| Florentina9210 a întrebat:

Intrebare pentru baieti: Ce va place cu adevarat la o fata?

Intrebare pentru fete: Ce va place cu adevarat la un baiat?

Răspuns Câştigător
| TrăieşteClipa a răspuns:

Sa fie opusul tau si este perfecta.

64 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Chestia aia... părul lun-caracter se numește dada...

| RAY a răspuns:

Fizicul,in mod categoric ceea ce ma atrage la o fata prima oara e fizicul,nu suntem detectori de suflete sa vedem carcaterul cuiva,daca il placem vorbim cu el/ea indiferent de sex, aspectul fizic e baza unui inceput parerea mea,daca nu placi un om nu-i poti afla carcaterul,desigur ca apreciez inteligenta indiferent de sex sau carcaterul,si consider ca dupa ce isi place fizic daca nu isi place si carcaterul nu va avea mult viitor relatia aia,dar sa fim seriosi o olimpica urata fata de una proasta frumosa barbati o vor alege pe aia proasta, la fel si o femeie intre un tociar urat si unu frumos si mai bolovan il va alege de ala mai frumos,inalt, am fi singura specie din toate daca aspectul fizic nu ar conta, ceea ce nu e cazul crede-ma, ne place cei frumos, ne mintim ca nu e asa ca sa putem merge mai departe sa ascundem de fapt complexele noastre, s-a dovedit ca oamenii urati pun pret pe carcater nu ca nu lear place dar nu au de ales

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Logic ca la inceput ne ''sare'' in ochi aspectul fizic. Nu putem sa mintim in privinta asta. Dar degeaba este ea frumoasa daca nu o duce capul. Sa zic ca sta un baiat cu o fata ca e frumoasa, arata bine, si cand deschide gura, sa o taie tipul la fuga. Eu zic sa aiba cate putin din toate. O persoana normala!

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Eu vad opusul mai ales ca multi barbati stau pentru sex cu o femeie si femeia pentru banii lui practic se complac, in orice caz fizicul conteaza foarte mult, degeaba ai carcater daca nu atragi fizic pe cineva

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Eu nu neg asta. Acum inteleg eu de ce s-a inventat friendzone.

| RAY a răspuns:

Uite si un video, care dovedeste stiintific ceea ce am afirmat
https://www.youtube.com/watch?v=2V7TcSr9GiM

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ar trebui sa vorbesc despre aspectul fizic ultima data nu? Bine laughing
Pai, bunatatea si felul ei de a fi. Si faptul ca ma ia prin surprindere. Stii... dragoste neasteptata laughing

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Da Bobo! laughing Stiu ca te iau prin surprindere cateodata. laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

laughing
Dar tu?

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Caracterul si felul lui de a fi!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Bine de stiut big grin

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Te incadrezi, aa? smug

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

TU sa imi zici happy

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Tu treci pe wap, avem de vorbit! laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Oh. Dar sunt in meciul de lol. Nu merge pe fb?

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Eu cand iti zic ca vreau sa vorbesc cu tine pe wap, nu o fac de nebuna. Lasa-l incolo de meci ca oricum nu te ajuta cu nimic!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Oh. Bine. Hai ca intru.

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Asa imi place sa te am! big grin

| OldSoul a răspuns:

Pana sa vad ce-i poate capu' ma multumesc sa-mi placa ochii si fata ei.

| raMLesS a răspuns:

Sex şi punct.

| Florentina9210 explică (pentru raMLesS):

Si salate!

| raMLesS a răspuns (pentru Florentina9210):

Dăi la minutu 4:40 şi urmăreşte pân' la final dacă vrei să râzi :))))
https://www.youtube.com/watch?v=oO4O91ZQnqw
Morr.

| RareşTPUro a răspuns:

