| sarahh88 a întrebat:

Buna. Am o întrebare. Am 20 de ani și nu am întreținut niciodată relații intime deși am un iubit de 3 ani. Acum ne-am decis sa incercam dar eu nu pot. Imi doresc dar de fiecare data când incercam am dureri foarte mari. Ar putea fi o problema medicală? Sa ma adresez unui doctor?

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Problema este la el, nu stie sa te faca sa te simti bine, nu stie sa faca preludiul sa te excite, se grabeste este repezit ca naiba, vrea el sa se simta bine, trebuie sa te ia usor, cu un masaj de relaxare sa te introduca in starea de bine si sa fie tandru si rabdator nu grabit, tu nu ai nicio problema medicala, toata problema este la el nu stie sa te satisfaca.

| ania a răspuns:

Ai fi mai fericita daca nu ai face sex deloc inainte de casatorie.Relatiile sexuale fara casatorie nu sunt bi ecuviantate de Creator si aduc nefericire pe termen lung.Virginitatea e darul primit de la Creator pentru a fi daruit numai partenerului de casatorie.

| RAY a răspuns:

3 ani de zile, ala e gay clar, ce naibii sa aștepți atât când cu 50 de euro te rezolvi, tu nu ești atrasa de el, stai cu el asa de plictiseala, îl vei lasă când va apărea unu atractiv cu ala făcu în 3 zile, ce fraieri sunt băieți, sa stai 3 ani după una, care cică nu poate face sex, nu stați proștilor după una

| Violleta2022 a răspuns:

Este doar lipsa de experinta si cunoastere din partea parterului, care trebuie sa-ti faca un PRELUDIU bun, excitatandu-te si eventual obtinanud-ti un orgasm clitoridiandupa care tu vei fii super excitata, vaginul umezit, relaxat si suficient de usor si placut se poate face penetrarea vaginala.
Cand baiatul nu are rabdare sa-ti faca preludiu si sa te excite dar sare pe tine sa intre, este normal ca sexul sa fie durerors si sa-l respingi.
Nu amia ccepta sexul fara un preludiu bun!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cred ca o face el prea mecanic.
Daca nu te face "fleasca" atunci cand incearca, atunci nu ar trebui sa mai incerci cu el.
Iar daca era niste chimie intre voi... Era "rezolvata" treaba macar de 2 ani.

| Goete a răspuns:

Dai foarte putine date, daca el nu se ocupa bine de tine e normal sa nu fii umeda si sa ai dureri.
Pe de alta parte in general cu cat mai tarziu iti pierzi virginitatea, cu atat mai dureros e; membrana aceea nu mai e atat de elastica si fina

| anonimuIl a răspuns:

Lipsă preludiu ca să te excite și lipsă lubrifiant pe penisul lui.

| anonimuIl a răspuns:

Caută altul cu experiență.

| seth2016 a răspuns:

E foarte posibil sa fie dureros la inceput. Daca durerea continua e cazul sa mergi la doctor.

In mod normal inainte sa-ti incepi viata sexuala mergi la un ginecolog si/sau planificare familiala. Ai 20 de ani, puteti merge impreuna.

| RAY a răspuns (pentru seth2016):

Lipsește atracția fizica

| ionur a răspuns:

Ia pastila de a doua zi.

| BoboBobo6717 a răspuns:

Când m-am dezvirginat, eu și cu fostul am încercat aproximativ 8 luni de zile, cam de vreo 2-3 ori pe săptămână, nopți întregi, și nu reușea să mă dezvirgineze. Efectiv, nu intra. Zici că era o pânză imposibil de rupt, nu mai punem durerea care de la un moment dat, din cauza multor încercări, nu mai era așa de mare, dar nu se putea, ajungea chiar să îl doară si pe el. Și după o grămadă de eșuări, s-a întâmplat minunea intr-o noapte. Dar totuși, încă vreo jumătate de an mă durea si zici că mă dezvirgina din nou de fiecare dată când o făceam. Eu zic că diferă de la femeie la femeie. După mai multe încercări, o să fii mai îngăduitoare cu durerea.

| orailibrail a răspuns:

Cu iubita mea ( avea 20-21 ani) am practicat 6luni, înainte de a face sex, petting. Mereu când ne u talneqm.

Pur și simplu ne-am jucat cu degetele.
Jucamdu-ne ints-o seaea, la un moment dat am simțit cum ceva a cedat. Ea a tresărit atunci. Mi-am dat seama ca era himenul ei.
Dar eram ffff aprinși și am continuat sa ne saruram.
Când am plecat aveam pe degete (2degete) urme de sânge. Fff puțin rosu.
Acum, după ani de zile mi-a spus ca de fiecare data când ne ne desparteam ramanea cu un mic disconfort.
Când am facut--o prima data nu a curs sânge.
Și a durut-o putin. Primele 2 dați chiar. Din cauza ca era strinta și mușchii au fost întinși. Acum suntem căsătoriți.

Am, mai avut o iubita. (Ea 20ani) Cu care am făcut petting doar de 2 ori.
Prima data o noapte fierbinte rau. nu s-a rupt himenul de la 2 degete.
Dar a 2-a Oara când ne-am jucat. iar la un interval mai lung. de multe luni, când am băgat 2 degete, s-a rupt și a durut-o ca a tresărit și apoi mi-a departat mana. Mi-a zis ca a durut-o fff tare

Nu am apucat sa fac dragoste cu ea... plecând din oraș.