| RebecaDragomir a întrebat:

Am o intrebare despre baieti.Este un baiat la mine in cartier, pe care il vad mereu ca merge la cumparaturi in Kaufland. Am tot interactionat cu el, i-am zambit, mi-a zambit, si am reusit sa vorbesc cu el. A fost deschis cu mine, vorbeste despre orice, este educat manierat si cu bun simt. Arata bine, cam toate fetele se tin dupa el. Ca prietena, amica ma accepta, si imi vorbeste de fiecare data frumos si are chef de mine mereu. Problema mea este ca, desi ma imbrac sexy pentru el, ma port provocator, incerc sa il excit, el nu are niciun fel de reactie. Si mai sunt multe fete care incearca sa il abordeze, iar el nu are niciun fel de reactie. Iubita nu are ca l-am intrebat, gay nu cred ca e, e prea frumos sa fie gay. Mi-a zis ca sunt frumoasa, ca ii place ca sunt fata cuminte.dar..nimic.Si problema adevarata e ca m-i s-a pus pata rau de tot pe baiatul asta.am vise erotice cu el, il doresc mult de tot.desi sunt virgina, vreau sa fac sex cu el, sa fie el primul.Nu vreau sa ma judecati, stiu ca este o prostie, dar gandul de a o face cu el nu imi mai da pace, pur si simplu e ca un foc care ma mistie in fiecare clipa, ma masturbez zilnic cu gandul la el.

Cum sa fac sa ii atrag atentia? La el nu merge nimic, pe alti baieti ii pun cu botul pe labute imediat.dar el.e un mister

In seara asta i-am zis ca simt nevoia sa fac sex, i-am dat un sms... si mi-a repicat, ca e un pic cam devreme, si ca nu am iubit...I-am zis ca vreau cu cineva asa, doar ca aventura, si mi-a zis ca nu e bine, ca sa ma gandesc.Si cand i-am zis ca sunt absolut sigura ca vreau, a zis sa gasesc pe cineva cu care sa fac sex. Eu i-am zis ca nu stiu, sa imi zica el.si mi-a zis sa incerc sa propun unui prieten bun.I-am zis ca nu am prieten bun, decat pe el.( cat de directa sa fiu oare?) si a zis ca.sa imi fac un prieten bun happy

Daca nu ma vrea pe mine, zic ca sunt urata sau proasta eu, dar nci cu alte fete nu o face..se baga in seama si e cel mai bun amic si prieten si ce mai vreti voi.dar ...atat..de ce? e gay?

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Te-a plasat in "friend zone", cred ca te agiti degeaba.
Cred ca sunt cateva variante:
1. E gay, dar e in negare si ascunde foarte bine asta.
2. Nu e gay, e misogin.
3. Sufera de disfunctii erectile si nu vrea sa se faca de ras.
4. Are o relatie intensa si secreta cu o femeie maritata si ii e fidel.
happy
Vorbind serios, cred ca ai putea incerca sa schimbi strategia. Adica renunta la "ma imbrac sexy pentru el, ma port provocator, incerc sa il excit", nu mai fa asa, nu e bine. Comporta-te ca o prietena, capteaza-i interesul in alt mod, si paf! spune-i direct ca vrei sa fie primul barbat din viata ta. Ca e ceva important pentru tine si ca il consideri persoana cea mai potrivita cu care sa faci pasul asta.
Daca te refuza in continuare, eu zic sa renunti sa te mai gandesti la el.
Ai 17 ani, e pacat sa nu traiesti varsta asta si toate nebuniile adolescentei pentru o fixatie pe un tip care nu te vrea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kaℓi):

rolling on the floor, de ce e misogin? ca nu e ca restul baietilor sa o """ pentru o noapte si sa o lase cu buza umflata dupa? ce gandire

