| WolfGhost a întrebat:

Am o intrebare.Am vazut prin mai multe postari cuvantul sau abrevierea "BTS".Ce inseamna?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Boli cu Transmitere Sexuala...

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Bolii care se transmit sexual, se pot transmite si fara sex de exemplu daca imparti seringele cu cineva infectat din cauza economice ca sunt scumpe droguriile si tu ca tot omul te gandesti sa faci economie poti sa iei hiv, hiv se poate transmite si la copil in burta

| WolfGhost explică (pentru RAY):

Si de unde stii cand cineva are asa ceva?
Se poate transmite si prin sarut?

| RAY a răspuns (pentru WolfGhost):

Nu prea poti sti, virusul are o perioada de incubatie in care persoana infectata prezinta zero simptome, cand va simti va avea o raceala puternica dupa 6-12 luni si atat dupa 5-10 ani apar probleme mai grave, gandeste-te cati a infectat in timpul asta, da sunt destule bts si prin sarut http://www.click.ro/......mplu-sarut
bine hiv nu se ea prin sarut, doar prin sperma, sange, acel lichid sa-i spun asa vaginal, mai periculos e barbat pentru ca sperma e infectata rau, daca un barbat face oral unei fete are 25% sanse sa ea hiv invers ea are 75% sanse sa ea hiv, numai vorbesc de cancerul in gat

| anonim_4396 a răspuns (pentru WolfGhost):

"Si de unde stii cand cineva are asa ceva?" il pui sa faca analize.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Hiv nu se depisteaza in prima faza nici in sange

| WolfGhost explică:

Aa laughing multumesc frumos!