ATENTA!

| NGheorghe a răspuns:

Da te-ai indragostit! dar nu de el ci de baiatul perfect din imaginatia ta.
Pe baietii rai nu ai cum sa ii schimbi in baieti buni, oricat de mult ai suferii. Dincontra, daca baietii rai descopera ca tu suferi atunci ei devin si vicleni pe deasupra.

| Miky1 a răspuns:

Eii.Dar cum ai fost cu el?

Răspuns utilizator avertizat
| IREros a răspuns:

Este posibil sa te indragostesti pe net. Eu am patit-o, dar nu este sanatos, la inceput cand incepi sa il cunosti si vezi ca este exact cum vrei tu sa fie "persoana ideala" daca vrei, este frumos. Apoi dupa ce v-ati cunoscut si nu mai aveti nimic sa va spuneti, nu o mai faceti, devine monotonie, buna ce ai facut azi bine tu pa. In perioada aia crezi ca vrajeste cu altcineva, desi el pur si simplu nu mai are ce sa iti spuna ca deja ti-a spus tot. Atunci cand ai pe cineva real nu virtual, este de ajuns sa va tineti in brate fara sa spui nimic, o privire face cat o mie de cuvinte, lucruri care nu le poti face in mediul virtual. Cu toate astea tu iubiesti si suferi cu adevarat, chiar daca nu l-ai vazut (poate doar poze). E ciudat, multi nu cred pentru ca nu au simtit asta, insa se intampla, fara explicatii logice. Ce sa zic, incearca sa il uiti.