62 răspunsuri:
| Clarity a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa ii spui ce simti si sa nu te mai ascunzi atata, nu te mai juca jocurilele astea, i-ai spus pe ocolite ca vrei sa te culci cu el tot asa poti sa ii spui si ca il vrei pe el. Asta ii spre binele tau ca vad ca te torturezi cu gandul la el. Nu stiu sigur daca ii gay, alte persoane doar asteapta pe cineva serios sau The One. Oricum si daca ii gay, nu conteaza cat ii de frumos daca are sentimente pentru sexul lui, si nu ar trebui sa te gandesti ca ii naspa ca ii gay, ii ceva normal fiindca daca are sentimente pentru baietii le are la fel ca tine, fara sa aiba cum sa le opreasca, asa cum toti oameni is in general, nu ii diferit fata de noi restul si cum ai spus si tu pare foarte atent si de treaba. Trebuie sa ii spui ce simti si daca spune ca da bravo tie, dar daca spune ca nu atunci sper ca o sa poti sa fii acolo langa el prin orice trece, nu tine la el doar sa te culci cu el tine la el si cand trece prin ceva greu pentru el de inteles. Sper sa te ajute si sa alegi ce trebuie :*winking.

| Aasdfghj a răspuns:

Poate e indragostit de cineva daca nu are iubita. Nu te mai tine dupa el ca un scai. Daca nu te-a acceptat pana acum inseamna ca nu esti genul lui si pari putin prea obsedata.

| Purec a răspuns:

E clar.ori e poponar, ori tu urata rolling on the floor)

| Purec a răspuns:

Incearca sa ii pui somnifere in paharul de suc, si sa il violezi happy Tu gandesti? Omul nu te vrea, ce naiba, intelege asta si gata

| Aasdfghj a răspuns (pentru Purec):

Inceteaza cu glumele ca proastele te iau in serios laughing)))))))))

| RebecaDragomir explică (pentru Aasdfghj):

Adica eu sunt proasta? raspunsul lui a fost de prost gust, si si-a batut joc de mine inutil. Nu sunt proasta draga, stai linistita

| Aasdfghj a răspuns (pentru RebecaDragomir):

Daca ma refeream la persoana ta, da, puteai sa comentezi. Am spus "prostele". Te-ai simtit? Si-a batut joc pentru ca din ce ai scris aici reiese faptul ca esti disperata sa-l ai.Si nu o spun doar eu. Mai sunt persoane de aceeasi parere. Un baiat nu o sa stea niciodata cu o fata care e disperata sa-l aibe. Majoritate se amuza de fetele care fac orice pentru ei, chiar daca au sau nu iubita.

| RebecaDragomir explică (pentru Aasdfghj):

Cum nu te-ai referit la mine draga? era intrebarea mea, hai las-o moarta ca nu tine cu mine. ai fost o nesimtita

| Aasdfghj a răspuns (pentru RebecaDragomir):

Era intrebarea ta la care iubitul meu a zis o tampenie si am comentat.Chiar am dat "raspunde" la raspunsul lui (Daca stii ce zic). Daca tu te-ai simtit cu musca pe caciula deja nu mai e treaba mea. Repet, am spus "proastele". Ma refeream la mai multe fete cu putini neuroni. Te simti si pe desupra esti si in dublu exemplar? Vad ca te iei de toti. Nu-ti convin raspunsurile primite?

| RAY a răspuns:

1 daca e baiatul e gay ce importanta are daca e frumos? cei mai frumosi barbati din istorie au avut inclinati spre homosexualitate si in prezent, raspunsul e ca persoanele gay seamana mai mult spre feminim sexul frumos, asa ca afirmatia ta copilareasca pica
2 sti ca sa faci sex cu cineva trebuie sa fie si atractie sexuala in caz contrar e o scarba, aiurea
3 poate a suferit in iubire si sa ilunitat si numai crede toate porcarile feminime doamne dai sa fie asa
4 faptul ca te imbraci provocator i arati ca esti exact ce crede el despre femei bravo tie
5 un baiat frumos va vrea pe cineva frumos langa el, la el sexul e ceva normal in plus daca ii spus asa direct o fi spus asta e expirata de mult
6 nu toti baieti sunt asa disperati dupa sex uni aprecieaza si creierul sti tu lucrul ala din cap

| forthewicked a răspuns (pentru RAY):

Cel mai bun răspuns.

| RebecaDragomir explică (pentru RAY):

1. ziceam ca e frumos si ca nu are sens sa fie gay. De ce sa fie tocmai el gay....nu e cinstit sa fie gay...
2. Voi baietii nu sunteti atrasi sexual mult mai usor? poate nu il atrag eu, dar mai sunt fete, roiesc o groaza in jurul lui, pe ele de ce le refuza, asta daca zici ca nu il atrag eu...
3. porcarii feminine? nu inteleg, poate sunt eu proasta, dar nu inteleg la ce te referi
4. de unde stii tu ce crede el despre femei?
5. Nu i-am spus direct, i-am dat de inteles. Dar nici nu m-a refuzat urat, sau sa imi zica ca nu vrea, a evitat... vorbeste despre sex daca duc discutia in zona respectiva, dar, pare total detasat de subiect...
6. nu?happy

| RAY a răspuns (pentru RebecaDragomir):