Mie unul la o fata imi place sa fie sincera de la inceput, sa fie calma, sa accepte orice problema si sa nu ii fie obstacol acest lucru. Sa fie ea insusi de fiecare data si sa nu-mi ascunda sau sa ma minta in loc sa spuna adevarul. Si sa fie simpla.

| Florentina9210 explică (pentru RareşTPUro):

Foarte bine! Gandeste asa in continuare, Rares!

| RareşTPUro a răspuns (pentru Florentina9210):

Asa gandesc eu de fel si sunt o persoana diferita fata de majoritatea.

| Florentina9210 explică (pentru RareşTPUro):

Observ!

| RareşTPUro a răspuns (pentru Florentina9210):

Dar tu cum esti de fel? Cum preferi sa fie un baiat?

| Florentina9210 explică (pentru RareşTPUro):

Sunt o fire mai timida. Nu obisnuiesc sa imi deschid sufletul mereu. Vreau ca baiatul de langa mine sa aiba rabdare, sa ma inteleaga, sa fie sufletist, sa ma iubeasca, cu bune si cu rele.

| RareşTPUro a răspuns (pentru Florentina9210):

Asa si trebuie sa fie un baiat cu o asa fata timida si frumoasa ca tine!

| Florentina9210 explică (pentru RareşTPUro):

Multumesc frumos.

| Florentina9210 explică (pentru Florentina9210):

Chiar apreciez.

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Ia spune-mi si mie, chiar sunt curios, e adevarata vorba aia ca fetele cuminti sunt inebunite dupa baietii rai?
Aici ma refer si ca atractie!

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

Depinde. Pe mine m-a atrag acei bad boys, si cand spun asta nu ma refer la cei care jignesc si lovesc ci la cei care sunt mai curajosi, mai independenti, mai indrazneti.

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Ai dreptate.
Adevarul este ca in ziua de astazi, totul este la extreme.
Asa este si aici, mai greu sa gasesti un baiat sau o fata la nivel "mediu".
PS:Sper sa-ti gasesti barbatul idealwinking
Si cand spun barbat nu ma refer sa fie cu 5 ani mai mare decat tine, dar sa fie exact ce trebuie sa fie, nu un prefacut sau acel gen speriat de lume, stii tu mai bine.

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

Nu stiu de ce, dar pe mine m-au atras cei mai in varsta, si cand zic asta ma refer la cei intre 25-30. Au minte mai multa!
Multumesc! Esti un dragut!

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Asa este, adevarul este ca sunt prea putini care au totusi ceva minte pe la 20 de ani.
Majoritatea vor doar distractie.

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

Vor doar sa profite. Uite de exemplu, am fost cu un baiat, nu pot spune ca a fost ceva frumos ci mai degraba o pierdere de timp. La inceput s-a comportat foarte frumos cu mine. Dupa 4 intalniri, deja m-a invitat la el acasa, pe motiv ca il doare un dinte si nu poate iesi sa ne mai vedem. Era chiar de ziua mea. Bineinteles ca nu am acceptat, o fata cu capul pe umeri nu procedeaza asa. Dupa refuzul meu, imediat s-a schimbat tipul la 180 de grade. M-a contactat sub forma de anonimat, mi-a adresat cuvinte jignitoare gen : urata, nebuna, falsa, tiganca ( de parca as fi ) m-a facut in toate felurile. Si mama de atunci nici nu vrea sa il vada. La inceput si ei i-a facut impresie buna. A jucat teatru! I-am dat block contului de pe ask, contului de pe facebook ca sa ma lase dracu o data in pace. M-am ''mintit'' singura...la scurt timp de la despartirea noastra, l-a pus pe varul sau sa se intalneasca cu mine. E o persoana frustrata, nu stiu din ce cauza. Probabil din cauza lipsurilor materiale sau pot fi si alte probleme. El si-a aratat doar punctele bune. Eu de la inceput am jucat corect, dar nu am avut cu cine.
Era foarte gelos, si pe faptul ca vorbeam sau m-a uitam intr-o directie oarecare. Imi spunea ca ''unde ma uit''...
Eu nu am zis nimic cand alerga cu o tipa pe drum, pe motiv ca are nevoie sa slabeasca si el se ofera sa o ajute, (bunul samaritean). Sau cand s-a dus la el acasa ca cica ii duce o pastiluta pentru dinte. Atunci era cu mine, nu am avut nimic impotriva, am zis ok, este o prietena si atat. nu m-am complicat.

