| dadriana a întrebat:

Buna happy Am o intrebare. luna trecuta mi-a venit menstruatia pe 22 si ma rog atunci luasem prostinor. luna asta calendarul spune ca ar trebui sa mi vina astazi si nu mi a venit dar am sanii umflati si ma dor putin. ( am avut un contact sexual dar cu prezervativ insa a fost vreun minut si fara prez dar nu a ejaculat deloc) sa mi fac griji de ceva sah pur si simplh sa astept sa mi vina?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Stai linistita, pana-n Pasti iti vine, daca nu, inseamna ca ai ghinion, si asa mai patesc fetele care gresesc, fie doar un minut.

| Alcyon a răspuns:

Pastila de dupa iti cam deregleaza organismul. Sa ai mare grija, sa n-o mai faci neprotejat, fiindca ovulatia e posibil sa se produca aiurea si nu la data calculata.

| Hαppiηеss a răspuns:

Daca luna trecuta ti-a venit pe 22 si ai un ciclu regulat de 28 de zile ar trebui sa iti vina pe data de 19.
Nu prea inteleg cum ai calculat tu de trebuia sa iti vina astazi, sau ciclul tau este mai anormal si are 24 de zile?
Eu zic sa mai astepti putin si pentru binele tau protejeaza-te.

| dadriana explică (pentru Hαppiηеss):

Pai calendarul ala menstrual zice ca azi..si am si o scurgere asa transparenta fara vreun miros sau ceva

| Hαppiηеss a răspuns (pentru dadriana):

Calendarul acela este o prostie, nu a calculat bine.
Sau poate ciclul tau este de 24 de zile ceea ce nu este normal si trebuie sa te duci la medic.

| dadriana explică:

Au fost doaf cateva secunde nici macar un minut si nu a ejaculat sau ceva.