1 hei nu putem sti daca e sau nu, e doar o ipoteza
2 ba da asa e, nu stiu sincer
3 hey eu n-am spus asa ceva, te rog numi interpreta cuvintele
4 am prespus desigur ca nu stiu e o ipoteza atat
5 poate e timid nu stiu
6 de ce vrei sa faci sex cu el?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RebecaDragomir):

". Dar nici nu m-a refuzat urat," nici eu nu i-as vorbi urat unei disperate ca tine. imi e mire rusine de nesimtirea ta, cred ca de aia ti-a raspuns frumos. si-a dat seama omul ce tip de fata esti si te ocoleste, si bine face. esti genul care se plictiseste repede, pun pariu ca dupa ce ai face sex cu el nu ai mai da 2 bani pe el. poate gresesc, poate, poate nu. cine stie

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Bine spus

| RebecaDragomir explică (pentru anonim_4396):

Acum mai nou esti nesimtita daca iti place un baiat? Si mai si spui ca vorbesti frumos happy Bine ca esti tu perfect, esti un fel de duh sau inger?happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru RebecaDragomir):

"Acum mai nou esti nesimtita daca iti place un baiat?" daca tu crezi ca pentru aia te-am facut asa, imi pierd timp degeaba cu tine.
"inger?" varu meu primar e satana, asa ca ai luat teapa.

| RebecaDragomir explică (pentru anonim_4396):

"varu meu primar e satana, asa ca ai luat teapa."

Mersi, si tu m-ai lamurit cum sta treaba cu tine laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru RebecaDragomir):

Nu,fato. Nu esti nesimtita daca iti place un baiat.
Mai degraba esti o fata cu moravuri usoare pentru ca ai ajuns in halul sa dai din haine jos doar ca sa te observe un baiat.
Ca tine sunt multe, de asta nu se uita la tine. Poate cauta ceva mai special.
Daca la 16 ani faci asa, la 20 inseamna ca stii toate autostrazile si boschetii din Romania.

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

Trist, dar adevarat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Eu spun intotdeauna doar adevarul, cu toate ca este ...trist.

| RebecaDragomir explică (pentru anonim_4396):

Tu scrii doar sa nu te certe parintii ca ti-au cumparat degeaba tastatura? Sunt virgina ma baiatule, ce moravuri usoare visezi tu? Sunt atrasa de un baiat, si ce? Da vreau sa fac sex cu el pentru ca ma atrage. De parca toate fetel; e se marita virgine si sunt eu oaia neagra. Toti baietii vreti sex si cand o fata vrea sex e curva? Voi ce sunteti? curvi? ca toti lesinati dupa sex sunteti. pa pa

| anonim_4396 a răspuns (pentru RebecaDragomir):

Laptopul era la pachet cu tastatura laughing
Sunt fata de cand m-am nascut.
Poti fi virgina, gesturile tale de al atrage pe el denota ca esti o fata usora.
Esti cam tanara sa faci anumite lucruri - doar spuneam rolling eyes
"cand o fata vrea sex e curva?" - Dap. Altfel cum te poti numi?
" curvi? ca toti lesinati dupa sex sunteti"- Cand alta se arunca in fata lui jumate imbracata cu ce cap crezi ca mai gandesc, fetito?

| RebecaDragomir explică (pentru anonim_4396):

Deci daca baiatul are numai9 sex in cap e perfect normal, dar daca vreau eu sa fac sex cu un baiat, UNUL singur, sunt curva nu?happy Interesanta gandire, pacat ca ai acces la internet sa iti expui toate tampenile aici

De ce faci diferente intre fete si baieti? Ei pot face sex cu oricine, dar o fata e curva, si numai pentru faptul ca vrea sa faca sex? Nu am facut, doar am zis ca VREAU. Si da, sunt sincera, vreau sa fie el primul si imi asum inclusiv ca m-ar lasa apoi happy Vreau asta pentru placerea mea ca sa ma simt bine. De ce un baiat poate face sex de placere dar eu nu? Ce conteaza ca sunt fata?

| RebecaDragomir explică (pentru anonim_4396):

Asa zic si eu de el, de ce se imbraca sexy? Cum el se imbraca sexy ma imbrac si eu. Ce el nu ma atrage pe mine sau ce? Eu nu am voie sa ma excit?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RebecaDragomir):

" Interesanta gandire, pacat ca ai acces la internet sa iti expui toate tampenile aici" - Interesant faptul ca la cat esti de panarama mai ai si tupeul sa vorbesti si sa spui cu nerusinare aberatiile tale.