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu-mi este straina aceasta atitudine.
Am avut si eu un amic care proceda aproximativ la fel.
Pacat de fata respectiva era de nota 10, in cele din urma s-au despartit, el chiar nu merita acea fata.
Din fericire ea acum este fericita alaturi de alt barbat (cu aproximativ 7 ani mai mare decat ea).
Ce sa faci, personal imi pare rau ca majoritatea fetelor sunt orbite de iubire, si o mare parte chiar cedeaza, spre ghinionul lor, iar dupa un timp isi dau seama ca cel pe care l-au iubit nu a vrut decat sa "marcheze", iar dupa respectivele se izoleaza de lume, chiar daca gasesc tipul care chiar le-ar iubi si le-ar pretui, il refuza de frica sa nu se repete povestea.

| RareşTPUro a răspuns (pentru Florentina9210):

Cu placere Flore!

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

Foarte adevarat! Eu merg pe strada cu capul sus, ma simt mandra ca nu am picat in plasa lui. Era tipul de baiat care nu accepta sub nicio forma sa fie refuzat. Cine stie cat rau o fi mai facut si altor fete, care au fost slabe de minte si au crezut in iubirea lui. Care, sincer iti spun ca habar nu are cu ce se mananca iubirea. Nu suport cand cineva ridica tonul la mine si el o facea destul de des. Era genul de baiat ''haide iesi la poarta ca vin ''. Am zis sa fie bine pentru amandoi, sa fie ceva frumos, dar nimic. Am iesit intr-o duminica, am fost la verisoara mea, care si ea mi-a zis ca tipul nu prea e sanatos, nu am crezut-o atunci. Mi-am dat seama mai tarziu. Am impresia ca nu ma respecta. Mereu aducea vorba gen ''si tu zici ca nu ai mai facut-o pana acum?'' si nu vrei sa o faci, nu esti curioasa''. Si atunci, i-am zis ca nu sunt pregatita, momentan. Dar acum mintea mea gandeste altfel. As face-o cu unul sa ma merite nu cu unul sa isi bata joc. Cu el sub nicio forma nu mi-as dori. Poata sa vina la poarta sa zica ca s-a schimbat, pentru mine, in ochii mei, el nu mai valoreaza nimic. La cate mi-a facut, ca nu am vrut sa fiu a lui. Mai sunt destule fete pe lumea asta.

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Ce pot spune decat felicitari...
Adevarul este ca majoritatea fetelor cedeaza destul de usor, sau mai bine spus, sunt prostite destul de usor.
Mai greu sa gasesti o fata cu capul pe umeri, care sa-si dea seama de postura in care se afla.
De exemplu chiar acum cateva minute am vazut ca o tipa pe care o cunosc din copilarie destul de ok/de cuminte ea asa(Nu cred ca a mai fost cu cineva pana acum), a postat o poza in care este ea cu un baietas, genul de poza in care se vede cat de indragostita este, m-am uitat pe profilul baiatului si personal nu cred ca vor fi mai mult de 6 luni impreuna, imi dau seama ce urmareste respectivul (ce poate urmari un badboy care are 20 de ani de la una care are 16 ani), pacat de fata, dar asta este, inca una din multime, acum cine stie poate gresesc eu, ramane de vazut.

| Anonimuserr a răspuns:

