| Stefania a întrebat:

La mine in clasa este un baiat la care tin foarte mult, imi este ca si un frate.Pana acum a fost totul Ok, imi zambea ne intelegeam si am observat ca ma place. Dar de vreo 5-6 zile ma ignora, nu vorbeste frumos cu mine se da la alte fete, desi eu am avut atata uncredere in el si am tinut la el, nu pot sa spun ca l-am iubit.Si acum ma ignora, se baga in seama cu alte fete si ma doare ca pe mine m-a dat laoparte. L-am intrebat ieri ca ce are cu mine? Si mi-am zambit si m-a pitigat pe obraz si a spuns "nimic ", tot timpul asta aud de la el. Vreau sa-mi zica ce a patit de nu mai prea vorbeste cu mine. Aaaa si apropo la mine in clasa sunt doua fete, se cred mai speciale si acum este cu ele si presupun ca ele i-au bagat ceva in cap.Si mereu fac ceva sa par eu aia rea. Ce se intampla? Ce are cu mine? De ce face asa? Vreau ajutor, va rog! Simt ca mi-am pierdut fratele. Ce sa fac sa fie totul asa cum a fost?

3 răspunsuri:
| smilerz19 a răspuns:

Poate ca el te placea, vroia mai mult decat doar prietenie. Si poate ca a aflat ca il consideri un fel de frate si se simte ranit.

Succes!

| Xenaaaa a răspuns:

Situatia ta este dificila.Incearca sa ii explici ca nu este adevarat ce i s. a spus despre tine, sa ii spui ca iti este dor de vremurile bune, de cand va intelegeati bine.

| Ana_5871 a răspuns:

Te-ai gandit ca poate el te vede altfel decat ca pe o sora sau o simpla prietena? Eu cred ca simte ceva pentru tine si in felul acesta incearca sa te faca sa deschizi ochii si sa vezi.