"De ce faci diferente intre fete si baieti?" - Fiindca exista diferente.
" Nu am facut, doar am zis ca VREAU."- Nu ai nici macar 18 ani si dupa parerea mea, nici la 18 nu e ok. Si mai si scrii cu majuscule, esti nimfomana sau esti in devenire?
"Vreau asta pentru placerea mea ca sa ma simt bine."- Mai stii cum te-am numit? Esti de tot rasul.
Nu esti altceva decat o depravata. Faci de ras restul fetelor.

| RebecaDragomir explică (pentru anonim_4396):

Eu te-am jignit pe tine? E viata mea si corpul meu, si alegerea mea. Sunt depravata? Conform carui set de reguli morale? Ale tale? Daca da, incearca sa ti pentru tine acest lucru

Conform gandirii tale, o fata care face sex e curva, un baiat care face sex, e saracul influentat de fata?happy Ti-as zice cateva cuvinte, dar p[ielea aia a ta e prea groasa sa le simti, si nici nu ma cobor la nivelul tau

Nivelul tau este mult prea jos, m-ai facut depravata, curva, nimfomana ( ma indoiesc si ca reusesti sa iti dai seama ce inseamna termenul respectiv, din moment ce numesti o virgina cu apelativul respectiv)

Din partea mea, considera ca ti-am dat ignore happy

| RebecaDragomir explică (pentru anonim_4396):

Daca nici la 18 ani nu e ok, atunci cand e? sa mori virgina?laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru RebecaDragomir):

"nimfomana ( ma indoiesc si ca reusesti sa iti dai seama ce inseamna termenul respectiv, din moment ce numesti o virgina cu apelativul respectiv)"- Am zis in devenire. Meriti din plin toate "apelativele" mele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RebecaDragomir):

Atunci cand baiatul va sta cu tine "forever".
O lady e o lady si se respecta pana la capat.
Nu o carpa.
Ce exemplu vei da tu pentru copiilor tai?

| RebecaDragomir explică (pentru anonim_4396):

Daca erai o "lady", aveai in primul rand bun simt, si nu ai dat dovada de acest lucru, ai jignit, si inca o faci happy

Eu nu am copii, cand o sa am, daca o sa am, o sa le dau si exemple happy

Ai o gandire beton, parca esti mamaie laughing si ea saraca are doar 4 clase, ca asa era pe vremea ei happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru RebecaDragomir):

Dar nu te-am jignit. Asa te numesti la ce faci.
Si sa inteleg ca tu esti fata "model" din ziua de azi care schimba baietii in fiecare seara?
Mai bine gandirea unei bunici, decat o depravata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RebecaDragomir):

"Daca erai o "lady", aveai in primul rand bun simt"-
Gresit, daca nu eram o lady iti spuneam sa te ungi cu miere si sa mangai niste viespi, dar am fost eu prea cu bun simt.

| corbulalbrosu a răspuns:

Un refuz atat de clar din partea unui barbat pare de neinteles chiar si in cazul in care doreste sa ramana fidel iubitei. In cazul lui devine si mai de neinteles din acest motiv prefer sa ma abtin sa fac aprecieri cu privire la el. Cat despre tine sincer imi pare rau ca nu-ti poti realiza visul de a face sex cu idolul tau. Te compatinesc.

| RebecaDragomir explică (pentru corbulalbrosu):

Hai ca nu pot sa cred ca e asa grav sa doresc sa fac dragoste cu un baiat. De parca sunt prima fata care se indragosteste...

| corbulalbrosu a răspuns (pentru RebecaDragomir):

In nici un caz nu te-am acuzat ca ai dori sa faci sex cu el sau cu oricare alt baiat.Te-am compatimit in sensul bun/adevarat al cuvantului adica tu esti dispusasa-i oferi iar el te refuza, consider ca fiind un afront.

| SkyPilot a răspuns:

Nu e gay, dar nici noi nu ne repezim la prima fata care ne agata in magazin. Mai ales cand ne propune sex pe internet. Ne imaginam imediat fel de fel. Dupa ce te-a refuzat pe net, nu stiu ce sanse mai ai.

| RebecaDragomir explică (pentru SkyPilot):

Cel mai de bun simt raspuns, multumesc. o idee? ce sa fac in continuare?

| SkyPilot a răspuns (pentru RebecaDragomir):

Nu e clar ce sa faci? S-au terminat baietii? Lasa-l pe asta, iti strica "self-esteem".

Răspuns utilizator avertizat
| Lawliet14 a răspuns:

Buna! In primul rand cati ani are tipul?

| RebecaDragomir explică (pentru Lawliet14):

Are 19 ani...eu 16. aproape 17,

| Lawliet14 a răspuns (pentru RebecaDragomir):

Esti mica, lasa sexul.

| RebecaDragomir explică (pentru Lawliet14):

Si tu banuiesc ca ai 40 de ani nu?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupun ca e satul de d-astea care se imbraca "sexy" si vor sa-i atraga atentia.
Daca nu ai face nimic, probabil ai avea mai multe sanse.

| Țoglă a răspuns:

Ori îi îndrăgostit de altcineva, ori e poponar, ori ești nebună.

| RebecaDragomir explică (pentru Țoglă):

L-am intrebat, si a spus ca nu are iubita, si nu place pe nimeni. Daca e gay nu mi-am permis sa il intreb, iar nebuna, nu sunt...

| e1xtz a răspuns:

...ori e 'gay', ori tu urata

| RebecaDragomir explică (pentru e1xtz):

Bine ca esti tu frumos

| T0T a răspuns (pentru e1xtz):

Nu toți suntem niște animale disperate, și asta nu ne face gay.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Oricum este bine că nu este nici profitor. E clar că nu te place. Dacă aș fii fost în locul lui aș fi profitat și după primele nopți te-aș lăsa baltă, cu ochii în soare.

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

Poate ca nu vrea o relatie. Poate e mai preocupat de educatia sau cariera lui. Poate te considera o straina ciudata si incerca sa de repinga elegant.

| Coloringthevoid a răspuns:

Bietul baiat, in ce hal poti sa-l chinui sad

| RebecaDragomir explică (pentru Coloringthevoid):

Dar ce ii fac? cum adica il chinui?

| Coloringthevoid a răspuns (pentru RebecaDragomir):

Nu orice baiat ar vrea sa aiba o aventura de o noapte cu o fata care nici nu e in stare sa-i zica ce simte.Dar stai ca e o aventura de noaptelaughing
Cred ca ar fi mult mai atras de tine daca ai fi mai sincera sad
Probabil ca a inteles unde vrei sa bati si tocmai din cauza asta s-a mai detasat de tine fiindca probabil el cauta o relatie serioasa.

| Sportfreak a răspuns:

Gay nu cred ca este, deci. nu te place, cred ca ti-ai dat si tu singura seama! Treci peste happy

| florin96ak47 a răspuns:

"zic ca sunt urata sau proasta eu"
Nu avem de unde sa stim daca esti urata. laughing

| pupic1dulke a răspuns:

| BrightStarsAndSilverMoon a răspuns:

Este posibil ca el sa fie foarte indragostit de tine si sa nege foarte bine asta si probabil ca el te considera inca o prietena si ii este greu sa te refuze sau sa te accepte si poate ca ii este frica sa te accepte iar apoi sa il lasi balta fiindca tu acum cateva zile ii erai cea mai buna prietena si dintr-o data ii spui ca vrei sa faci dragoste cu el si el poate astepta sa va indragostiti treptat iar apoi sa o faceti si el cred ca s-a simtit dezamagit sau poate ca nu simte nimic pentru tine si iti este fidel doar ca prieten si nu vrea sa te raneasca refuzandu-te ca pe o oarecare alta fata si probabil ca are caracterul puternic si rezista foarte bine tentatilor altora si isi cauta idela sau dupa spusele celorlalti, idealul.
Scuze ca am raspuns asa de tarziu dar nu am dormit noaptea gandindu-ma la acest raspuns pe care ti l-am scris. Probabil ca e prea tarziu sa iti mai fie util cu acel baiat dar poate ca ai sa mai ai aceleasi dubii cu o alta persoana.