Păi sufletul contează cel mai mult. Frumuseţea e trecătoare.
Frumuseţea sufletului este cel mai important lucru.
Bineînţeles că trebuie să arate cât de cât bine. Nu cred că stă nimeni cu o urâtă urât. Dar sigur mă înşel.
Înţelegerea, dragostea sunt lucruri primordiale.

| Florentina9210 explică (pentru Anonimuserr):

Conteaza si frumusetea si inteligenta. Sa aiba cate putin din toate.

| Anonimuserr a răspuns (pentru Florentina9210):

Da, este corect ceea ce spui. Dar cosndier că mai întâi de toate sufletul este primordial. Cum te înţelegi cu acea persoană, modul de a relaţiona de a te situa pe acelaşi palier.

| grab a răspuns:

In primul rand o fata trebuie sa invete de tanara sa isi dezvolte si etaleze elegant feminitatea. un aspect ingrijit, un zambet permanent si o atitudine putin pisiceasca asta fac un barbat sa se simta atras de o fata frumoasa. am zis frumoasa. cele care nu prea sunt frumoase din fabrica cu atat mai mult trebuie sa se faca placute la vorba ca sa compenseze.

pentru fete in schimb cred ca cel mai mult conteaza ca baiatul/barbatul sa le ofere sentimentul de protectie si siguranta si sa arata ca e un fericit consumator al feminitatii lor. sa ii faca des complimente si sa stie sa o faca sa se simta cea mai importanta fata de pe Pamant.

stima!

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai mie imi place la o fata personalitatea, sa fie sincera, inteligenta, cu capul pe umeri, serioasa pe cat posibil.

| ShaOfHatred a răspuns:

Pai,sa ma inteleaga, sa fie vesela(sa umple golul din mine), si sa fie imprevizibila.

| Eastwood a răspuns:

Felul de a fi, comportamentul, sinceritatea, loialitatea, simpla si delicata!

| Florentina9210 explică (pentru Eastwood):

Bine gandit Chris!

| Eastwood a răspuns (pentru Florentina9210):

Mersi Flori!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sinceritatea...si sa aiba ceva special, ceva ce nu au toti happy

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Exact! Nici eu nu am gasit ''acel'' ceva special la niciun baiat cu care am vorbit. La inceput, s-au comportat diferit de ceilalti, si cand nu am facut ca ei, brusc au devenit exact ca restul!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florentina9210):

Asa este...happy

| evelinna01 a răspuns:

Atentia pe care mi-o ofera si sinceritatea.

| many404 a răspuns:

Buna, îmi primul rând aspectul fizic e ceea ce vezi prima oară, cum ii îmbrăcată, iar apoi personalitatea ei, atitudinea ei fata de tine, dar cum se comporta si cu ceilalți oameni, să fie sincera si deschisa la minte.

| Florentina9210 explică (pentru many404):

Mai ales sa fie deschisa la minte!

| playermessi a răspuns:

Pai la o fata ar fi formele ( daca stii ce zic big grin ), daca este desteapta, sa nu fie rea si sa stie sa se distreze.
Iar la un baiat sa nu fie unu care nu invata si sta sa piarda timpul, frumos si sa nu te bata.

| Florentina9210 explică (pentru playermessi):

Aha. Pai ce pot spune daca iei asa situatia atunci si eu caut la um baiat sa aiba ce '' pune pe masa'', daca intelegi ce am vrut sa insinuez. Din pacate pana acum am dat doar de sarantoci. Aveau figuri, voiau sa isi bata joc si cand colo daca le-as fi cerut bani de o eugenie, pun pariu ca nu aveau

| Coquina1 a răspuns:

E seara, ai bagat gainile in cotet si ai strans cocenii de pe batatura?

| Florentina9210 explică (pentru Coquina1):

Nu. Te astept pe tine.

| Coquina1 a răspuns (pentru Florentina9210):

E dimineata, ai dat la gaini sa manance?

| Florentina9210 explică (pentru Coquina1):

Fa-ti o viata si las-o pe a mea in pace, ok? happy