| anonimi17229 a întrebat:

Am o intrebare! Daca ai fimoza si nu poti decalota penisul! Poate sa nu iti creasca? Adica am 16 ani si inca penisul meu e mic! Sau are timp? Adica nu stiu cum sa ma exprim corect dar eu nu sunt maturizat! Adica inca nici nu am par sub brat! Si chestii laughing)))

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fimoza netratata la timp poate avea repercursiuni prin care este afectata si impiedicata dezvoltarea penisului in conditii normale. Fimoza poate provoca un fel de ''nanism'' al penisului care sa ramana mic dar mai ales subtire. Varsta la care se termina te regula dezvoltarea, cresterea penisului se situeaza in jurul varstei de 16 ani, insa se poate prelungi si dupa aceasta varsta in cazul in care baiatul are intarzieri privind dezvoltarea fizica a corpului in ansamblul sau. S-ar putea ca penisul sa-ti mai creasca, dar foarte putin si numai dupa ce iti va fi eliminata fimoza. Multa sanatate!

| anonimi17229 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult pentru RASPUNS! Vreau sa zic ca am fost operat de 2 ori de fimoza...iar acum din nou vad ca am sad! Doctorul imi spunea sa decalotez forate des! Dar in timp pielea crapa! si ma ustura foarte tare cand urinam... si am stat cateva zile asa sa imi treaca acea crepatura si incet incet nu am mai putut decalota sad

1 răspuns: